İşte boyumuz bu yüzden kısa !

UNO, TÜBİTAK ile ortaklaşa bir araştırma yapmış. Sonuçlar çok çarpıcı. Beyaz ekmek yediğimiz ve buğdayda yer alan çinko, folik asit, demir, B6, B12 gibi elementleri yeterince alamadığımız için Türk insanı olarak boyumuz kısa. Raşitizm hastalığı bu yüzden çok sık görülüyor. Kadınlarda folik asit yetersizliği düşük oranını artırıyor. Tahıldan alınması gereken maddeler alınamadığı için Türk insanının kan değerleri de çok düşük. Ayrıca öğrenme yeteneğimizde de bu yüzden azalma görülüyor. Düşük çalışma kapasitesi, yaşam kalitesinde düşme ve toplumsal sosyo ekonomik zarar da cabası. Bütün bunların temel sebebi ise beyaz ekmek yeme sevdamız.

Türk erkeğinin boyu 1.71 kadınının boyu 1.61 cm

Bilimsel bir çalışmada Türk insanının vücut ağırlığı, boy uzunluğu, baş çevresi ve vücut kitle indeksi referans değerleri belirlendi. Buna göre, Türk erkeğinin ortalama boyu 1.71. Kadınların boyu ise ortalama 1.61 cm çıktı. Kadınların ortalama kilosu 62.1 olurken, erkeklerin kilosu ise 70.7 kg çıktı. Buna karşılık komşumuz Yunanistan’da erkeklerin ortalama boyu 1.75, kadınların boyu ise 1.68 cm. Dünyada boy ortalaması en yüksek ülke ise İsveç ve Litvanya. Erkeklerde 1.79 olan boy ortalaması, kadınlarda 1.73’ü buluyor. Bu arada İstanbul Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmada Türk insanının boyunun 30 yıl önceye göre yüzde 3 uzadığı sonucu da çıktı. 0-17 yaş arası kız ve erkek çocukları için verilen değerlerin 1950-60 yılları arasında doğmuş çocukların ölçümlerindeki değerlere göre yüzde 3 daha fazla olduğu görüldü. 12 dev adam da Avrupa Basketbol Şampiyonası’na katılan 16 ülke arasında boy ortalaması ile 14’üncü sıradaydı.
haber3.com
 
Sn.ADMIN KANDIRILDINIZ.

Merhaba!

Haber yaniltici.
Biz Turkler beyaz ekmegi Fransadan aldik
O yuzden de adi francaladir.
Butun Fransa bunu yer.

UNO Ekmek fabrikasinin satis yapmak icin
Parayla yazdirdigi bir reklam haberi

Ustelik bu kandirmaya BASKETCILERI de
Alet ettiler.Yalanla tabii.

Turkiyede yalancilik bu ara cok populer.
Habere bakin simdi...

... 12 dev adam da Avrupa Basketbol Şampiyonası’na katılan 16 ülke arasında boy ortalaması ile 14’üncü sıradaydı....

Simdi gercegi yazalim.

12 Dev Adam, 36. Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası'nda mücadele eden takımlar arasında, en uzun boy ortalamasına sahip üçüncü takım oldu.

Polonya'da devam eden şampiyonada D Grubu'nda gösterdiği başarılı performansla yoluna devam eden milli takımda yer alan 12 oyuncunun boy ortalaması, 2.01 olurken, Ömer Aşık, 2.14 metrelik boyuyla takımın en uzun oyuncusu olma özelliğini taşıyor.

Engin Atsür ve Engin Arslan ise millilerin kısa oyuncuları olarak karşılaşmalarda boy gösteriyor.

Şampiyonanın en uzun boylu oyuncularının yer aldığı Yunanistan'da ise kadrodaki 12 oyuncudan 7'si, 2 metrenin üzerinde olmasıyla dikkati çekiyor. Bu kategoride, ikinciliği 2.02 boy ortalamalarıyla Almanya ve Slovenya elde ederken, üçüncülüğü Türkiye ile birlikte Hırvatistan, Sırbistan, Bulgaristan ve Rusya paylaşıyor.

İsrail, 1.96 boy ortalamasıyla şampiyonanın en kısa takımı. Şampiyonanın en kısa takımları sıralamasında ise Fransa 1.97 ortalamayla ikinci sırada yer alırken, şampiyonanın evsahibi Polonya, Letonya ve İspanya ise bu kategorinin üçüncüsü oldular.

22 yaş ortalamasıyla Sırbistan, şampiyonanın en genç takımı takımı olarak dikkati çekiyor. ''En genç takım'' sıralamasında 24 yaş ortalamasıyla Fransa ikinci, 25 yaş ortalamasına sahip A Milli Takım da bu kategoride Rusya, Yunanistan ve Almanya ile üçüncülüğü paylaştı.

''En yaşlı takımlar'' sıralamasında ilk sırayı 28 yaş ortalamasıyla Slovenya ile Hırvatistan alırken, Letonya, Makedonya, Büyük Britanya ve Litvanya, 27 yaş ortalamasıyla en yaşlı ikinci takımlar olarak mücadele ediyor. İspanya ve Bulgaristan da 26 yaş ortalamasıyla bu kategorinin üçüncüsü oldu.

Turkiye Basketbol Federasyonu!
 
Çinlilerin pirinçle Japonların balıkla beslendiğini düşünürsek. Aradaki fark ortaya çıkabilir.
 
Üst