• Hoşgeldiniz Yayın hayatımıza turktwit.com olarak devam etme kararı aldık. Tüm uyelerimizi yeni sosyal medya sitemizTurkTwit.Com 'a bekleriz

Mahalle arkadaşlığı yerine facebook arkadaşlığı

Siz de sanal alemdeki arkadaşlıkları tercih edenlerden misiniz?

MAHALLE ARKADAŞLIĞI YERİNE FACEBOOK ARKADAŞLIĞI
Günümüzde sanal alemdeki arkadaşlıklar daha çok tercih ediliyor.

Sınıf arkadaşı, okul arkadaşı, mahalle arkadaşı, ev arkadaşı, asker arkadaşı... Bu arkadaşlıkların listesini eskiden uzatmak mümkündü.

Ama artık değil, çünkü gençler şimdi yüz yüze iletişim kurmaktan kaçıyor. Facebook, MSN, Twitter ve Myspace arkadaşlığı ya da kardeşliği aldı başını gidiyor. Ancak uzmanlar, bu durumun gençleri yalnızlaştırdığını, ekran bağımlısı yaptığını ve ruhsal hastalıklara daha açık hale getirdiğini söylüyor.
devamı

İnternette dikkat edilmesi gerekenler

- Bilinmeyen kişiler arkadaş olarak kabul edilmemeli.

- Tanımadığınız kişi durduk yerde tuhaf isteklerde bulunur ya da sözü döndürüp dolaştırıp belli bir amaca getirirse şüphelenmek gerekir.

- Msn veya kameralı sohbette video görüntüsü vermeyin, şantaj olarak kullanılabiliyor.

- Yazışırken hiçbir şekilde küfür ve hakaret içeren sözcükler yazmayın, aleyhinize açılan bir davada delil olarak kullanılabilir.

- Girdiğiniz sitenin domain adının kime ait olduğu ve ödemesini kimin yaptığının bilinmesi gerekir. Gizli veyahut kime ait olduğu belli olmayan siteler tehlike oluşturur.

Face book'taki arkadaşlarım benim yakından tanıdığım çoğunluğuyla bire bir görüştüğüm samimi dostlarımdır tanımadığım kişileri eklemem.zaten arkadaşlık adı altında davet yollanıp konuyu ikili ilişkiye getiriyorlar.sanal arkadaşlıklar bana mantıklı ve güvenilir gelmiyor.

Bende olmamakta direttim fakat okul arkadaşlarım bulmak için face de çok bakmışlar bana o amaçla oldum benden başka herkez ordaymış :))) şahsen ne amaçla üye olduğun önemli doğru kullandıktan sonra no problem:)

Kadim

ben senin facebook a üye olabilme ihtimalini sevdim :freakedout: :freakedout: