Kadınlar hemcinsleri yerine erkek patron istiyor !

Kadın çalışanlar, hemcinsleriyle çalışmak yerine erkeklerle iş yapmayı seviyor.

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, kadın çalışanlar, hemcinsleriyle çalışmak yerine erkeklerle iş yapmayı seviyor. Üstüne üstlük patronlarının da yine karşı cinsten tercih ediyor.

'Şeytan Marka Giyer' filminden bir sahne. Meryl Streep, patron rolünde bir hayli sinir bozucu. Anne Hathaway'se onun gözüne girmeye çalışan personel rolünde.

Kadınlar, patronlarının erkek olmasını istiyor. Ankete katılan pek çok kadın çalışan, erkeklerin iş konusunda daha otoriter ve daha net konuşmacı olduğunu düşünürken, olayları çözüme kavuşturmada da yine karşı cinsin çok daha olumlu ve kolaylaştırıcı olduğunu itiraf ediyor.

Kadın çalışanlar aynı zamanda erkeklerin dayanıklı olduğunu ifade ediyor. İş yerini temsil eden kişinin erkek olması da yine kadınlar için büyük bir önem taşıyor. Kadın patronlara göre karşı cins, karar alma konusunda daha başarılı.

Kadın patronlar diyalogda iyi

Anket, erkek patronları yere göğe sığdıramazken, kadın patronlar hakkında da şu sonucu ortaya koyuyor: Kadınlar, iş yerinde elemanlarıyla herhangi bir konuyu rahatlıkla konuşabiliyor. Kadın patron, kişilerin özel hayatı hakkında kolay bilgi sahibi olabiliyor ve duygusal konulara, karşı cinse göre daha kolay eğilebiliyor.

Kadınların kadınlarla iş konusunda anlaşamama nedenini başında ise kıskançlık geliyor. Kadın patronunu sorgulayan kadın, ona patronluğu layık bulmuyor, çünkü kendisinin de bu işi yapabileceğine inanıyor.

2 bin kadının katıldığı anket, hem tam hem de yarı zamanlı çalışanlar arasında yapıldı. Ankette yüzde 63 kadın, erkeklerle çalışmak istediğini söylerken, sadece yüzde 37'si hemcinslerinden yana oyunu kullandı.
Askmen

Sizin patronunuzun cinsiyeti önemlimi arkadaşlar..
 
carloss naz yapıyordur.

Sanırın ben patronumla hiç anlaşamazdım.
Oradaki tüm işçileri ayaklandırırdım valla..
 
Epey eskiden, daha ben gençken, 20 li yaşların ortalarında iken, teknik ressam olarak çalışıyordum. Şirket sahibinin 3 kızı vardı; muhasebe, idari işler ve satış pazarlama olarak kızlarına iş dağılımı yapmış kendisi de koordinasyonu sağlıyordu.

Muhasebe ve idari işlere bakan kızlar evli ve çocuklu, satış pazarlama ile ilgilenen bekardı. Ne tesadüf ki ben onunla birlikte çalışıyordum. Beraber çalıştığım bir arkadaş daha vardı, o patron bayanı çözmüş; uzun yıllardır birlikte çalışıyorlarmış.

Saçlarını topuz yaptıysa hiç bulaşma kötü bir gece geçirmiştir, saçları dağınıksa güzel bir gece geçirmiştir o gün gözü hiç bir şey görmez diyordu ve haklıydı. Ve ben saçlarını dağınık pek görmedim ;) Zaten en son kavga etmiştik ve ben işi bıraktım.

İyi bir tecrübe oldu, kadınlarla çalışma özellikle bekar kadınlarla kesinlikle çalışma :)
 
Üst