• Hoşgeldin ziyaretçi ÜYE OLARAK Özgün Haber ve Makalelerinizi kaynak göstererek uygun olan katogoriye ekleyebilirsiniz.

Bosanan kadınlar ne gibi zorluklarla karsılasıyorlar

Doğangüneşe katılıyorum,en önemlisi ailesi..
günümüzde pek sıkıntısı kalmadı aslında ama küçük yerlerde hala var ne yazıkki..

Aile ve mesleği varsa tabiki bunlar avantaj ama maalesef sırf bunlar zorluklarla karşılaşmazlar anl***** gelmiyor..
Bikere ilk başta evi olan biri için evinin düzenin bozulması kötü bir şey ...Kendinize ait olan bir düzeniniz bozuluyor bir de eğer ailenizin yanına gidiyorsanız onlara uymak zorunda kalıyorsunuz.Örnek çok yakınım akrabam bana şöle demişti...Bazen misafir kabul etmek istemiyorum ama Annemin misafirleri ,ya da o gün iş yapmak istemiyorum ama yapılması gerekiyor ,arkadaşlarımı istediğim an çağıramıyorum babam evde oluyor...diyor bunlar basit örnekler...
Başka çok sebep sayabilirim eğer ki çocuk varsa durum daha da zorlaşıyor babamı özledim diye ağlamaya başladığı an annenin içi acıyor güçlü olmak zorunda oluyor hem anne hem baba olmak için daha fazla sorumluluk yükleniyor omuzlarına...
Dul bayanlar belli bir süre sonra etrafındaki kişilerin kendilerine en ufak bir değişik tavırlarında yaklaşımlarında içlerinde hesaplaşma yapıyorlar...Bu bayan neden böle dedi eşinden mi kıskanıyor, bu adam neden böyle yaptı banamı asılıyor diyerek kendini insanlardan çekmeye başlıyor ... katı olmak sert görünmek zorunda kalıyor...bunuda başka bir bayandan duymuş ve gözlemlemiştim...
Çocuklarının arkadaşlık kurması diğer gençlere göre biraz daha değişiyor çünkü toplumda Dul bayan olmanın seceresini bundada görüyor tabi bunlar hep kendini kanıtlayana kadar devam ediyor...
Eğer ki mesleği yok ise ailesinin egemenliği altına giriyor ve herşeyine kısıtlama geliyor bu parasal ve sosyal özgürlük şeklinde oluyor ...
Şimdiye kadar çalışmayıp boşandıkdan sonra çalışmaya başlıyorsa buna alışması zor oluyor tabi tacizlerden iş bulması da ilk başta epey zahmetli oluyor
Önceleri daha rahat gezerken giyinirken sonra bunlara dikkat etmesi gerekiyor...hoş artık devir epey değişti ama henüz bu tarz olaylar hala toplumumuzda var ...

Bayramlarda ,tatillerde herkes ailesi eşi çocukları ile gezmeye giderken o kendine göre bir plan bile yapamıyor...Eğer ki bide böyle sosyal yönden çok faal bir evliliği olan kişiler için...
Çocuğuna kızına oğluna herkes karışmaya başlıyor herkes kendini çocuklarda söz söyleme hakkına sahip sanıyor ...
Bir arkadaşlığa başlasa bu arkadaşlık bekarken olduğu gibi olmuyor gerek çevre bakımından gerekse kendi içsel dünyası bakımdan ...
İnanın daha o kadar çok örnekler verebilirim ki...çevremde çok böyle kişiler ve her biri ile ayrı ayrı konuşurum anlatırlar dinlerim ve anlatılanlardan örnekler verdim size ve daha anlatmadıklarım çok..

Kurtlar sofrasında kuzu olursun. Erkek denen sapkın düşünce seni sürekli yatağa atmaya çalışır. Bir süre sonra kusasın gelir hepsinin yüzüne.

çarşamba günü adliyedeydim şahit olarak.bir boşanma gerçekleşiyordu girdiğimizde yavaşça dinledim.Hakim adama döndü ve
bak oğlum çocuklar sende kalacak anneleri istediği zaman görecek biliyorum sen istemiyorsun tasvip etmiyorsun bu kadını ama unutma;annesini sevmeyen çocuk babasını da sevmez.
kadına döndü sen de unutma babasını sevmeyen çocuk annesinide sevmez dedi...
anlayana tabiki ama boşanmalarda en büyük zarar gören taraf çocuktur.