• Hoşgeldin ziyaretçi ÜYE OLARAK Özgün Haber ve Makalelerinizi kaynak göstererek uygun olan katogoriye ekleyebilirsiniz.

1 paket sigara 23.148.855.308 dolar

Kadim

Bir gencin istasyonundan aldığı bir paket sigaraya karşılık, kredi kartından 23 katrilyon dolar çekildi.

ABD’nin New Hampshire eyaletinde yaşayan bir genç, kredi kartıyla satın aldığı bir paket sigaraya, teknik bir arıza nedeniyle neredeyse 23 katrilyon dolar ödeyecekti.

İtalyan haber ajansı Adnkronos’un internet sitesinde yayımlanan haberde, 21 yaşındaki Josh Muszynski’nin, bir benzin istasyonundan aldığı bir paket sigaraya karşılık, kredi kartından 23.148.855.308.184.500 dolar çekildiği belirtildi.

Banka hesabını kontrol ederken rakamı görüp şoke olan ve derhal bankayı arayan Muszynski, “İlk olarak birilerinin kredi kartımı kullanarak Avrupa’yı satın aldığını düşündüm” dedi.

Banka görevlileri, iki saat süren telefon görüşmesinin ardından, sistemden kaynaklanan hatanın derhal düzeltileceğini, ayrıca limit aşımı ücretinin de kart sahibinden talep edilmeyeceğini belirtti. Visa kredi kartı firmasının bir yetkilisi CNN televizyonuna yaptığı açıklamada, “geçici bir program hatasının” astronomik rakama neden olduğunu, hatadan “az sayıda” kart kullanıcısının etkilendiğini bildirdi.

internethaber.com
 
Üst