Mide bulandıran ziyafet

Kadim

Zenginlerin sofrasında yemek olmayı bekleyen 300 kedi son anda kurtarıldı...

Çin'in en büyük kenti Şanghay'da zenginlerin sofrasında yemek olmayı bekleyen 300 kedi hayvanseverler tarafından son anda kurtarıldı.

Shanghai Daily gazetesinin haberine göre, Çin'in özellikle güney bölgelerinde lezzetinden dolayı diğer etlerden daha pahalı olan ve dolayısıyla pahalı restoranlarda servis edilen kediler, Şanghay'da bir depoda bambu kafeslere kapatılmış halde bulundu.

Gazete, gönüllü hayvan hakları savunucularının yaptığı baskınla son anda çorba malzemesi olmaktan kurtarılan kedilerin son derece kötü koşullarda tutulduğunu yazdı.
Gazete, kedilerin hayvanseverlere dağıtılacağını belirtirken, kedilerin sahibi olduğu ifade edilen lokanta sahibi Yang Baoguo ise baskını yapan kişilere karşı dava açacağını söyledi.

Yang, lokantalara satılmak üzere ülkenin çeşitli bölgelerindeki sokaklardan toplanan kedilerin her biri için 50 yuan (7 dolar) ödediğini belirterek, parasını yasal yollardan tazmin edeceğini kaydetti.

Çin'de kedi toplayıcılarına karşı ancak, ele geçirilen kedinin sahipli olduğunun kanıtlanması halinde yasal işlem yapılabiliyor.
haber3

Kedi eti yenirmi ?
 
heh be
kaldım böyle ağzım açık, tamam biliyorduk; kedi, köpek yenen yerler var ama nasıl yiyorlar ki ? Yani bir kedi gördüğü zaman: tavada, ızgara, haşlama mı diye düşünüyorlar, ıyyyykk
 

Eftelya

Eciş bücüş ne buldularsa yiyiyorlar bu Çinliler..
Bir ara buna benzer bir konu eklemiştim
Göz kızartması
carloss bence de iykkk
Sabah sabah.....
 

güney

İnek ,dana,koyun,keçi,tavuk,tavşan,vb...
her şeyi yiyorsunuz hatta bağırsaklarını bile de "kedi " ye gelince niye "ıyykkk" diyorsunuz..:)))

ne farkı varki onunda dört ayağı iki gözü midesi bağırsağı beyni dalağı ciğeri var...:))
bence yiyin farketmez sizin için....
 

güney

Sen gel hayatım ben seni ellerimle besleyeceğim "kendin pişir kendin ye" yapacağız..
 

güney

Sağlıklı işte ne güzel..:))
bolca "ot" eklicem ayrıca mönü ye...:)))
 
Üst