2 aylıkken bebeğinizin cinsiyetini öğrenin

Avustralya'da piyasa sürülen 'Akıllı Cinsiyet' adlı testle hamile kalındıktan 8 hafta sonra çocuğun cinsiyeti belirlenebiliyor. 125 dolardan (188 TL) satışa çıkan cinsiyet testi sayesinde annenin idrarından alınan örnek aynen hamilelik testindeki gibi kullanılarak çocuğun cinsiyeti öğrenilebiliyor. İdrar örneğinin palete damlatılıp, birkaç dakika bekletilmesiyle yapılan test sonucunda 'yeşil' veya 'siyah' renge ulaşılırsa erkek, 'sarı' renge ulaşılırsa kız çocuk beklendiği ortaya çıkıyor.

KÜRTAJI ARTIRIR
Tıp dünyasında ise bu testin 'cinsiyete bağlı kürtajı tetikleyeceği' tartışması yaşanıyor. Jinekologlar, kişilere istemedikleri cinsiyette dünyaya gelecek çocuklarını aldırma imkanı tanındığı konusunda uyarıyor. Kadınlar, normal şartlarda gebelikten sonra 18-20 hafta içinde çocuklarının cinsiyetini öğrenebiliyor.
haber3
 
Güzel bir buluş fakat tehlikeli çünkü insanlar kız istiyosa erkek evladını aldırcak erkek istiyosa biz kız beklemiyoduk deyip kürtaja yönelcek.Birde yanlış çıkma olasılığıda olabilir dr larda yanılmıyormu mesela insanlar ne meraklı varlıklar önce sağlıklı olması önemli sağlığı takip edilmeli cinsiyetinden ziyade.
 
teknoloji devamlı gelişiyor. Bu büyük bir olay değil. Adamlar insanın dna şifresini,kromozonunu çözüyorlar.
Bu nedemek sizce? Bu doğacak çoçuğunuzun doğmadan cinsiyetini belirleyebilmeniz, çoçuğun göz rengini, saç rengini, sarışın esmer olmasını belirleyebilmek demek. Artık gerisini siz düşünün
 
Üst