• Hoşgeldiniz Yayın hayatımıza turktwit.com olarak devam etme kararı aldık. Tüm uyelerimizi yeni sosyal medya sitemizTurkTwit.Com 'a bekleriz

Ben Manzarayım...

Ben manzarayım Yeni Cami mahfelinde Hani İstanbulda Hani avlusu lebalep güvercin dolu Hani Eminönünde Ve bir Cuma gününde ben manzarayım

Müezzinler seslerini çarmıha gerilmiş gün ortasını saykallamak için hazırlıyorlar Hatip şükürden ve susuzluktansöz ediyor Ve suyu yerde, Asumanda yaratan Allah diyor Ben manzarayım İnsanlar içinde

Tarihle bugün birleşmiş Belki mekân eskimiş ve geçmiş asırlarla adeta gençleşmiş İnancın ve amelin alamet-i farikasına hizmeti ve kulağında çınlayanlarla dinçleşmiş ve geleceği kıyamete kadar bağrına basmaya hazır ihtişamıyla duruyor Ben manzarayım Yeni camide bir Cuma gününde

Ezanlar okuyor Kubbeler aynı kubbe İlan edilen aynı Sesler yüzler başka biçimde Sıra sizde diyor felek İmtihan bezminde Azamet ve felah hava arşına vedia bırakılıyor İsteyen alıyor iman odacıklarını doldurup bir sükûn içinde bir an sonrasına müteveccih bekliyor İncecik sızılar hep olduğu yerde Gözyaşları yokuşu zorluyor Ben manzarayım hisler içinde

Hutbeler Dualar aminlerKıyama davetlerle kalktık ağaçlar gibiHer birinin dallarındaki yapraklar kadar kalabalıkKendini rüzgara bırakmış ve bir cezbeye ram olmuş gibiEller ikrar ve edeple buluştuğunda..Sübhanı yad ettiğinde hafi lerzelerle lisanlar..Kalb Fatiha ile işlenirken ben manzarayım İnsanlar içindeRükuya giderken içimden geçen ses diyordu;Bir baksan İnsanlara nasıl bir intizamla eğiliyorlarDiğer bir sada dedi ki;Şimdi sen manzarasınBakacak olan Sultan-ı ZişandırEvet dedi vicdanım, ben manzarayım Kullar içinde

Evet, ben manzarayım Dağlar gibi Ovalar gibi Ben manzarayım kuşlar taşlar gibi Ben manzarayım dereler çaylar gibi Ben manzarayım dalların ucunda sunulmuş meyveler gibi Ben manzarayım gelip geçen mevsimler yıllar gibi Benim resimlerimde dökülür haşir meydanına Ben manzarayım bir olan Hafiz-i kibriyanın İlm-i muhitinde Ben manzarayım beni gören gözlerde Ben manzarayım hatıralarımı emanet bırakarak belleklerde bir vaad-i kübraya gidiyorum Ben manzarayım bütün manzaralar gibi

Bu gün bir ferd-i aherimle başka yerdeyim Ömrüne bereket hakikatin Var olduğum her yerde ben manzarayım ve duayla çevrili çerçevede Birliği ilanla hayatımın her mevkiinde bir manzara-i Sermede muntazır intizardayım

Gözü veren zat hem gözü görürü hem ince bir mana olan gözün gördüğünü görürDiyor Bediüzzaman

Öyleyse Çeki düzen vermek elzem kendine bu ebedi manzara İçinde

Selam ve dua ve Muhabbet
m_safiturk