• Hoşgeldin ziyaretçi ÜYE OLARAK Özgün Haber ve Makalelerinizi kaynak göstererek uygun olan katogoriye ekleyebilirsiniz.

Bu gun paskalya nese doluyor cocuklar.

SELAM

Yasadigim ulkede hayat durdu.Heryer kapali,kiliseler dolu.Cunku paskalya basladi.Yani Yaraticinin oglu birligin temsilcisi,ahiretin karar vericisi,Eski ahitte-Tevrat?- gecen Rabb soylemlerinin sahibi....... Kendi rabbligine inanan Insanlarin islenen gunahlarinin cezasi olarak uc gun cehennemde yandiktan sonra dondugu ve mujdeyi verdigi gun.PASKALYA
MUJDE NE: Hiristo-Yaratan babanin oglu- tekrar donecek ve dunyayi yoneten seytani oldurup hakk dinini hakim kilacak!

Kuran’la (Incil’le degil) Kitab- Mukaddes arasinda uc temel fark vardir.Neden boyle dedim?
Cunku Isevilikte;Isa as hiristodur-Yaraticinin oglu-
Incil yaraticidan resullere geldigi Kur’an tarafindan iddaa edilen Vahy Kitabidir ki:
kilise ”Yaratici kendi kendine Kitap yollamaz” diyerek ve dolayisiyla bunun Muhammed as’in bir yanilmasi diyerek reddeder.

Kur’an’da Hiristiyan diye anilanlar INCIL EHLILERIDIR.
Bu gun buyuk cogunluk Kitabi Mukaddes’in yeni ahit ehlisi,yani Isevilerdir. Ve Incili reddederler.Kilise portallarina girenler bu reddedisin gizli degil acik oldugunu gorurler.

Kur’an’da Hiristiyanlarinda (Incil ehlilerininde) Incile-Allah cc nin emir ve yasaklarina- uyanlarin cennete gidebilecekleri vaadi vardir. ISEVILERIN degil! Hiristiyanlarin cehennemlik ayetleri ile cennet ayetleri arasinda sikisanlara bir acilim olsun diye bu bilgiyi paylastim. Olcu INCIL.

Gelelim konumuza:Nedir Kur’an ile Kitab-i Mukaddes arasindaki asilamaz uc onemli fark?

1- Yaraticinin isevilerin kendilerine bile anlatamadiklari ucun bir olmasi tanimi
2- Ilk gunah inanci:Ilk insanin cennetten atilma gunahinin bizlerin odemesi
3- Seytanin dunya yonetimi inanci.Dolayisiyla Isa as in onu yok etmek icin donmesi.....

-ki paskalya burda basliyor.Bonusu/hediyesi/eciri ise renkli yumurta tokusturma.??????
Aranizda ”buyrun cenaze namazina diyenleri duyar gibiyim.”Hemde ne cenaze kaldirabilirsen kaldir.

a) Kur’an Isa as onu oldurene kadar,yonetimi Allah cc nin elinden dunyayi yonetmeyi alan seytan olayina ne diyor?
67.1. Mülk ve yönetim elinde bulunan o Allah ne yücedir! O, her şeye Kadîr'dir. .....

der, 30 ayet yonetimin Kendisinde oldugunu anlatir ve
67.30. Şunu da söyle: "Bir sabah suyunuz çekiliverse, kim getirecek fışkırıp akan bir su size?"

Diyerek kulagimizi buker.

b)Kur’an nin seytanla ilgili iddaasi ne?-Allah cc Diyor ki:-IV den alintilarla:
15/36//Dedi: "Rabbim, onların diriltileceği güne kadar bana süre ver."
15/37//Buyurdu: "Hadi, süre verilenlerdensin."

Seytanin istedigi izni Allah cc vasitali olarak ona Verdi.
17/64//"Onlardan güç yetirdiğini sesinle yerinden oynat. Atlıların ve yayalarınla yaygara çıkarıp üzerlerine çullan. Mallarda, evlatlarda onlara ortak ol, onlara habire vaatte bulun." Şeytan onlara bir aldanıştan başka ne vaat eder ki?!

Allah cc’in kulu seytana,yine kulu olan insani hak yolundan cevirmesi icin izin vermesinin sebebi,zalimlerin iman edenlerden ayrilmasi icindir.-Dunya IMTAHANI-
22/53//Bu, Allah'ın; şeytanın attığını,kalplerinde hastalık olanlara, gönülleri katılaşanlara bir fitne yapması içindir.Zalimler, geri dönülmez bir ayrılık ve kopuş içindedirler.

Sonucta seytan;Allah cc’in dusmani degil,aksine O’ndan korkan bir Allah kuludur.

59/16//Durumları, şeytanın durumuna benziyor. Hani, şeytan insana, "Küfret/inkâr et!" der, insan küfür ve inkâra sapınca da şöyle konuşur: "Vallahi ben senden uzağım; ben, âlemlerin Rab’bi olan Allah'tan korkarım!"

seytan Allah cc nin degil insanin dusmanidir.
35/6//Şu bir gerçek ki, şeytan sizin için bir düşmandır. O halde siz de onu düşman tutun. Hiç kuşkusuz, o kendi hizbini cehennem yâranından olmaları için çağırır durur.

Seytan Allah’tan korkar.Ama yinede atese girecektir.Yani dogru bilgi azabi engellemez. O halde dogru bilginin geregini yapmaliyiz.
59.17. Bu yüzden ikisinin de sonu, içinde sürekli kalacakları ateşe girmek oldu. Zalimlerin cezası işte budur.
59.18.Ey iman edenler!Allah'tan korkun! Ve her benlik, yarın için önden ne gönderdiğine bir baksın. Allah, yapmakta olduklarınızdan haberdardır..........DEVAMI ANA YAZIDA...

Gorulen su ki Kur’an’a gore:Seytan Allah cc den insanlari imtahanlarina vesile olmasi sebebi ile izin almis,Allah cc den korkan ve Allah cc ile degil insanla dusman olan bir melektir.

c)Yani seytan dunyayi yonetmez.Isa as in gelip onu oldurup YENIDEN BU DUNYANIN YONETIMINI YARATICIYA DEVRETMESI’ sebebine dayandirilan hiristonun donus hikayesi Kur’an’a gore kissa degil MASALDIR.

Not:Her ne kadar Isa as in CESEDI donusu uzerine Islama sokulmus MESIH’ATCI HADISLER varsada Kur’an’in bakisi Allah cc diyor ki serisinde acik ayetlerle ilerde verilecektir.