• Hoşgeldiniz Yayın hayatımıza turktwit.com olarak devam etme kararı aldık. Tüm uyelerimizi yeni sosyal medya sitemizTurkTwit.Com 'a bekleriz

Kırık Kalbi Onarmak Mümkün...

ABD'li araştırmacılar, stresli ya da duygusal olaylarla bağlantılı tanınmış bir durum olan "kırık kalp sendromu"na yakalanan 70 hasta üzerinde araştırma yaptı. Hastaların tamamı, yüzde 20'si kritik de olsa, ya aspirin ile ya da beta blokerler, ACE inhibitörleri ve statinler gibi kalp ilaçlarıyla iyileştirildi.

Amerikan Kardiyoloji dergisinde yayımlanan bir araştırmada da, bu sendroma muhtemelen stres hormonlarındaki artışın neden olduğu belirtildi. Tıpta "Takotsubo kardiyomiyopati" olarak bilinen "kırık kalp sendromu", ilk kez 1990'lı yılların başlarında Japon bilim insanlarınca tanımlandı.

Bu sendromun belirtileri göğüs ağrısı ve nefes darlığı gibi kalp krizini andırsa da hemen tedavi edildiği takdirde, geçici ve tamamen sona erdirilebilir bir sendrom şeklinde görülüyor. Araştırmacılar kırık kalp sendromunun, kışın görülen kalp krizlerinin aksine, bahar ve yaz aylarında ortaya çıktığını da ortaya koydu.

Araştırmanın, Temmuz 2004 ile Nisan 2008 arasında ABD'nin Rhode Island eyaletindeki iki hastanede yatan 70 sendrom hastası üzerinde yapıldığı kaydedildi.
zekirdek.com
 
bılım adamalrı nelerle ugrasıyorlar pes valla..
hastalıgın sadece fızıksel yonlerını tedavı edıyorlar buda guzel
ya dıger yonden tedavısı mumkun mu..
bence deıl..
 
onun içinde psikologlar var resul birazda olsa bence faydalı oluyorlar:prv:
psıkologlar mı
yok ya fayda etmıyor kolay kolay ınankı yıllar ve zaman ve psıkologlar dıyoruz ama nafıle
gecmıyor yınede bısey saklanıyor orada ve oyle bı anda cıkıyor kı ortaya naçar kalıyorsun ...
 
kalp kırıklığına yama yapılabilse keşke..Ne zor tamir edilir oysa psikologlar yardım etse ne olucak bilinç altından silmek kolay mı?
 
Üst