• Hoşgeldin ziyaretçi ÜYE OLARAK Özgün Haber ve Makalelerinizi kaynak göstererek uygun olan katogoriye ekleyebilirsiniz.

Türban rengi neden kırmızı olmamalı?

Mehmet Şevket Eygi yine zehir zemberek konuştu. Bu kez türbanı bağlama biçimine taktı. Bakın neler söyledi?

İslami cemaatin önemli yazarlarından Mehmet Şevket Eygi şimdiki türban biçimini eleştirdi ve Hz. Peygamberin sözlerinden yola çıkarak "bu kadınlar cennete giremeyecek" dedi. Dahası kırmızı gibi renkler çok seksi ve günaha sokuyor...

MEHMET ŞEVKET EYGİ'NİN ELEŞTİRDİĞİ TÜRBAN BİÇİMİ

Türban rengi nasıl olmalı; Eygi'ye göre kırmızı seksi çağrıştırıyor. Türban sade ve pastel renklerde olmalı. Parlak olmamalı, yani çırtlak renkler kullanılmamalı. Görende saygı ve huzur uyandıracak renkler seçilmeli...

KADINLARIN KAFASI DEVE HÖRGÜCÜ GİBİ

Siyasilerin ve eşlerinin şaaşaya düşkünlüğünü her zaman eleştiren Eygi bu eleştirilerine devam etti. Fatih Altaylı'nın Teke Tek progr***** katılan Eygi kadınların yeni moda türbanları için ağır konuştu: "Peygamberimiz 'kafasını deve hörgücü gibi yapan hanımlar cennetin kokusunu alamayacaklar. Cennetin kokusu şu kadar uzaklıktan duyulan bir uzaklıktadır' demiştir. Bu çok sahih, kaynağı bilinen bir hadistir. Buna rağmen saçlarını deve hörgücü gibi yapıyorlar. Alaca bulaca, parlak bir bez örtüyorlar. Buna da tesettür diyorlar."

PİERRE CARDİN'DEN HAYRÜNNİSA HANIM'A TEKLİF

Devlet adamlarının başörtülü hanımlarının mutlaka diğerlerine örnek olması gerektiğini söyleyen Eygür "Bu hanımlar tesettür lehinde bir ağırlık koymalı. 'Tesüttür diyoruz ama Avrupalılar bile hayran kalıyorlar'dedirtmeliler. Ama bunu dedirtemiyoruz." diye konuştu.

Türban konusunda modanın başşehri Fransa'ya danışılması gerektiğini söyleyen Eygi şöyle bir örnek verdi: "Pakistan Hava Yolları hostesler için islami kurallara uyan bir kıyafet yapmak istediler. Paris'ten yardım aldılar çok hoş oldu. Biliyorsunuz modada Pierre Cardin çok önemli biri isimdir. Hayrünnisa Hanım için "Ben kişisel olarak çalışmıyorum ama hanımefendi isterse onu giydirebilirim" demişti. Demekki hanımefendi istemedi."

EZAN ARTIK ESKİ EZAN DEĞİL

İslami geleneğin bir şehir geleneği olduğu hatırlatan Eygi bugün Türkiye'de müslümanların bu kültürü kaybettiğini söyledi. "Parayı nasıl kullanacaklarını bilmiyorlar? Medeniyeti kaybettiler. Saçma sapan dekorasyon, mimari, kılık kıyafet, saçma sapan tesettür sergiliyorlar" dedi. Eygi'ye hak veren Murat Bardakçı ise paranın el değiştirmesiyle birçok şeyin değiştiğini, hatta ezanın bile değiştiğini söyledi: "Ezan değişti. Bizim İstanbul ezanı çok güzel bir ezandı. Şimdi kuru, soğuk, dümdüz bir Arap ezanı okunuyor. Selahattin camilerinde, yani birkaç minareli camilerde bunlara şahit oldum. Arapların ezanı kötüdür. Tabii sözler aynı ama nağme olarak çok farklıydı İstanbul ezanının. "

Altaylı'nın "peki Diyanet İşleri Başkanlığı bunları merkezi hale getirmedi mi?" diye sorunca cevabı Eygi verdi. "Büyük şehirlerde bu mümkün değil. İstanbul'da bu mümkün değil. Türkiye'de ezan artık eski ezan değildir..." dedi...

INTERNETHABER
 

güney

Evet bakalım neler olacak ...

Kırmızı demek sex ve şehvetin rengi...

hııımm ne olacak şimdi... ama herkesin kafasında kıpkırmızı şehvet aracı...örtü niyetine:prv:

çözüm bulunur canım..

yeşil yeşil.....
 
Üst