Gerçekten seven erkek nasıl anlaşılır?

leonhaan

Uzaklaştırıldı
Bencede dogru öylüyor sevdigini cok acık belli ederler ama s€viyorum deyipte sevmedigi zaman da bunu saklamayı cok iyi becerir ler ben bir ben birgün gece uykuya yattıgım da sabah günaydın yerine ayrılma bmesajı geliyor siz kızlar herseyi cok iyi yapıyor sunuz
 

Eftelya

Peki kızların sevdigini nasıl anlıcaz arkadaslar hep erkek leri elestiriyorsunuz hadi bakam bayan lar

Aslında erkek sevmez
Onların anlık geçici hevesleri vardır dermişim şakaydı tabii ki:freakedout:
Uzun olacak ama sevdiğim bir yazı

Kişi sevdiğiyle olmak ister!. Sevdiğinin hâliyle hâllenir… Sevgisi kadar, onunla yaşar!. Sevginin ne olduğunu tam olarak bilemediğimiz için, çoğunlukla, “beğeni” ile “sevgi”yi birbirine karıştırırız.

“Beğeni” yanında “sahip olma” arzusuyla açığa çıkar!.Bir nesneden hoşlandığında, beğendiğin şeye sahip olmak ve üzerinde tasarruf edebilmek arzusuyla yaşarsın… Bu tüm mahlukatta çok yaygın bir duygudur!. Kimi, beğendiğini cebine sokar; kimi beğendiğine tasma takıp yanında taşıyarak onunla hava atmak ister; kimi yakalayıp inine sürükler… Her mahlûk yaradılış fıtratına göre, beğendiği üzerinde tasarruf etmek ister.

“Sevmek” ise bundan çok farklıdır…

Sevince, yalnızca sevdiğin için yaşamak istersin!. Yalnızca yanında olmak, yalnızca onun olmak, yalnızca onun zevk aldığıyla zevk alıp, sevmediğinden kaçmak istersin! Sevdiğin öylesine sarmıştır aklını, fikrini, ruhunu ki, her şey sana, onu hatırlatır; yanında iken bile onun içinde olmak istersin!… Yakınlık bile uzak gelir sana!… Sen kaybolursun, sende; sevdiğin kalır yalnızca, beyninde!.. Onun bakışıyla bakar, onun değerlendirmesiyle değerlendirir, onun diliyle konuşmaya başlarsın!. Gözün ondan başkasını görmez, kulağın ondan başkasını duymaz, elin ondan başkasına uzanmaz olur!.

Her an sana sahip olmasını; varlığının, tasarrufunun her an üzerinde olmasını, her an seni kucaklamasını istersin!… Bedensel yakınlık bile, korkunç uzaklık gibi gelir sana; ve onunla tek bir beden, tek bir ruh, tek bir şuur olmayı dilersin!.

Sevgi, fıtratın müsait ise, sevdiğinde yok edesiye yakar seni; ve gün gelir kaşında-gözünde, yüzünde-dilinde sevdiğini görürler de, “sen o olmuşun” derler!

Beğenen sahip olmak ister…

Seven ise sevdiğinde yok olur; feda eder her şeyi sevdiği uğruna!.

Bazılarının da sevgi kokusu sürülür üstüne; “aşığım” sanır!. Ama sevdiği uğruna, fedakarlık etmeye gelince sıra, o koku siliniverir üzerinden “kopamama” sabunuyla!. Parasından kopamaz… Mevkiinden kopamaz… Yakınlarından kopamaz… İçinde yaşadığı ortamın güzelliklerinden kopamaz… “Etraf”tan kopamaz!. Derken kusurlar belirmeye başlar sevdiğini sandığının üzerinde… Eksiklikler görmeye başlar, yetersizlikler görmeye başlar… Bunlar önce acıma duygusuna dönüştürür sevgisini; uzaktan acıyarak seyretmeye başlar… Sonra tatlı bir anıya dönüşür, sevgi sandığı duyguları!. Bu tecrübe gösterir ki, onun fıtratında sevgi programı yoktur!.. Beğeniyi, sevgi sanmıştır!..

Uzaklaşma ondan gelmemiş de, karşısındakinden gelmişse, bu defa “nefret”e döner “beğeni”; ondan intikam alma duygusu gelişir içinde; ve vicdanla intikam dalgaları arasında bir o yana bir bu yana sürüklenir durur; terkedilmişliğin, uzaklaşmanın, layık olmadığını yaşamanın sanısı içinde!..

Oysa yalnızca, fıtratında olmayan gerçek sevginin sonuçlarını yaşamaktadır!. Cüzdanı için, güzelliği-yakışıklılığı için, kendisine hoş gelen huyları için, mevkii-koltuğu için, ilmi için beğenmiştir; sevdiğini sanmış; sahip olamayınca da arzusuna erişememenin düş kırıklığı içinde kopmuş; yalnızca çıkarları doğrultusunda yaşamayı tercih etmiştir…

Seven ise göze almıştır kopmayı… Dışlanmayı… Paradan-puldan, namdan nişandan, dosttan akrabadan uzak kalmayı…

Fıtratından gelir sevgi!. Kulluğu sevmek üzeredir!. Onunla, sevmeyi yaşamak istediği için yaratmıştır onu Yaratan… O yüzden kopar anadan-babadan; dünyadan paradan!

Seven, karşılıksız sever!…

Beğenen karşılığını ister


kaynak
 

leonhaan

Uzaklaştırıldı
TAMM OZAMAN KARDESİM SANA Bİ SORU:) 4 KİSİYLE CIKTIGINI FARZET 4ÜNDEN DE DARBE YEDİN TERK EDİLDİN ASIL DISLAN MANIN KRALINI ONLARDA GÖRDÜN 5.Cİ CIKTIGIN İCİN ANAN,DAN BABAN,DAN..PARA DAN PUL DAN vb. GECERMİSİN...??????????????????????????????
 

leonhaan

Uzaklaştırıldı
Ben 4 kisiyle cıkmadım ki ben hayatta 1 kisiyle cıktım ondan da agzımın payını aldım vidaha da tövbe ettmim m!ne [email protected] ben sahsen o darbenden sonrada bi kıza anamı baba mı satıp gitmem onlar beni 18 yıl boyunca satmamıs ben onları bi kıza mı satacam ha bide(1 kız) konusu var bütün kızlar erkegin gözünde sadece (1 kız) dır baska bisey deil
 

leonhaan

Uzaklaştırıldı
KimSeDe DiYeMeZ Zaten öyle bisey ama bikitap dolu yazıyı yazmıssın ama okumayı onutmussun
 

ziyaretci44

Şimdi bizim sınıfta bi erkek var. Bu hafta başında rehberlik dersimizde iken bana bişey dedi sonra bende böyle tatlı bi şekilde mal mısın dedim bana baktı baktı sonra döndü önüne sonra oturuyorum sırada geldi kendi sırasına oturdu sırası da benimkinin bi yanı. benim ayağımı koydum geçiş yerine baktım tırnağını yemeye başladı ve o da ayağını yaklaştırdı alttan alttan da bakıyo. sonra hoca dedi ki çalışın çalışın. büyüyünce evlenince bilmem ne falan dedi çocuk evlilik deyince yine alttan alttan bana baktı. sonra benim bi arkadaşım var. bizim o erkek çocukla sınıflarımız ayrıldı. biz onların sınıfına gittik çocuk dediki bana bak o yanındakini getirme sana kapı hep açık. diğer teneffüs de dediki sen niye bana mesaj atıyosun ben dedimki sen niye görüldü atıyosun bekledi bekledi sone dediki sen istediğin kadar at ama o yanındaki atmasın. ve şimdi de gelmiş bana diyo ki bana bidaha mesaj atma sevgilim var. ve ben bu çocuğu seviyorum. ne yapayım? yada acaba beni kıskandırmak için mi yapıyo?
 
Üst