Eşarp ile gelen şıklık

Ali bey yukardan direk olsun istiyorsunuz gibime geliyor, yavas yavas
Alistira alistira bu eski ingiliz sistemidir.bilgili olmaniz gerekir. Ani Tepki gosterirseniz tepki alirsiniz. Basina taktigi zaman , ne guzel yakisti demek gerekir. O zaman hic birakmaz.

sizden de Misyoner olmaz vesselam, hersey cabuk olsun istiyorsunuz miirim(ustad)
 
Eşarp ve şıklık?
Muhteşem ikili.
Eşarp niçin takılır,
Şıklık için.
Nereye takılır,
İstediğiniz yere.
Maksat şıklık olsun.

Yanlış anlaşılmasın
Biz eşarpın baş örtmek için kullanıldığını,
Ve takma amacının şıklık değil bir inanç işi olduğunu biliyoruz ya,
Eşarp ve şıklığı birarada zikretmek bize biraz "abes"geliyor...

Bu demek değil ki eşarp yakışmıyor,
Yakışlır yakışır...
Hele belde pantolon üstüne!
 
Son düzenleme:
Eşarp Bağlama Modeli
Kare eşarp, üçgen şeklinde katlanır. Eşarp, katlanan kenar yukarı gelecek biçimde sırta yerleştirilir. Omuz üstünden öne doğru sarkıtılan iki uçtan birincisi, ortasından eşarp yüzüğüne geçirilir. Sonra diğer uç, yine ortasından, birinciye çapraz olacak şekilde yüzükten geçirilir.

Eşarp Bağlama Modeli
Uzun eşarp, ince uzun bir dikdörtgen oluşturacak şekilde üçe katlanır. Boyna konularak bir ucuna eşarp yüzüğü geçirilir. Diğer uç enine plise yapıldıktan sonra yüzükten geçirilir. Pliseli kısım ortalanır ve fiyonk şekli verilir.

Eşarp Bağlama Modeli
Kare eşarp, üçgen şeklinde katlanır. Eşarp, kadanan kenar yukan gelecek biçimde sırta yerleştirilir. Omuz üstünden öne doğru sarkıtılan iki uçtan biri eşarp yüzüğüne geçirilir. Diğer uç plise yapılır ve bu bölüm de yüzükten geçirilerek boyna yerleştirilir.

Eşarp Bağlama Modeli
Uzun eşarp, ince uzun bir dikdörtgen oluşturacak şekilde ikiye katlanır. Boyna konularak bir ucuna eşarp yüzüğü geçirilir. Diğer uç enine plise yapıldıktan sonra yüzükten geçirilir. Plise açılır ve oluşan dalgalar omuzun yan tarafına alınır.
 
Eşarptan kolye yapımı
Eşarp yada fularınızdan kolye yapmayı hiç düşündünüz mü? Oldukça pahalı bir fiyata satıyorlar ama bu kolyeden kendimiz de yapabiliriz. İstediğiniz bir fular yada eşarbın içine boncuk koyup eşarbı yuvarlayın ve düğüm atın her boncuk için aynı işlemi tekrarlayarak istediğiniz uzunlukta kolyenizi tamamlayabilirsiniz.
kolye.JPG


Eşarptan Kolye Yapımı | 10marifet.org
 
Üst