Kullanım sozlesmesi - Forum Kuralları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Uyarı/Dikkat!
Supermeydan Forum/Blog kullanıcıları ve üyeleri, üçüncü kişilerin telif hakkı sahibi bulunduğu her türlü fikri eser, fotoğraf, resim vb. materyal ve ürünleri kullanamazlar. Forum/Blog kullanıcı ve yazarlarının, üçüncü kişilerin telif hakkı sahibi olduğu yazı, resim vb. ürünleri kullanması durumunda, her türlü hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine aittir. Söz konusu haksız kullanım nedeniyle Supermeydan.net sitesi ve sahibi ve yoneticilerinin hiçbir hukuki sorumluluğunu bulunmamakta olup, haksız kullanım nedeniyle supermeydan.net'in üçüncü kişilere ödemek zorunda kalabileceği her türlü tazminat ve/veya adli/idari para cezaları Forum/Blog kullanıcılarına rücu edilecektir.


KULLANIM SOZLESMESI

Supermeydan.Net internet sitesinde yayınlanan içerikler veya örneklerin test edilmesi sırasında oluşabilecek maddi zararlardan site ya da yazar sorumlu değildir.

Supermeydan.Net internet sitesinde yayınlanmış dersler, makaleler, kodlar, içerik başka bir internet sitesi yada medya organında izin alınmadan yayınlanamaz.

Supermeydan.Net internet sitesinde yayınlanan dersler ve makaleler o konuyla ilgili tüm teknik detayları içermek zorunda değildir.Konu içeriği tamamen yazarın inisiyatifi altındadır.

Supermeydan.Net internet sitesi, başka site ya da dosyalara bağlantılar içerebilir. Bu içeriklerin herhangi bir şekilde rahatsız edici olmadığı garanti edilememektedir. Öte yandan, uygun olmadığı düşünülen içeriklere verilen linkler kaldırılacaktır.

Kayıt sırasında girdiğiniz kişisel bilgilerinizi istediğiniz her zaman güncelleme ve değiştirme hakkınız bulunmaktadır. Supermeydan.Net "Gizlilik Güvencesi" ve "Site Kullanım Şartları"na uymadığınız takdirde üyeliğinizi silmeye ya da askıya almaya yetkilidir.

Supermeydan.Net internet sitesine yapılan üyelik başvurularıyla sitemizce elde edilen veriler, üyelerin haberi olmaksızın hiçbir kişiye veya kuruluşa verilmez. Ancak site yönetimince kendi tasarrufumuz altında kullanılabilir.

Supermeydan.Net internet sitesi kullanıcılarını bilgilendirmek için çeşitli aralıklarla e-posta gönderebilir.

FORUM KURALLARI

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen yazan forum üyesi sorumludur. (Herhangi bir siteden veya kaynaktan alıntı yapıyorsanız Mümkünse yazı sahibinden izin alarak izin alma şansınız yok ise yazarın ismi ve site adresini kaynak gostererek forumda paylaşınız.Aksi takdirde ileride doğabilecek hukuki durumlardan tamamen yazıyı forumda paylaşan uye sorumlu olacaktır.) Şahısların yazdıkları yazılardan dolayı Supermeydan.NET hiçbir sorumluluk kabul etmez.


2. Forumda, Türkiye Cumhuriyeti yasalarını ve uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar yazılamaz, ilgili materyal gönderilemez.

3. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz. (Örneğin: Türk, Kürt, Ermeni, Yahudi, Arap, Çerkez, Zenci, Hint, Arap, Çingene, Roman, Rus, Göçmen vb.)

4. Öldürücü, kesici, patlayıcı, yaralayıcı her türlü silah vb aletlerin reklamı,tanıtımı veya satışı yasaktır.

5. uyuşturucu, bağımlılık yaratıcı her türlü maddeyle ve içki, alkollü içeceklerin reklamı tanıtımı satışı ile ilgili başlık veya mesaj yazmak yasaktır.

6. Yorum amacı taşımayan salt propaganda içerikli parti ve siyaset yazıları, sloganları,resimleri, avatarları ve bunu temsıl eden nick (rumuz) vb. KESİNLİKLE YASAKTIR!

7. Dininizle ilgili propaganda amaclı yazılar yazmak, dininizi yazdığınız yazılarla başka kişilere aşılamaya çalışmak, başka dinler hakkında olumsuz yorum yapmak, dinler arasında karşılaştırma yapmak, msjlarınızda inancınızı örnek göstermek ve bu tür konularla kullanıcıları rahatsız etmek kesinlikle yasaktır.

8. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini (ad, soyad, adres, tel no vb.) yayınlamak kesinlikle yasaktır.

9. Başka bir siteyi, katılımcısını ya da üçüncü bir şahsı veya bir kurumu küçültücü veya hakaret edici yazılar yazmak yasaktır.

10. Foruma kişisel problemler ve anlaşmazlıklar taşınamaz. Kullanıcıların birbirine karşı hertürlü (özel mesaj dahil) kişisel saldırılar yapmalarına izin verilemez.

11. Forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek uyarısız sistemden uzaklaştırılma nedenidir.

12. Ortaklık ve sponsorluk sistemlerinde kendi referans numaranızı vermek ve referans linkiniz üzerinden üye toplayıp şahsi kazanç elde etmeye çalışmak KESİNLİKLE YASAKTIR! (Ban nedenidir)

13. İmzada ,avatar bölümünde veya forumda tuttuğunuz veya tutmadığınız takım hakkında küçük düşürücü tahrik edici yazı yazmak ve avatar kullanmak kesinlikle yasaktır.

14. Türkçe sitelerin şifrelerini, özel bilgilerini dağıtmak ve Türkçe program, hack,crack/seriallerini dağıtmak ve istemek kesinlikle yasaktır. (Forumda paylaşımda bulunduğunuz programlar ücretsiz dağıtılan veya deneme sürümleri olmalıdır.) Daha detaylı bilgi icin Program bolum kurallarına bakınız.

15. Her mesajın altında kendi sitenizde olsa baska sitelerin reklamı yapılamaz, supermeydan. forum başka sitelerin tanıtımlarının yapıldığı forum değildir. Tanıtım reklam amaçlı mesajlar gonderenler süresiz ban edilir.

16. Forumumuzda eklenen müzik'ler tanıtım amaçlı piyasaya yeni çıkan sanatçı adaylarının kendi parçaları olmalıdır. Lisanslı mp3 ve mp3 downloads linki vermek kesinlikle yasaktır.

17. Forum a uye olurken nikiniz okunur ve anlasılır olmalıdır Mustehcen NICK Kullanmak yasaktır ( Direk ban nedenidir)

MESAJ GONDERME KURALLARI

1. Forum üyeleri yeni bir konu başlığı açmadan önce o konunun forumda mevcut olup olmadigini kontrol etmeliler. Bunun icin forumun arama özelligi kullanilabilir. Aynı isimli veya aynı tartismalari iceren konular acilamaz, Konu başlığına URL adresi yazılamaz. (Moderatorlerin sizin için arama yapması gibi bir görevi bulunmamaktadır!)

2. Konular, ilgili konu başlığı altında açılmalı, konuyla ilgili daha önce açılmış bir başlık var ise altına devam edilmelidir. Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme taşımaya veya silmeye yetkilidir. itiraz edilemez.

3. Aynı konuda birden fazla baslık acmak yasaktır. (Yanlışlıkla acılan baslıklar hariç) Birden fazla baslık acan uyelerde (Reklam amaçlı) artniyet oldugu hissedilirse Üye Forumdan Uzaklastırılır.

4. Foruma mesaj gönderirken; boş mesaj göndermek, arka arkaya birden fazla aynı mesajı göndermek,(konu hakkında eklemek istediğiniz bir yorum var ise edit tuşunu kullanıp mesajınızı değiştirebilir,düzenleyebilirsiniz.) konuyla alakası olmayan mesaj göndermek, +1, bence de, güzel, saol,varol gibi belli bir amacı, paylaşımı olmayan mesaj göndermek, sadece smiley kullanmak ayrıca yeni başlık açarken "yardımmmmmmmmm", "YaRdIm EdeRmİsiz", "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız",help, gibi mesaj konusu ile ilgisi olmayan uzun cümleler ve karizmatik görünsün diye garip şekilli harfler kullanmak yasaktır.

5. BÜYÜK HARFLE yazı yazmak bağırma anl* gelir ve fazla kullanmak forumu kirletir. Forum mesajlarında (Paragraf başlıkları hariç) gereksiz buyuk font kullanımı ve Tümüyle kalınlaştırılmış (bold) yazılar yazmak yazıları ve resimleri sağa sola veya ortaya yaslamak yasaktır.Lütfen mesajlarınızda yazı fontuyla oynamayın

6. İmzada aşırı büyük fontla yazı yazmak yasaktır. İmzaya resim eklenebilir ancak eklediğiniz resim reklam amacı taşımamalı ve ebatı 468x60 pixelden, boyutu ise 15-20 KB'tan büyük olmamalıdır. imza bolumu kuralları için tıklayiniz

7.
Proxy ile bağlanıp konulara yorum yapmak yasaktır, Bu tip uyeler farkedildikleri takdirde ban edilir.

YETKİLER HAKLAR
1.
Site yöneticileri uygun olmayan mesajları silme, editleme taşıma ve kilitleme yetkisine sahiptir; itiraz edilemez.

2. Forum'un işleyiş ve kuralları konusunda katılımcıları bilgilendirmek supermeydan yöneticilerinin veya moderatörlerin görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır.

3. Yöneticiler her yazilan mesaji yönetemeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir mesajla karsilastiginizda lütfen o bölümden sorumlu olan veya online olan yöneticilere bildiriniz.

4. Daha once forumdan uzaklaştırılan üyeler, Yeni nick (rumuz) ile foruma uye olup tartışmalara katılamazlar, Bu tür üyeler farkedildikleri zaman direk ban edilir, uzaklaştırılırlar.

5. FORUMDA HIC MESAJ ATMAMIS HIC PAYLASIMDA BULUNMAMIS UYELERIN UYELIKLERI DONDURULABILIR VEYA SILINEBILIR

6. Tüm bu kurallara uymayanlar, yönetimin belirlediği sürelerde veya süzresiz olarak banlanır, forumdan uzaklaşırılırlar. Ban konusunda itiraz etme şansınız veya yönetim tarafından bilgilendirilme zorunluluğu bulunmamaktadır.

Sitedeki Downloadlar
Supermeydan.NET ten indirdiğiniz tüm dosyalar, programlar, script veya yazılımlar Herzaman kontrol edilememektedir dolayısıyla bilgisayarınızda oluşacak olan herhangi bir zarar veya hasardan Supermeydan.NET sorumlu tutulamaz. İndirdiginiz Dosyaları virus testine tabi tutmanız siddetle onerilir.

Gizlilik ilkeleri

Kisisel Bilgileriniz:

Foruma üye olurken girdiğiniz kişisel bilgiler sadece forum adminleri tarafindan görülecektir. Girmiş oldugunuz bilgileri istediğiniz zaman degiştirebilirsiniz. (kullanıcı adı hariç)

Üyelik İptali:
Forum uyeliginin iptali site yonetiminin tasarrufundadır.

Üyeliğinizi iptal ettirmek için forum adminine özel mesajla başvurmalısınız (e-mail ile başvurular kabul edilmez) Üyeliğin silinmesi halinde üye hesabınız ve buradaki size ait tüm kişsel bilgiler silinir. Fakat tartışmalara aktif olarak katılan kişilerin forumda göndermiş olduğu mesajlar Konulardaki hiyerarşik düzenin (kendilerinin açmış olduklari konularda konu butunlugunun bozulmasina veya kendilerine cevap yazan arkadaslarin mesajlarinin havada kalmasina sebep olduğundan) bozulmaması açısından silinmezler.

Bu Üyenin forumda attığı bütün Mesajlarında 'Misafir' yazar. Üye ismi kalır.
Bu işlemin geri dönüşümü yoktur.

Forumdan herhangi bir sebep ile uzaklastırılan uyeler uyeliginin iptalini isteyemezler,Bu sekilde istekler kabul edilmez.

SUPERMEYDAN sitesi istatistik amaçlı server logları dışında kişisel bilgilerinizi toplamaz veya barındırmaz. Ancak sitede mevcut bulunan reklam yayınları aracılığıyla, reklam verilerinin toplanması için cookie ve web beacon kullanılıyor olabilir. Bu tamamen sizin izninizle gerçekleşiyor olup, istediğiniz takdirde internet tarayıcınızın ayarlarını değiştirerek bunu engellemeniz mümkündür.

Neleri kabul ediyorum:
... ip adresimin kaydedileceğini
... adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını
... yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu
... yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini
bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım

Supermeydan foruma uye olup mesaj yazan herkez Yukarıdaki kuralları Okuyup kabul etmiş sayılacaktır

Not: Supermeydan.Net internet sitesi yöneticileri sitenin yayın politikasında, görsel ve teknik altyapısında, Forum kuralları,kullanım sözleşmesi, gizlilik şartnamesi, üyelik sistemi, yazar başvuru politikalarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 
Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst