Neden ben diyormusunuz ?

Öylesine bir SoHbetten çıkan , neden ben , neden neden ...

Bira eşliğinde arkadaşlarla yapılan bir konuşma içinde , efkardan bütün hisseleri prim yapmış olan arkadaş başladı ayrılığından , gidenden konuşmaya. Dertliydi bizde dinleyecektik mecbur .. Konuşma sırasında söylediği birşey üzerine kafa yorduk biraz.

Neden ben , neden ?

Soru basitti, neden ben ? Diyordu ki onca oynayabileceği insan varken neden benimle oynadı bu aşk oyununu , bir oyunun içinde sanıyordu kendini ve haksızdı. Çünkü kimse oyun olduğunu söylememişti ona , paranoyası dışında. Anlatmaya çalıştık. Bizim sorumuzda basitti , neden oyun olduğunu düşünüyorsun ? Bakın diyordu kaç gün oldu haber yok, aniden ayrıldık bitti. Belli işte benle oyun oynadı, gitti. Peki senle geçirdiği zaman onun zamanından da geçmedi mi ? Sen gülerken oda gülmedi mi /yada tersi ? evet diyordu evet , ama madem iyiydik neden gitti ? Benle oynadı işte , neden beni seçti ki oynamak için. Artık ciddi ciddi sinirleniyordum, zira anlamıyordu... Sana bir değer verilmiş ve güzel zamanlar geçirilmiş, kimse sana sonsuza kadar süreceğini söylemedi değil mi ?

Neden ben ; Olayları tersine çevirip bakmayı severim , konunun dışındaysanız daha kolay oluyor tabiki. Giden gelmeden evvel giden için gelmesi için bir isteğiniz var, yani sizinle birlikte olmasını, birşeyler paylaşmayı istiyorsunuz. Ve size değilde başkasına gidiyor yani siz hiç bir zaman durak değilsiniz. ( hiç bir ayrı oluyor sürekli birleştiresim gelmiyor bu günlerde ) Dışarıdan sadece seyrediyorsunuz , sen istedin başkası aldı. Yani bu zamanı hiç geçiremeyeceksin.. Öyle ise yaşamışlıktan keyif alamazmıyız. Diyorum ki illede oyun oynanmış mı olması gerekiyor ? Ben bu ilişkiye falanca süremi verdim.. Kimin için verdin diye soruyorsun, onun için diyor. Hayır kimse kimse için birşey vermez herkes kendisi için yapar istedikleriniz için , kendimiz için yaparız yaptıklarımızı.

Evet sorumuz bu , birliktelikler bittiğinde , kendinizle oynanılmış gibi mi hissetmeliyiz ? Yani , yaşananlara saygı duyamazmıyız ? Bizden geçen zaman gidenden de geçmemişmidir ? Ve tercih ettiği başkalık , bize uymadığı için ; oyun mu oynanmış oluyor bizimle...

"Daha derinlere inip motivasyonlarınızın kaynağını bulun! Hiç kimsenin bir şeyi sırf başka birisi için yapmadığını göreceksiniz. İnsanın bütün eylemleri kendisine yöneliktir, bütün hizmetleri kendine-hizmettir, bütün sevgisi kendisini sevmesindendir....Bu yorum sizi şaşırttı mı? Belki de sevdiğiniz insanları düşünmektesiniz. Ama daha derinlere inin, sonunda sevdiğinizin onlar olmadığını göreceksiniz: Siz bu sevginin içinizde yarattığı duyguları seviyorsunuz! Siz arzuyu seviyorsunuz, arzu edilen şeyi değil." Nietzsche
 
Son düzenleme:

Eftelya

aşka sevgıye dair her ilişki günün bırınde bıtmeye mahkumdur..ben ınanmam öyle sonsuz aşklara sevdalara..sonsuz aşkta hıc ulasılmayandır ne olur ulastıgın an o da bıter..küllerı kalır..tek bıtmeyen aşk cocuk sevgısıdır.o da kendınden bır parca oldugu için

neyse cevremde arkadaslar hep güzın ablaymısım mısalı yaklasırlar bana.bütün bitişler,aşık oldum masalları,bıraktı benı aglayısları..herkesın derdı bana(benım hıc derdım yokmus gıbı)
kımse kabullenmez kendı tarafından gelmemısse ayrılıgı..hep suclanır dıger taraf..ortada bıraktı benı nıdalarıyla..kımse kabullemez her bitiş bır baslangıçtır oysa..en güzel aşk ta daha yaşanmamış olandır..
 
Üst