ABD'nin en iyi üniversiteleri

İş, yönetim ve finans dünyasının saygın dergilerinden Forbes, Amerika'nın en iyi üniversitelerini seçti, Princeton Üniversitesi birinci oldu.

Derginin `ülkedeki en iyi üniversiteler' sıralamasında Princeton Üniversitesi birinci olurken, California Teknoloji Üniversitesi ikinci, Harvard Üniversitesi üçüncü oldu. Forbes'in listesinde, ABD'nin en ünlü eğitim kurumlarından Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'nün (MİT) ilk 10'a girememesi dikkati çekti. MIT, listede 14'üncü sırada yer aldı.

En iyi üniversiteler sıralamasında, akademik personel ve nitelikleri, öğrenciye maliyeti, okulun verdiği eğitimin, hem ülke genelinde hem de evrensel olarak kabul görüp görmediği gibi faktörlerin dikkate alındığı belirtildi.

ABD'deki en iyi 10 üniversite sıralaması ise şöyle:

1- Princeton Üniversitesi
2- California Teknoloji Enstitüsü
3- Harvard Üniversitesi
4- Swarthmore Üniversitesi
5- Williams Üniversitesi
6- ABD Ordu Akademisi
7- Amherst Üniversitesi
8 -Wellesley Üniversitesi
9 -Yale Üniversitesi
10-Columbia Üniversitesi
haber3

Çocuğunu Amerikada okutacak Zengin Politikacı ve işadamlarımızın dikkatine:))
 
3- Harvard Üniversitesi
9 -Yale Üniversitesi

bu iki universteden cikanlarin cogu devlet baskani, ya basbakan cok onemli bir yerde kilit adamdir. cok iyi ogrenciler cikardiklari tartismazidir. bizim de bu tarz universtemiz var bildigim kadariyla bogazici univ den cikan kisiler hicbir zaman issiz kalmaz. muhtemelen yurtdisinda bir doktora gorur , bazi universtelerden ise cok enteresandir okuyan kendi bransini okur ama alakasiz yerde is bulunur ,
 
Bu üniversitelerin içerisinde Stanford yer almamış şayet Silikon Vadisi olarak nitelendirilen teknoloji üssü olan bölgeyi kuranlarda onlarıdır Dünya'nın en büyük 3. bütçesine sahiptirler Mühendislik, İşletme, Siyaset Bilimi, Ekonomi, Sosyal Bilimler, Doğa Bilimleri alanında eğitim vermekte ve en çok tercih edilen en iyi Üniversite olarak nitelendirilmektedir herkesin hayallerini süsleyen bir kurumdur..
 
Üst