• Hoşgeldin ziyaretçi ÜYE OLARAK Özgün Haber ve Makalelerinizi kaynak göstererek uygun olan katogoriye ekleyebilirsiniz.

Bronşit nedir bronşit tedavisi

Bronşlar nedir?

Ağız ve burun yoluyla aldığımız temiz hava, yutak ve gırtlaktan geçerek soluk borusuna ulaşır. Soluk borusu iki ana kolaayrılır. Bu kollar da kendi aralarında daha küçük kollara ayrılarak akciğerlere bağlanırlar. Soluk borusunun büyük kollarına "bronş", daha küçük kollarına ise "bronşiyol" adı verilir.

Akciğerlere giriş yapan bronşiyollerin sonu kesecikler şeklinde olup gaz alış verişi bu keseciklerde gerçekleşir. Keseciklerin içduvarı kılcal kan damarları ile donatılmıştır. Kan hücrelerine oksijen yükleme ve karbondioksit alma bu kılcal damarların bronşiyol keselerine açılan yüzünde (alveol) meydana gelir.

Bronşit nedir?

Bronşların herhangi bir sebeple iltihaplanması olayına"Bronşit" adı verilir. Akut ve kronik olmak üzere iki şekli vardır.

Akut Bronşit nedir?

Daha çok sonbahar ve kış aylarında bulaşıcı hastalıklarla birlikte görülür. Tifo, kızamık, boğmaca virüsleri bronşlara kadar yayılarak iltihaplanmaya sebep olurlar.

Akut Bronşit Belirtileri

* Ateş, öksürük ve vücutta kırıklık ilk belirtilerdendir.
* Başta kuru olan öksürük, hastalık ilerledikçe balgamlı öksürüğe dönüşür.
* Boğazda yanma, ağrı ve ses kısıklığı görülebilir.

Akut Bronşit Tedavisi

* Ateşin düşmesi ve öksürüğün önlenmesi için ilaç verilir.
* Eğer bronşite bir akciğer hastalığı da eşlik etmiyorsa yatak dinlenmesi ve bol ıhlamur çayı içilmesi hastalığı atlatmaya kafi gelecektir. Ihlamur suyu iyi bir balgam söktürücüdür.
* Hastanın yattığı oda sıcak ve nemli olmalıdır. Nem, sobanın üzerine konan bir çaydanlığın ağzı açık bırakılarak (buharla)temin edilebilir. Buğuseptiklerin buharı teneffüs edildiği zaman oldukça faydası görülecektir.

Kronik Bronşit nedir?

Kış aylarında üç aydan fazla süren veya iki kış üst üste görülen bronşit kronik sayılır. Kronik bronşit balgamlı olup daha çok sigara içenlerde ve kirli şehir havası teneffüs edenlerde görülür.

Kronik bronşit Belirtileri

* Solunum güçlüğü ve sesli soluk alıp verme en tipik belirtisidir.
* Geceleri artan öksürükler, hastayı çok rahatsız eder. Ancak balgam söküldükten sonra rahat edebilir.

Kronik bronşit Tedavisi

* Tedavinin ilk adımı sigarayı bıraktırmaktır. Sigara terkedilmedikçe tedavi cevapsız kalır.
* Çalışma ve yaşama ortamı soğuktan, rutubetten ve tozdan uzak bulunmalıdır. [/SIZE]

Evet HAklısınız Aslında Bılınmezmı ev temızlıgınede dıkkat etmelıyız tozlara karsı onlem almalıyız.Bız sanederızkı Sadece soguktan HAsta OLuruz En Onemlısı Ev ıcersındekı Havamızın Temız HAlılarımızın Tozsuz Olmasıdır VE En onemlısıde Elektrık supurgelerınden Kurtulmamızdır.. saygılar

auracleanmaz temizlik ve sağlık robotunu kullanmlısınız astım broşit için evde ki tehlikeden halı ve kaltuk yastık yogan gibi cisimleri böyle bir ürünle derinlemsine temizlemelisiniz

Moderatör tarafında düzenlendi:
kısa zamanda astım tedavisi

Astım aslında kısa zamanda tedavi edilebilen bir hastalıkmış. bir ömür astım ilaçları almaya da gerek yokmuş. Nereden mi biliyorum. Kendim geçirdim. Astımla yaşamak o kadar zordur ki, hayatınızı ona göre düzenlemeniz gerekir. Ben de öyle yaşıyordum. Bu kadar zor bir durumun sadece 12 seanslık(40 günlük) AKUPUNKTUR tedavisiyle hayatınızdan çıkıyor...
Kesinlikle tavsiye ederim...

Astım aslında kısa zamanda tedavi edilebilen bir hastalıkmış. bir ömür astım ilaçları almaya da gerek yokmuş. Nereden mi biliyorum. Kendim geçirdim. Astımla yaşamak o kadar zordur ki, hayatınızı ona göre düzenlemeniz gerekir. Ben de öyle yaşıyordum. Bu kadar zor bir durumun sadece 12 seanslık(40 günlük) AKUPUNKTUR tedavisiyle hayatınızdan çıkıyor...
Kesinlikle tavsiye ederim...

bende yeni astım hastası olduğumu öğrendim.bu akupunkturun gerçekliği ne derece acaba yardım edermisiniz.şimdiden tşk ederim...

Astım ve bronşit için o adı güze karizmatik ürünleri boşverin Zencefil Macun Kullanın size önerim tecrübe ile sabitir yüzyıllardır kullanılan karışım tüm aktarlada ve internette heryerde var hemde ucuz

Ziyaretci

62 YAŞINDA 9 yıldır astım hastasıydım.tavsiye üzerine BULDAN devlet göğüs hastanesinde uz.dr. hamdi beye gittim. 2 ayda beni iyileştirdi. göğüs baskısı ve terlemesinden hayatım zindan olmuştu. ilaç kullanmıyorum. dr. beye minnettarım.

Şair

Alerjik astım,rinit,sinüzit,gastrit gibi hastalıkların modern tıpta tedavisinin olmadığını,antibiyotiklerle tedavi edilemediğini,antibiyotiklerin,başta bağırsak florası,böbrekler,karaciğer olmak üzere,vücudun birçok organına zarar vererek,diğer tüm hastalıklara zemin hazırladığını,artık herkes biliyor.Çözüm doğal antibiyotik etkili ürünlerdir.İnsandan sonra en mükemmel canlı Arıdır,Arı ürünleri en mucizevi yan etkisiz ürünlerdir.Propolis bağışıklık sistemini güçlendiren ürünlerin en üstünüdür,en güçlü antibiyotik ten 100 misli güçlüdür.Doğadaki en çok antioksidan içeren maddedir.Astım,bronşit,faranjit,larenjit,rinit,gastrit,troid,hemeroid,romatoid,artrit ve diğer tüm oto immun rahatsızlıklarını en etkili,en güvenilir,yanetkisiz,kalıcı tedavi eden Dünyadaki en üstün ilaçtır.En büyük soru doğru ürüne ulaşma ve kullanım yönteminin bilinmemesidir.Erzurum Ziraat mezunu 33 yıllık Apiterapistim.Ürün temini ve kullanımında yardımcı olabilirim.Kadir Onay 05324063215

deracar

Uzaklaştırıldı
Astım; Solunum yollarında meydana gelen enfeksiyonlar ve kasılmaların sebep olduğu hastalığa astım adı verilmektedir. Başka bir ifadeyle, solunumu sağlayan hava yollarında yani bronşlarda meydana gelen daralma ile oluşan akciğer hastalığıdır. Hırıltılı nefes alma, öksürme, göğüste ağrı ve sıkışma astımın temel belirtileri arasında yer almaktadır. Kısa süreli nöbetlerle kendini gösteren astım, zaman zaman tamamen geçmişçesine belirti vermez. Başka bir ifadeyle astım hastalığını tetikleyen unsurlar bulunmadığında çok ciddi sorunlar oluşturmaz. Toz, kapalı alan ya da korku nefes darlığını tetikleyerek kişinin astım nöbeti geçirmesine sebep olan temel unsurlardır. Soğuk algınlığından hafif bir alerjiye kadar pek çok neden astım hastalığını başlatabilmektedir. Bu nedenle çoğunluğu çocuklarda görülen astımın tüm ayrıntılarıyla öğrenilmesi ve buna göre önlem alınması gerekmektedir. Astım tedavisi hakkında biraz araştırma yaptım. Buradan sizlerde astım tedavisi için gerekli her şeyi öğrenebilirsiniz.