• Hoşgeldin ziyaretçi ÜYE OLARAK Özgün Haber ve Makalelerinizi kaynak göstererek uygun olan katogoriye ekleyebilirsiniz.

Ürküç hayvanlar listesi

güney

Zaman gazetesi ne dogmadan vazgeçiyor ne akçeden


Gülen Cemaatinin yayın organı Zaman gazetesi dünkü sayısında bir GSM şirketinin karikatürlü reklamındaki maymunu sansürledi. Evrim teorisiyle ilgili karikatürdeki maymunun okuyucularda infial yaratacağını söyleyen ancak reklamı sansürlü de olsa yayınlayan Zaman gazetesi ne dogmadan ne akçeden vazgeçmeyeceğini gösteriyor.

Zaman gazetesinin dünkü sayısında bir GSM şirketinin karikatürlü reklamındaki maymuna sansür uyguladığı ortaya çıktı. Reklamdaki karikatürde bir öğretmen öğrencilerine sınıf duvarındaki evrim teorisini resmeden "bir maymun ve önünde bir insanın" yer aldığı tabloyu göstererek, "Kim cevap verecek? İnsanoğlu ne zaman iki ayağı üzerinde dik durmaya başlamıştır çocuklar?" diye soruyor, bir öğrenci ise "Cep numarası değiştirmeden, fiyatı daha uygun bir operatöre geçtikten sonra belini doğrultmaya başlamıştır!" cevabı veriyordu. Reklam anlaşmalı gazetelerin hepsinde aynen yayınlanırken, Zaman Gazetesi, "evrim tablosu"nu andıran karikatürdeki maymunu yok etti. GSM şirketi yetkilileri, "Zaman Gazetesi’ne gönderdiğimiz karikatürün orijinali böyle değildi" dedi.

Karikatürün sahibi Emre Ulaş olayı emeğine, 80 yıllık cumhuriyete ve bilime saygısızlık olarak nitelerken, "Ne hale geldik. Saygısızlık boyutu çok anormal, söyleyecek bir şey bulamıyorum…Zaman Gazetesi’nde bir sürü çizgilerini beğendiğim çizer arkadaşım var. Ama demek ki özgür çizemiyorlar, buradan bunu anlıyorum ben. Ya da hepsi aynı kafadan olan insanlar yazıyor çiziyor" dedi.

Genel Yayın Yönetmeni: Ben biraz dedim gececiler abartm

Uyumlu İslam: Biraz dogma biraz akçe

Kapitalizmle uyumlu bir İslam sentezi ile kendinden önceki İslami akımlara fark atan Fethullah Gülen cemaatinin dinsel dogmalar konusunda (ticaret hukukunu çiğnemek pahasına da olsa!) kolay kolay taviz vermeyeceği maymunlu karikatür vasıtasıyla anlaşılmış oluyor. Ancak Zaman gazetesinin söz konusu reklamı tümden reddetmeyip sansürlü de olsa yayınlaması ve Genel Yayın Yönetmeninin olayı “arkadaşlar abarmışlar” şeklinde yorumlaması Cemaatin dogmadan vazgeçmediği gibi akçeli işlerden de vazgeçemeyeceğini gösteriyor.

Ürküç hayvanlar listesi

Reklam sansürü ile Gülen Cemaatinin ürkünç hayvanlar listesinde domuzun yanında maymunun da olduğu öğrenilmiş oluyor. Cemaat üyeleri maymun ve domuz konusundaki hassasiyetlerini sadece kendi yayın organlarında sergilemiyor. AKP’nin yaptığı atamalar ile adeta cemaat televizyonuna dönüşen TRT’nin yöneticilerinin iki yıl önce “Winnie the Pooh” çizgi filminde domuz Piglet karakterinden rahatsız oldukları ortaya çıkmıştı. Önce Piglet karakterinin olduğu bölümleri makaslayan yöneticiler daha sonra ise çizgi filmi tamamen yayından kaldırmıştı.
Zaman gazetesi ne dogmadan vazgeçiyor ne akçeden :: www.sendika.org
 
Ben forumda ki arkadaşlarımızın konuya ilişik açıklamalarını beklemek istiyorum. Evet maymun neden silinmiştir , maymun yasaklı hayvanlardan mıdır ? İnanmadığınız herşeyi silecekmisiniz ?
 

Eftelya

sıra cocukların ızledıgı cızgı fılmlere de geldı
şirinlerı hepımız hatırlarız sanırım uykucu şirin,şirin baba gargamell
bu cızgı fılmde komunıstlıgı sosyalıstlıgı cagrıstırdıgı gerekcesıyle daha yayınlanmıyor..ne komık dımı
 

güney

sıra cocukların ızledıgı cızgı fılmlere de geldı
şirinlerı hepımız hatırlarız sanırım uykucu şirin,şirin baba gargamell
bu cızgı fılmde komunıstlıgı sosyalıstlıgı cagrıstırdıgı gerekcesıyle daha yayınlanmıyor..ne komık dımı

kominal yaşam demişlerdi o yüzden engellediler şirinleri..:))

Halbuki ne güzel birlikte üretip birlikte paylaşıyorlardı eşitlik içinde....

Ama olmaz eşitlik bize gelmezzzz aman ha...:)
 
normal hayatta hersey engellenebilir. ama insanlarin urkunc hayvanlar ile ilgili Ruyalari olmaz demeyin simdi bana. insanin kontrol edilemeyen bolgesi de var. o da ruyalar fantaziler hayaller.

Simdi yurtdisina cikmis bir turk vatandasi Tesadufen Evcil Bir domuz ile karsilasirsa hayvani daha once gormedigi icin korkabilir.yasaklar engeller normal insan olmaktan cikarir bizi. Boyle bir manzara icin Gurcistana gitmenizi tavsiye ederim, Kapmis bir guzel rus kizini erkeklik yapacak kolundan tutmus gezdiriyor delikanli
o ne bir domuz ustlerine geliyor yolda .evcil oldugunu nerden bilsin, kizi birakip kaciyor adam

Inek kadar buyuk siyah veya beyaz domuzlar yollarda, Hayvan bu otlanacagi yer tam sizin yol guzergahiniz olmasa bari. ustunuze gelirse isterseniz kacmayin. hayvanin mudahelesi otlara karsi ama urkutucu daha once gormedigimiz icin.

KACTIK NITEKIM zamaninda , belki de bu kadar abartmamak lazimdir.

ha hindistanda inekler var onlardan da kaciyoruz tezeklenmemis yol yok ki seke seke tezege basmamak icin ,koku normal
 
Aklı başında bütün müslümanları "çürütülmüş evrim teorisini" masum gösterecek her türlü oluşumlar rahatsız eder.
Bundan rahatsız olmayanlara diyeceğimiz birşey yok !
Biz müslümanlar olarak ilk insanın Adem aleyhisselam olduğuna inanırız.
Buna inanmayanların, atalarının "maymun" olduğuna inananların, odalarının duvarlarını rahatsız olmadıkları o "Dede maymunlarla" donatmalarına kimsenin bir şey diyeceği yok!...


Gazetenin tavrına gelince ;
Beğenmediğin, ilkelerinle uyuşmayan reklamları yayınlamayacaksın...
Bu kadar basit.
 

hisarlikenan

"Karikatürün sahibi Emre Ulaş olayı emeğine, 80 yıllık cumhuriyete ve BİLİME saygısızlık olarak nitelerken"...

Evet hakikaten koyu bir taassupla;insanlığın maymundan,dahası canlıların birbirinden türediği safsatasıyla beyinleri bulandıran zevatın görüşleri hak ve hakikati apaçık ortaya seren modern bilime saygısızlıktır.
 
Üst