Dırdıra karşı

savunma yolları

Birlikte olduğunuz erkeği seviyorsunuz... Çünkü, o yakışıklı, kültürlü, başarılı, dürüst ve size deliler gibi aşık... Ah bir de dırdırcılığı olmasa! Peki bu durumda ne yapılabilir? Her zaman kadınların geveze oldukları, vıdı vıdı yaparak erkeklerin hayatını kararttıkları ve küçücük bir sorunun üzerine saatlerce söylendikleri iddia edilir. Ama hiçbir kadın, sabahtan akşama kadar susmasa bile dırdırcı bir erkekten daha sevimsiz olamaz. Her şeye karışır Bu erkek bir kere her yaptığınıza karışmadan duramaz. "Bardağı niye masaya koydun? Sehpaya koysana...",

"Bence arkadaşlarınla haftaya buluş", "O dergiyi okuma, şu dergiyi oku", "O filme gitme, bu filme git" ve buna benzer bitmek tükenmek bilmez cümlelerle hem evdeki davranışlarınıza, hem de dışarıdaki hayatınıza müdahale eder. Sizin adınıza programlar yapar, her hareketiniz hakkında bir yorumu vardır. Hele ufacık bir hata yapmaya görün, günlerce bu hatayı başınıza kakarak sizi yer bitirir, sinek gibi vızıldanır.

Sürekli konuşur

Başlangıçta onun dırdırlarına karşı mücadele etmeye çalışırsınız. Kendinize ait bir hayatınız olduğunu ve evdeki bazı işlerin nasıl yapılacağını sizin daha iyi bileceğinizi ona kabul ettirmeye uğraşırsınız. Fakat kısa bir süre sonra vazgeçersiniz, çünkü başaramayacağınızı anlarsınız. Dırdırcı erkek kavgacı değildir, bağırıp çağırmaz, alçak sesle söylenir de söylenir. Eski hatalarınızı, en küçüklerini bile ısıtıp ısıtıp önünüze getirir ve sizde sinir diye bir şey bırakmaz. Ruh sağlığınızı korumak adına her dediğini kabul etmeye, her şeyi onun istediği gibi yapmaya başlar hale gelirsiniz.

Çılgına döndürür

Oysa yapmanız gereken şey, mücadeleden vazgeçmek değil, başka bir yol denemek. Bir ilişki sadece bir tarafın istekleriyle yürümez ve siz her ne kadar onu bu haliyle kabul ettiğinizi sansanız da bilinçaltınızda ona karşı diş bilemeye başlayabilirsiniz. Ne bağırıp çağırmanız, ne de onun robotu haline gelmeniz işe yaramaz. Sessizce bildiğinizi okuyun, yani pasif direnişe geçin. Bu şekilde davranırsanız mümkün değil sizinle başa çıkamaz.
 
zuhahaha diyorum

komedi filmlerini çok severim ve seyretmekten çok büyük zevk alırım

şunu itiraf etmeliyim ki bir filmin senaryosu gibi olan bu yazıya sadece gülüp geçiyorum

niyemi çünkü çok komiiiiiiikkkk

:Orgasmo: :Orgasmo: :Orgasmo: :Orgasmo: :Orgasmo: :Orgasmo:
 
ehhehehehehe aranızda bu özelliklere uyan varsa sizde taktik degistirin :) artık yemiolar demek ki :Orgasmo: :Orgasmo:
 

Nil@y

Eski Üye
ehhehehehehe aranızda bu özelliklere uyan varsa sizde taktik degistirin :) artık yemiolar demek ki :Orgasmo: :Orgasmo:
Guzel cevap valla senin yazdiklarindan sonra benim cevap vermeme gerek yok..dogru soze ne soylenir demi ama?fakat taktik deyil huy degistirmek gerek..
 
Üst