• Hoşgeldin ziyaretçi ÜYE OLARAK Özgün Haber ve Makalelerinizi kaynak göstererek uygun olan katogoriye ekleyebilirsiniz.

Azrail'in En Çok Sevindiği ve Üzüldüğü An

Azrail'in en çok sevindiği ve üzüldüğü an

Cenab-ı Hak,Azrail Aleyhisselama;-
-"Ya Azrail!.Bir kimsenin ruhunu alırken hiç üzüldüğün oldumu?diye sordu.O:
-" Ya Rabbi herşey Sana malum...Yalnız bir kulunun ruhunu alırken çok üzüldüm.Oda bir gemi dalgalar arasında parçalanıp batmıştı.Fakat o gemide kundakta bir bebek vardı.Anasının ölümü emrolunmuştu,bebeğin annesinin ruhunu alırken çok üzüldüm.Sonra o bebek bir tahta parçasınnın üzerinde karaya çıkarak kurtuldu ve öksüz kaldı, dedi. Bu sefer Hak Teala:
-"Sevinerek ruhunu aldığın bir kimse hatırlıyor musun?diye sual ettiğinde AzrailAleyhisselam)
-Evet Ya Rab! Zalim bir hükümdar vardı.Halk ondan bizar kalmıştı.işte o zalim sultanın ruhunu kabzederken de sevindim, dedi. Allah(celle celalühu):
-"Kim olduğunu hatırlıyor musun,o zalim padişahın? Azrail Aleyhisselam:
-"Hayır hatırlamıyorum Ya Rab!deyince Cenab-ı Hak şöyle buyurdu
"Hani o anasının canını üzülerek aldığın bebek varya,işte odur o zalim padişah!...!

Azrail'in en çok sevindiği ve üzüldüğü an

Cenab-ı Hak,Azrail Aleyhisselama;-
-"Ya Azrail!.Bir kimsenin ruhunu alırken hiç üzüldüğün oldumu?diye sordu.O:
-" Ya Rabbi herşey Sana malum...Yalnız bir kulunun ruhunu alırken çok üzüldüm.Oda bir gemi dalgalar arasında parçalanıp batmıştı.Fakat o gemide kundakta bir bebek vardı.Anasının ölümü emrolunmuştu,bebeğin annesinin ruhunu alırken çok üzüldüm.Sonra o bebek bir tahta parçasınnın üzerinde karaya çıkarak kurtuldu ve öksüz kaldı, dedi. Bu sefer Hak Teala:
-"Sevinerek ruhunu aldığın bir kimse hatırlıyor musun?diye sual ettiğinde AzrailAleyhisselam)
-Evet Ya Rab! Zalim bir hükümdar vardı.Halk ondan bizar kalmıştı.işte o zalim sultanın ruhunu kabzederken de sevindim, dedi. Allah(celle celalühu):
-"Kim olduğunu hatırlıyor musun,o zalim padişahın? Azrail Aleyhisselam:
-"Hayır hatırlamıyorum Ya Rab!deyince Cenab-ı Hak şöyle buyurdu
"Hani o anasının canını üzülerek aldığın bebek varya,işte odur o zalim padişah!...!

alıntıdır
Anne şefkatinden yoksun büyüyen bir evladın hali nasıl olabilirki...
Rabbim her şeyi bilen ve hikmet ile iş yapandır...

Muhakkak zalim bir topluluğa göndermiştir.... Zalim kralı.

Kardeşimin dediği gibi
Emeğinize sağlık...
Sevgili Gülüm....

Gülüm emeğine sağlık. Allah (c.c.)'un ilmine akıl sır erdiremeyiz. O bebek zalim bir hükümdar oldu. Vardır bir hikmeti. Allah (c.c.) herşeyi bilendir.