Reiki uygulaması ve eğitimi

REİKİ EĞİTİMİ

Reiki Eğitimi 3 aşamadan oluşur.

1.Aşama reiki eğitimi:Eğitim reiki enerjisine açılma ve teorik eğitim olarak iki ana kısımdan oluşmaktadır. Birinci aşamada kişi Reiki Master'dan (reiki öğretmeni) inisiyasyon alır. Bu Anadolu'da el verme dediğimiz olay gibidir. İnisiye olan kişi artık Reiki enerjisine kanal olmuştur yani hem kendisine hem de başkalarına reiki verebilecek durumdadır. Reikinin 1.derece eğitimini almış bir kişi artık fiziksel düzeyde şifa verebilir. Bunun için ellerini eğitimde öğretilen bölgelere koyması ve reiki enerjisine bağlandığını düşünmesi yeterlidir. Herhangi bir şey düşünmesine yada konsantre olmasına gerek yoktur. Artık reiki onun ellerinden akmaya başlamıştır. Eğitim alan kişi reiki kanalı olmuştur ve bunu ölene kadar kaybetmez. Reiki 1 eğitimi bir yada 2 günde verilebilir.

2.Aşama reiki eğitimi: İkinci aşama eğitimde kişi sadece dokunarak değil aynı zamanda uzaktan şifa gönderme yöntemlerini öğrenir. Bunun için özel bazı semboller kullanılmaktadır ve bu sembolleri gizli tutmak reikiye duyulan saygının bir ifadesi olarak yorumlanır. Gereken sembolleri ve metotları öğrenen kişinin enerji seviyesi artar ve artık uzaktaki kişilere de şifa gönderebilecek duruma gelir. Reiki sembolleri üç tanedir , güç sembolü,mental sembolü ve uzaklık sembolü. Reiki 2 eğitiminden geçmiş bir insan dokunmadan ve çok daha güçlü olarak bu sembolleri kullanarak uzak mesafelere şifa gönderebilir. Reikinin en büyüleyici yanlarından biri de artık sadece insanlara değil, geçmiş yada gelecektedeki olaylara da bu sembolleri kullanarak şifa gönderilebilecek olmasıdır. Enerji gönderimi bencilce amaçlar için kullanılamaz,ancak herkesin iyiliği için istenen olaylara şifa enerjisi gönderilebilir. Reiki sembolleri üç tanedir , güç sembolü,mental sembolü ve uzaklık sembolü. Reiki 2 eğitiminden geçmiş bir insan dokunmadan ve çok daha güçlü olarak bu sembolleri kullanarak uzak mesafelere şifa gönderebilir. Reikinin en büyüleyici yanlarından biri de artık sadece insanlara değil, geçmiş yada gelecektedeki olaylara da bu sembolleri kullanarak şifa gönderilebilecek olmasıdır. Enerji gönderimi bencilce amaçlar için kullanılamaz,ancak herkesin iyiliği için istenen olaylara şifa enerjisi gönderilebilir. Reiki 2 eğitimi 1 yada 2 günde verilebilir.

Öğretmenlik (Reiki Master): Reiki sistemini öğretebilmek için alınan eğitimdir.Bu seviyede kişi önceki tüm seviyelerde deneyim sahibi olmalı ve reikiyi yaşam biçimi haline dönüştürmüş olmalıdır.Son derece sorumluluk isteyen reiki masterlık derecesi aynı zamanda reiki uygulayıcılarına reikiye olan sorumluluğu da doğru anlatmayı beraberinde getirir. Reiki Master olmak isteyen kişinin buna hazır olup olmadığına karar veren genelde Masterıdır.

REİKİ UYGULAMASI

Reiki uygulamalarını, “Kendimize Reiki Uygulaması” ve “Başkalarına Reiki Uygulaması” olmak üzere iki ana başlıkta toplayabiliriz.

Reiki 1. aşama inisiasyonunu almış olan bir kişinin hem kendine hem de başkasına ilk günden itibaren şifa uygulaması yapabileceğini tekrar hatırlatalım.

Bu başlıklara geçmeden önce uygun bir Reiki ortamının nasıl olabileceğinden ve uygulama öncesi nelere özen gösterilmesi gerektiğinden bahsetmekte fayda var.

Uygun Reiki Ortamı:​

Her konuda bir “ideal”den bahsedilebilir. Hiçbir sert disiplin ve derin meditasyon gerektirmese de Reiki için de ideal bir ortamdan söz etmek mümkündür. Bu, Reiki’nin ideal sayılmayan bir ortamda çalışmayacağı anl***** gelmez ancak enerjinin daha keyifli akmasına yardımcı olabilecek bazı unsurlar vardır. Bu unsurlara dikkat edilirse Reiki uygulamalarında istenen sonuca daha kısa sürede ulaşılabileceği gözlemlenecektir.

İdeal Reiki ortamı için odanın mümkünse loş , iyi havalandırılmış ve hoş kokulu olması, tavsiye edilir. Meditatif ve enstrümantel müzikler tercih edilir. Telefon,televizyon ve insan gürültüsünden mümkün olduğunca uzak olunması tercih nedenidir.Uzanılacak yer ve giysiler mümkün olduğunca rahat olmalıdır. Uygulama esnasında üzerinizde metal eşyalar, saat, cep telefonu vs taşımamanız önerilir. Uygulayan kişinin de, alıcının da kolları ve bacaklarını çaprazlamaması istenir. Enerjinin rahat akışını azaltacak bu gibi konular daha önceden hatırlatılır.

Reiki şifası öncesi ve sonrası ellerin yıkanması tavsiye edilir. Şifa öncesi Reiki’den ve alıcıdan izin alınması Reiki etiğinde önemli bir yer tutar. Şifa sonrası uygulayıcı alıcıya teşekkürü ihmal etmez ki bu da Reiki’nin hoş yaklaşımlarındandır.

Reiki şifası uygulama esnasında enerjiyi alan kadar enerjiye kanal olan kişi için de çok özel bir seanstır. Enerjiye kanal olan kişi, bir başkasına uygulama yaparken kendisinin de bu ulvi enerji ile beslendiğini rahatlıkla hissedebilir. Bir başkasına faydalı olabilme hazzının çok ötesinde olan bu durum kişinin kendine olan sevgi ve saygısını arttırıcı bir rol oynar.

Çakralarınızı dengeleyebılmek için Reiki bilmıyorsanız yapabıleceklerınız

KÖK ÇAKRA​

1. Çekmecelerini düzenle .
2. Evini temizle.
3. Sıcak su torbasıyla uyu.
4. Rengarenk , neşeli cıvıl cıvıl çoraplar giy.
5. Yumuşak ayakkabılar giy.
6. Eve girmeden ayakkabılarını çıkar......

SAKRAL ÇAKRA​

1.Romantik bir film izle.
2.Duygusal müzikler dinle.
3.Yemekte yanlız isen kendin için en güzel sofrayı kur.
4.Çok güzel bir fotoğraf çektir.
5.Günde bir parça Çikolata ye!! .....

SOLAR PLEKSUS​

1. Kendine bir görev çizelgesi yap .
2. En sevdiğin kalemle kendini anlatan bir yazı yaz.
3. Yatak odana kilit koy ve kendi alanını oluştur.
4. “Hayır” demeyi öğren.
5. Ajanda edin ve onu kullanmayı öğren .
6. Sabahtan günlük hedeflerini yaz ve akşam eve döndüğünda o hedeflerden yaptıklarını ve onun dışında yaptıklarını yaz ......

KALP ÇAKRASI​

1) Şiir oku .
2) Sevdiğin birinin elini tut .
3) Herhangir arkadaşını / kişiyi kucakla.
4) Aşk filmleri seyret.
5) Salata ve taze yeşil sebzeler ye.
6) Üzerinde yeşil rengi taşı
7) Senin hayatında sana veya hayatına pozitif etki yapan birine mektup yaz.....

BOĞAZ ÇAKRASI​

1. Teşekkür mektupları yaz.
2. Konuşmadan önce nefesini dinle.
3. Konuşmadan önce nefes al.
4. Boynunu saracak şekilde Gök Mavisi renginde şal , kolye, kravat... kullan.
5. Sıcak bitkisel çaylar iç.
6. Söylemek istediklerini konusmadan önce planla .

ÜÇÜNCÜ GÖZ​

1. Aynaya seni iyi hissetirecek bir not yaz
2. Kendine çiçek al
3. Hafıza ve akıl oyunları oyna
4. Gün içinde gördüğün 3 güzel şeyi not al ....

TEPE ÇAKRASI​

1. Mozart veya Gregorian dinle
2. Yataktan kalkmadan meditasyon yap
3. Hergün Şükret
4. Geçmiş hayatınla ilgili bir hikaye yaz .....
alıntıdır
 
Üst