• Hoşgeldin ziyaretçi ÜYE OLARAK Özgün Haber ve Makalelerinizi kaynak göstererek uygun olan katogoriye ekleyebilirsiniz.

Süpermeydan aşkları....aşıkları...

güney

Aşk'ı
tanımlamaya çalışmanın düpedüz gözü pek bir girişim olduğunu bile bile davranıyorum,davranacağım bir kez daha,bu deneme "karpuz çekirdeğinin" karşı sayfalarına kurulduğuna göre:sağlık sınırını aşmış , o çerçeveden taşmış sevgi türüne aşk diyorum ben...Yinede ayrıntıları yabana atmamak gerekir...

Aşk kişilerarası bir ilişkidir: yani,sahiplenmede aradığımız şey, sahiplenilen kişinin ( yada idealin) kendisini vermesidir.Bizim hoşumuza giden,bu verişteki kişiliktir yoksa verilen nesne değil.Ten , güzellik zeka verilmedikleri sürece aşktaki çekiciliklerini yitirirler...

Bu saf haliyle aşk,içten harekete katılımdır; bu hareketle karşıdaki kendini doğal olarak kendini tanımlayan değerlere doğru yönelir ve özde ne ise yaşam dada odur....Bence...

gelelim buraya;
ne aşklar yaşanıyor ne savdalar dilleniyor,besteler ,güfteler yapılıyor ve klavyemiz notalarımız sözlerimiz oluyor..

Kimi;
ilahi aşkını anlatıyor kocaman yüreğiyle, methiyeler diziyor sayfalarca...Aşkın en büyüğünü yaşıyor,anlatıyor çağırıyor , hep beraber diyor.."kim olursan ol gel " diyor mevlana misali.....

Kimi;
romantik aşık platonik.."kapın her çalındıkça omudur diyeceksin" derken aslında "sen hayatın boyunca o şarkının kapısında bekleyeceksin "diyor..Platonik bir aşkı anlatırken kendince acılar çekiyor belkide çektiriyor...

Kimi;
teknoloji aşığı bütün programları takip ederken yüzünde arsız çocukların ifadesiyle, uykusuz hep yeni hep yeniye olan aşkının peşinde koşuyor...

Kimi marjinal;
sözcüklere aşık,renge aşık, tutkuya aşık,tutkusuz hiç bir şey olamalı ona göre...aşk tutkulu ve marjinal olmalı,seyrederken doğayı resmediyor sözcüklerin gizemli dünyasında kocaman bir aşkı....

Kimi siyasi;
tutuklu... hücresinde tutkulu..her aşkın içinde siyaset olmalı derken inandığı ve gerçekleştirmek istediği ideallerinin peşinde koşarken durdurak bilmeden,canı yansada bazen "asla" diyor; asla vazgeçmiyor tutkulu ve gözaltında ki aşkından...

Ve aşkı tıpkı dilimizdeki ezberlediğimiz (bana göre yanlış bir ezber) yaşayanlar onlar yokmu...ooooo hemde ne çok aşıklar var farkına varmadan sarfettikleri sözcükler içinde
"asla terketmeyeceğim" " sen nereye ben oraya" "başka kapıya desende asla" derken çığlık çığlığa nasılda eleveriyor kendini elinde olmasada...

İşte böyle SÜPER in aşklarıda süper..

Olaganüstü renkler ,olaganüstü sözler,bazen şaşkınlıkla,bazen gülerek bakarken ekrana ortak oluyoruz aslında kocaman aşklara...

Anlatın bakalım bir tek sözcükle sizde aşklarınızı....

S. Güney...

blueice

Önce seni tebrik ederim, aşkı ancak bu kadar güzel anlatabilir ve sınıflandırabilir insan.Aşk insanın hayatında hep var ve olmalı da;bir insana,bir çocuğa,yaradana ve sahip olduklarımıza.Sanata,hayata ve daha sayamadıklarıma.Aslında herkes farklı yaşar aşkı,kimisi kanun gibi,kimisi şiir ,kimisi şarkı, kimisi de masal gibi.Kimi yaşamı sever,kimi malı mülkü.Kimi aşkı hesaplayıp yaşar ,kimi yaşadığını yanına kar saymayı seçer.Yaşamım için ve paylaşıp büyümek büyütmek için yaşadım aşkı. Kelimelere döktüm hayatı.Cümlelerle isyan ettim, bu satırlarda ağladım yalnız kaldığımda.Kimi zaman hikayelerle küstüm aşka, kimi zaman da şarkılarla, şiirlerle barıştım.Ama bunları kendimden asla saklamadım.Anlayan da oldu anlamayan da ama ben aşkıma sırtımı dönmedim,onu büyüttüm, bu sayfalarda sesimi duyurmaya çalıştım insanoğluna.Her kelimeden öğrenilebilecek bir çok şey var okuyanlar için.Hayatın ve aşkın harcanamayacak kadar değerli ve ancak saygıyla büyüyebileceğini söyledim satırlarımda.En yakınımdan tutun en uzağımdaki insanların hepsi görsün okusun ve öğrensin istedim.Kendim yaşatmayı başabildim mi yoksa tersi mi oldu?Ehhh orası da bana kalsın sözlerle sayfalara dökülene kadar.Ama bilsin ki herkes ben de aşkı masallar kadar büyük ve eşsiz yaşadım..................

Bunlar hayalperest aşklar sınıfından hayata akışın cümleleri.......

Son düzenleme:
"Kimi;
romantik aşık platonik.."kapın her çalındıkça omudur diyeceksin" derken aslında "sen hayatın boyunca o şarkının kapısında bekleyeceksin "diyor..Platonik bir aşkı anlatırken kendince acılar çekiyor belkide çektiriyor..."
benim aşkım böyle bir aşk sanırım ne güzel de dillendirmişsin dostum eline sağlık...
ama bu forum un aşkları aşıkları hala konuşuluyor...kimilerinde derin aşk ayak izleri kimilerinde yanan ve saklanan küller kimilerinde sadece şarkılar...bu forumda herşey var inanıyorum ve duyuyorum....

güney

"Kimi;
romantik aşık platonik.."kapın her çalındıkça omudur diyeceksin" derken aslında "sen hayatın boyunca o şarkının kapısında bekleyeceksin "diyor..Platonik bir aşkı anlatırken kendince acılar çekiyor belkide çektiriyor..."
benim aşkım böyle bir aşk sanırım ne güzel de dillendirmişsin dostum eline sağlık...
ama bu forum un aşkları aşıkları hala konuşuluyor...kimilerinde derin aşk ayak izleri kimilerinde yanan ve saklanan küller kimilerinde sadece şarkılar...bu forumda herşey var inanıyorum ve duyuyorum....

Cadı kız;
senin aşkın bence "marjinal aşk" sen ve platonik lik asla düşünemiyorum...Evet formumuzda her şey var...

hatta evlenenler bile var bu süpriz haberi sonraya saklıyodum ama madem açıldı söyleyeyim ve resimlerini en kısa zamanda yayınlayacağım...

Ayrıca dediğin gibi saklanan vede saklanmaya çalışırken ayak izlerinden yani çığlıklarından belli olanlarda var...:)))

Ama bence "en büyük aşk henüz söylenmemiş olandır"....

ooo benim bile bilmediğim neler oluyormuş :))))
ama böyle deyip kaçamazsın güney hanım..bu arada ben kim platoniklik kim :)))sen beni bilirsin...

güney

ooo benim bile bilmediğim neler oluyormuş :))))
ama böyle deyip kaçamazsın güney hanım..bu arada ben kim platoniklik kim :)))sen beni bilirsin...

evet canım üzgünüm ama benim de bilmediğim bir sürü şey dönüyor ...

ben hep söylüyorum ya sen aşkı marjinal yaşarsın şekerim platoniklik sana göre değil....

güney

hahhaa alemsin aşkı kim kaybetmişte ben bulucam:))))belki sen aşıksındır???
Doğru işte o konuda haklısın ben ve aşk...nasılda yanyana gelince arap saçına dönüyor...
ama ben sana aşıkları biliyorum şekerim...
ben siyasi aşık kategorisine giriyorum...."hücresinde tutkulu" olan...