Türk Erkeği Anne Bağımlısı

Annelerin psikolojik silahlarla erkek çocuklarını egemenliği altına aldığı belirtildi.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Bilici, Türk erkeğinin anne bağımlısı olduğunu söyledi.

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Bilici, erkek çocuklarının aşırı bağımlılık yönü geliştiği takdirde, mutlaka bir destek figürüne ihtiyaç duyacaklarını belirterek, Türk erkeklerinin psikolojik olarak annelerine aşırı bağımlılık gösterdiklerini kaydetti. Annelerin de erkek çocuklarına aşırı bağlı olduklarını ifade eden Doç. Dr. Bilici, Dolayısıyla çocukları evlendikleri zaman zor durumlar ortaya çıkıyor. Anneler gelini, çocuğunu elinden alan biri olarak görmeye başlıyor. Elin kızının gelip hazinesini elinden aldığını düşünüyor. Annelerin bu duruma tahammül göstermesi zor. Gelinlerle sürtüşmeler başlıyor dedi.

Erkeğin, annesi ile eşi arasındaki sürtüşme durumunda tavrını eşinden yana koymasının doğru bir davranış olacağını ifade eden Doç. Dr. Bilici, şunları söyledi: Erkeğin kendi ailesini kurtarması lazım. Ancak anneye olan bağlılık durumu, erkeğin evinden yana tavır almasını zorlaştırıyor. Anneler psikolojik silahlarla çocuğu egemenliği altına alıyor. Bu durum erkeği sıkıntıya sevk ediyor. Düşünceleri karısından yana olsa bile, davranışları anneden yana olabiliyor.
hurriyet.com.tr
 
Annelerin psikolojik silahlarla erkek çocuklarını egemenliği altına aldığı belirtildi.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Bilici, Türk erkeğinin anne bağımlısı olduğunu söyledi.
Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Bilici, erkek çocuklarının aşırı bağımlılık yönü geliştiği takdirde, mutlaka bir destek figürüne ihtiyaç duyacaklarını belirterek, Türk erkeklerinin psikolojik olarak annelerine aşırı bağımlılık gösterdiklerini kaydetti. Annelerin de erkek çocuklarına aşırı bağlı olduklarını ifade eden Doç. Dr. Bilici, “Dolayısıyla çocukları evlendikleri zaman zor durumlar ortaya çıkıyor. Anneler gelini, çocuğunu elinden alan biri olarak görmeye başlıyor. Elin kızının gelip hazinesini elinden aldığını düşünüyor. Annelerin bu duruma tahammül göstermesi zor. Gelinlerle sürtüşmeler başlıyor” dedi.

Erkeğin, annesi ile eşi arasındaki sürtüşme durumunda tavrını eşinden yana koymasının doğru bir davranış olacağını ifade eden Doç. Dr. Bilici, şunları söyledi: “Erkeğin kendi ailesini kurtarması lazım. Ancak anneye olan bağlılık durumu, erkeğin evinden yana tavır almasını zorlaştırıyor. Anneler psikolojik silahlarla çocuğu egemenliği altına alıyor. Bu durum erkeği sıkıntıya sevk ediyor. Düşünceleri karısından yana olsa bile, davranışları anneden yana olabiliyor.”
Anne bağımlılığı ile anne sevgisini karıştırmamak gerekli bence.Aileye giren gelini dışlayan bir kayınvalide oğlunun üzerine daha fazla düşüp,daha doğrusu kıskanıp aralarını bozmaya çalışıyorsa,üstünlük taslamaya çalışıyorsa bu aradaki sevgiyi değil,kıskançlığı gösterir.Oğlunu gerçekten seven anne gelininde sever yada karısını seven bir erkek ayrımcılık yapıp,herşeyde annesinin tarafını tutmaz.(Allahtan aşırı anneci bir eşim yok)
 

tunakan

Uzaklaştırıldı
ben öğrenim hayatımı hep ailemden uzak, başka şehirlerde geçirdim. bu yüzden yaz tatillerimi zorunlu olarak şehrimde geçirirdim. zira annem hep yanında kalmamı isterdi. denize 10 günlük kaçamak yaptığımda bile "cehennemin dibine kadar yolun var" diyerek tepki gösterirdi. geçen yaz aydın'da yaşayan kızkardeşime götürdüm annemi, şehri geziyoruz ama nasıl sıcak anlatamam. tam o sırada bir petrol ofisi termometresinde 47 derece yazıyordu. anneme ben bir yere gitmeye kalksam cehennemin dibine kadar git diye sitem ederdin. al cehennemin dibine geldim hemde senide getirdim dedim. kızkardeşimle damat resmen yarıldılar. canım anam önce kızdı sonrada gülme krizi geçirdi.
 
Üst