Korkunun Ecele Faydası Yok!

Ölümlü dünya işte.
Kimleri için bir cennet olsa da,
Sorumluluk bilincinde olanlar için oyun ve ğlenceden ibaret,bir cehennem.
Ben şahsen dünyanın bir cennet olduğuna,olacağına inannamıyorum.
Nasıl olsun ki?
Cinayetler,açlıklar,yokluklar,zulüm ve işkenceler aldı başını gidiyor.Hani yalnızca içinde yaşadığımız,bir üyesi olduğumuz ülkemiz değil sözkonusu olan,
Huzurun tüm güzellikleriyle yaşandığı,özgürlük ve insan olmanın tüm renklerine hoşgörünün var olduğu bir yer gösterin bana,varsa oraya gidelim.Belki yaşadıklarımızı unutmaya,yaralarımızı küllemeye yarar geçici de olsa.
Ama yoktur,bulamazsınız,gösteremezsiniz.Herkesin aynı huzurdan nasiplendiği bir ülkeyi gösteremezsiniz.
Bir kere çoğu ülke tek renktir,siyahtır ya da beyaz!
fiziklerine bakıp beyazlar arasında siyahları görüyorsanız,bilin ki bir göz yanılması yaşıyorsunuz.Gördüğünüz siyahlar da aslında "kirletilmiş"beyazlardır.Ya da üzerine eğreti siyah boya çalınmış beyazlar.Obama diyeceksiniz,o farklı,farkını çok kısa zaman sonra farkedeceğiz!
Çok renkli ülkeler varsa da,çok sesli değildir.Aynı nakaratı mırıldanmanın,yasal zarureti sizi karşılar her sabah.Haydi hep beraber,gür sesle:...doğruyum,çalışkanım!diğerleri yanlış ve çok tembel!

Çok renklilik,çok seslilik yerine
Tek renklilik,tek seslilik!
Farkında mıyız bilmiyorum,ama gidişat o yönü gösteriyor.
Global bir mühendislik projesi
Çok versiyonlu,tek mihraklı dev bir projenin adım adım uygulamaya konulduğunu artık kör gözler bile görüyor.Sağır sultan bile duyduğunu söylüyor!
Cehenneme doğru adım adım yaklaşan bir dünya,
Yokuk,savaş,global terörizm!
Hedefte mağdurlar,mazlumlar,güçsüzler,
Adı,dili,dini farketmiyor sa da
Müslüman olması tercih sebebi!

Dünya işte,yalan dünya,ölümlü dünya!
Kimine Cennet,
Kimine Cehennem!
Sırça saraylarda mutluluk vadeden melek maskeli"şeytanların"son numarası bu;
Cehenneme dönüştürdükleri dünyayı,cennet libasıyla perdelemek!
Uyduruk sistemlerini "mağdur "ve "mazlum"lar üzerinde test edip,onaylatmak!
Hem onlar yaparsa,en iyisini yapar!
Sahte dünyanın sahtekar cennet fedaileri,
Sabbah'ın "uyuşturulmuş"köleleri!
....
Bu arada korkulu hülya görenler varmış,anladığımız kadarıyla,
Her ne kadar biz "ardımızdaki"köpeklerden kurtaramadıksa da kendimizi,
Onlar bir paranoyanın gönüllü tutsakları adeta!
Her gece karabasanlarla boğuşuyorlarmış,
Korkulu rüyalar,saçma hülyalar arsız misafirleriymiş!
Acizane tavsiyem,
Uyanık dursunlar,
Nasılsa ölümlü dünya,
Ve korkunun ecele faydası yok!

Son düzenleme:
Emeğinize sağlık.....

....... Yani, dünyada şu mü'min, kısmen kusurâtından cezasını gördüğü için, dünya onun hakkında bir dâr-ı cezadır. Dünya, onların saadetli âhiretlerine nisbeten bir zindan ve cehennemdir. Ve kâfirler, madem Cehennemden çıkmayacaklar; hasenatlarının mükâfatlarını kısmen dünyada gördükleri ve büyük seyyiatları tehir edildiği cihetle, onların âhiretine nisbeten dünya cennetleridir. Yoksa, mü'min bu dünyada dahi kâfirden mânen ve hakikat nokta-i nazarında çok ziyade mes'uttur. Adeta mü'minin imanı, mü'minin ruhunda bir cennet-i mâneviye hükmüne geçiyor; kâfirin küfrü, kâfirin mahiyetinde mânevî bir cehennemi ateşlendiriyor.

Diye... Bir Hakikatı Noktai nazarlarımıza sunuyor... R.N.K