• Hoşgeldiniz Yayın hayatımıza turktwit.com olarak devam etme kararı aldık. Tüm uyelerimizi yeni sosyal medya sitemizTurkTwit.Com 'a bekleriz

Bir dua

Allah'ım. Senden şeytan ve dostlarından korunmayı, kötülüğü çokça emreden bu nefse karşı yardım etmeni ve beni sana yaklaştıran amellerle meşgul olmayı isterim.
 

nefisetülilm

2.imza yarışma birincisi
Ya Rabbi! Kıldığımız namazları kabul eyle! Ahir ve akibetimizi hayreyle! Son nefesimizde kelime-i tevhid söylememizi nasip eyle! Ölmüşlerimizi af ve mağfiret eyle!

Ya Rabbi! Bizi, şeytan ve düşman şerrinden ve nefs-i emmaremizin şerrinden muhafaza eyle! Evimize iyilikler, hayırlı ve bereketli rızıklar ihsan eyle! Ehl-i İslama selamet ihsan eyle! Din düşmanlarını kahr ve perişan eyle! Müslümanlara imdad-ı ilahiyyen ile imdat eyle!

Ya Rabbi! Hastalarımıza şifa, dertlilerimize deva ihsan eyle! Riyadan, nifaktan, şikaktan, her türlü hastalıktan, kazadan, beladan, tembellikten, acizlikten, zelil olmaktan, zulüm görmekten, azdıran zenginlikten ve azdıran fakirlikten, şeytan ve nefsin şerrinden, düşman galebesinden, kötü huydan, bidat işlemekten, dalalete düşmekten, ihlassız amelden, her çeşit günahtan, küfre girmekten, erzel-i ömürden, ölürken gelecek fitnelerden, dinimize ve dünyamıza zarar verecek şeylerden bizleri koru!

Ya Rabbi! Hakiki iman, güzel bir ahlak, şükredici bir kalb, zikredici bir dil, kaza ve kadere rıza gösteren hayırlı bir ömür, az yemek, az uyumak, az konuşmak, az gülmek ve dinine çok hizmet etmeyi, kabir azabından ve ahiret dehşetinden kurtulmayı, ömür boyu rızana uygun iş yapmayı, şehit olarak ölmey ve son nefeste ehl-i sünnet itikadına uygun bir iman ve tevbe etmeyi nasip eyle!

Ya Rabbi! Kendi sevgini, sevdiklerinin sevgisini, sevgine kavuşturacak amellerin sevgisini nasip eyle! İlmimizi, ihlasımızı, kabiliyetimizi artır, muratlardan, muhlaslardan olmamızı nasip eyle, cömert ve isar sahibi kullarından eyle!

Ya Rabbi! Ana babamıza ve evlatlarımıza ve akraba ve ahbabımıza ve bütün din kardeşlerimize hayırlı ömürler ve güzel huy, akl-ı selim ve sıhat ve afiyet, rüşdü hidayet ve istikamet ihsan eyle!
Amin.

Allahü teala burada yazan bütün nimetleri Ramazan_i Serif hurmetine kavusmanizi nasip ve müyesser eylesin insallah.
Mailimden
 
Bismillahirrahmanirrahim.
“Allah’ım, senden seni sevmeyi, seni seveni sevmeyi ve senin sevgine ulaştıracak ameli sevmeyi istiyorum. Sevdiğim şeylerden bana verdiklerini de, senin sevgine ulaştıracak ameller yapma hususunda bana kuvvet veren şeyler kıl. Sevdiğim şeyleri vermemeni ise sevdiğin şeylere yönelmem için bir fırsat kıl. Allah’ım, seni sevmeyi bana ailemden , malımdan ve soğuk sudan daha sevimli kıl. Allah’ım beni kendine, meleklerine, nebilerine, resullerine ve Salih kullarına sevdir. Beni de seni seven, meleklerini, nebilerini, resullerini ve Salih kullarını seven kişilerden kıl. Allah’ım kalbimi sevginle dirilt ve beni seveceğin biri kıl. Allah’ım beni o hale ulaştır ki tüm kalbimle seni seveyim, tüm gayretimi senin rızanı kazanmaya adayayım. Allah’ım bütün sevgimi sana, bütün gayretimi senin rızana yönelt.”


Bu dua İslam çadırını ayakta tutan direktir. “la ilahe illallah muhammedun resulullah” kelime-i şahadetinin hakikatidir. Bu hakikati kaim kılan, şahadetini de kaim kılar.” El-cevziyye’den…
 
Ey celal sahibi! Ve ey Halim! Senin yardımınla açılacak bir ilmin sırlarıyla bana bir ikram lutfeyle!
(AMİN)
 
Allah'ım; Değiştirilebilen ve değişmesi gereken şeyleri değiştirme cesaret ve gücünü,
Değiştirilemeyecek şeyleri olduğu gibi kabul etme olgunluğunu
ve ikisi arasındaki farkı anlayabilecek bilgeliği bana ver.
 
Üst