• Hoşgeldin ziyaretçi ÜYE OLARAK Özgün Haber ve Makalelerinizi kaynak göstererek uygun olan katogoriye ekleyebilirsiniz.

Bu tuzaklara düşmeyin !

İlişki aşamalarında düşebileceğiniz tehlikelere aman dikkat

• Üç görüşmenin ardından hemen seni seviyorum demeyin.

• Size cevaben 'seni seviyorum' demezse ona bağırmayın. Bu onun için bir şok olabilir, belki henüz bu şekilde hissetmiyordur (en azından o dürüst biri) ya da bunu söylemek için daha romantik bir ortam bekliyordur.

• Aynı şekilde, eğer gerçekten hissetmiyorsanız kendinizi kompliman yapmaya zorlamayın. Hissedene kadar bekleyin.

•Dürüstlük her zaman en iyi ilke değildir. Onun gözünde, taptığı güzellik ilahı Afrodit benzeri bir şey olarak kalmak isteyebilirsiniz. Çok özel konularınızı kendinize saklayın. Örneğin geğirmek, yüzünüzü şekilden şekle sokmak ve seks hikâyelerini ilk görüşmede arkadaşlarıyla paylaşmak sizden hoşlanması yerine uzaklaşmasına neden olur.

• Televizyonu yatak odasının dışında tutun çünkü aksi takdirde hayatınızı öldürür.

• Yapılan şeyleri "benim" ya da birlikte yaptıklarınızı "ben yaptım" şeklinde sınıflandırmayı bırakmasını söyleyin. İlişkiyi inkâr ediyor olabilir ya da ben merkezli birisidir, bu nedenle onu durdurun ya da sorunun ne olduğunu bulun.

• Sadakatsizliği hoş görmeyen insanlar bile kendilerini prensiplerini test eden zor durumlarda bulabilirler. Hiç kimse kendi başına gelene kadar sadakatsiz bir partner ile nasıl başa çıkacağını bilmez. Kalmalı mısınız gitmeli misiniz? Bazı insanlar seri flörtçüdür. Diğerleri gerçekten birine âşık olur veya boşluğu dolduracak bir şeyler arar ya da dikkate ihtiyaçları vardır. Hangisinin sizin için en iyi olduğuna karar verin. Başlarının fikirlerini dinleyin ama son kararı verirken kendi güdülerinize güvenin.

• Onun da nefes alacak alana ihtiyacınız olduğunu kabul edin. Kendi kendinize olmanın keyfine varın ya da birbirinizin işine burnunuzu sokarak tartışmak yerine banyoda bir iki saat geçirerek ortadan kaybolun.

• Çoğu erkek annelerini kayıtsız şartsız severler; bu nedenle onun fikrini değiştirmeye çalışmayın. Annesini bir kenara atmak yerine sizi kenara atacaktır. Annesi bir kâbus gibi bile olsa. Harika aile diye bir şey yoktur. Belki o da sizin annenizi aynı şekilde sıkıcı buluyordur. Bu nedenle bir orta noktada buluşmayı deneyin... Alışveriş düşkünü annesinin ayakkabı koleksiyonuyla ilgilenmeniz gerekse bile.

• Sizi deli etse bile, özel işlerine burnunuzu sokmaya çalışmayın, suç delilleri aramayın. Eğer bir şeylerin yanlış gittiğinden gerçekten şüphelenmiyorsanız bile içinizdeki küçük Bayan Meraklı'yı sakinleştirin. Onun da sizin eski günlüklerinizi okumasını istemezdiniz değil mi?

•Evlenmeyecekseniz nişanlanmayın. Nişanlanmanın anlamı budur. Eş dosttan hediyeler almak için bir fırsat değildir.

• Birlikte olduğunuz sürede kazara (sarhoşken) başka biriyle, öpüştüyseniz ona söylemeyin. En azından sizin için ne ifade ettiğini düşünüp tartmadan bunu yapmayın. Eğer bu, gerçekten de bar tuvaletinde kusmaya gitmeden önce küçük bir kaçamaksa (bundan pişmansanız ve bir daha asla yapmayacaksanız) ona söylemeyin. Bunun olduğundan ciddi bir şey olduğunu düşünebilir, size kötü şeyler söyleyebilir ve kavga edersiniz. Ve büyük bir güven sorunu ile karşılaşırsınız.

• Erkekler, kardeşler konusunda daha objektiftir ama kız kardeşinin kilosu, bıyıkları veya beyinsizliği hakkında yorum yapmayın ve onları taklit etmeyin.

• Eğer arkadaşlarınız onun hakkında aşağılayıcı yorumlar yaparsa ona bunlardan bahsetmeyin. İncinir, arkadaşlarınızı koruduğunuz zaman onları eleştirmeye başlar ve kavga edersiniz. Yoksa onlar yüzünden ilişkinizi bitirecek misiniz? Dürüst olmak gerekirse, sevgiliniz tam bir idiyot olmadıkça siz de aşktan kör değilseniz arkadaşlarınız ağızlarını kapalı tutsunlar.

• Eğer arkadaşı size asılırsa, bu arkadaşının sorunu, onun değil. Eğer kendinizi o adi adama yeteri kadar açık bir şekilde ifade edemediyseniz partnerinize durumu anlatın. Ama eğer başarabiliyorsanız onu olayın dışında bırakın. Bu durum, ona birinizi seçmeye zorlayacağı için çekişmelere neden olacaktır. Tabiî ki siz onun arkadaşından daha güzelsiniz ama onlar da uzun zamandan beri arkadaş olabilirler.

•Âşık olabilirsiniz ama diğer insanları da hâlâ beğenebilirsiniz. Suçluluk hissetmeyin. Bunun anlamı, vücudunuzda hâlâ kan dolaşımı olduğudur... Tabi, herkes flörtü sever. Bu, evdeki seks hayatınıza da canlılık katabilir. Fanteziler özgürdür.

• Ağız dalaşını kışkırtan en önemli sorun, sizin başka birinden hoşlanmanızdır. Bu sadece "televizyondaki yakışıklı" olsa bile, sevgiliniz kıskanacaktır. Neyi kazanmaya çalışıyorsunuz? Birlikteliğiniz altı ayı doldurmadan başkalarını arzulamaya başladınız. Seks haftada ikiye inmiş durumda (hafta sonları) ve o Heather Graham'la daha çok ilgili.

• Yapılacak doğru şeyin bu olup olmadığına karar vermeden nişanlanmayın. Aptalca gözükebilir ama güzel bir elbise ve bir parti fikrinin insanı heyecanlandırması kolaydır. Ama düğünden fazlası da vardır o da evliliğin büyük bir sorumluluk, para ve gelecek paylaşımı anl***** geldiğidir. Dikkatlice düşünün. Boşanmalar yaygın ama acılı, pahalı ve yorucu oluyor!

• Bazen atışmak sağlıklıdır ama diğerlerinin önünde değil (herkesin davetli listesinden çıkartılırsınız). Barışmak da sağlıklıdır ama diğerlerinin önünde değil. Ağız dalaşının ardından öpüşmeyi çoğu insan mide bulandırıcı bulur.

• Bir erkeği tuzağa düşürmek için hamile kalmayın. Modern kızlar doğum kontrolünü nasıl yapacaklarını bilirler. Biz her şeyi biliriz vücutlarımızı nasıl yöneteceğimizi biliriz. İlacınızı kontrol etmeyi unutmayın. Kaza her zaman olabilir ama bilerek hamile kalmak sizi daha çok sevmesini sağlamaz (muhtemelen sevgisi azalır) ve bu durum bebek için hiç de adil değildir. Çocuk sahibi olmaya birlikte karar verin ya da ona gerçekten çocuk istediğinizi anlatın ve ona seçenek sunun.

• Bazı şeyler çok özeldir ve gerçekten âşık olmadıkça kaçınmak gerekir.

• Eğer Bay Mükemmel'iniz düşündüğünüz gibi çıkmazsa canınız sıkılmasın. Çoğu erkek "o" değildir. Ya bu durumu kabullenin ya da yeniden avlanmaya çıkın.

• Kimsenin size zaman çizelgesi yapmasına izin vermeyin. Üç ayın ardından yanına taşınmak isterseniz bunu yapın. Sadece birbirinizi yeteri kadar tanımadığınızın bilincinde olun. Eğer bir yıl içinde evlenirseniz harika. Kendinizi toplumun beklentilerine uymak ya da "uygun şekilde yapmak" zorunda hissetmeyin. En uzun süreli ve aşk dolu ilişkilerin bazıları altı aylık bir kur döneminin ardından bitiyor.

• Gururunuza aldanmayın. Eğer onu seviyorsanız sonuna kadar savaşın ve sonuçlarına katlanın. Modern bir kız her zaman kafasını kullanmalıdır ama kalbi de büyük rol oynamalıdır.

• Keyfini çıkarın. Dünyada ruh eşinizin yanında uyanmak gibi bir mutluluk yoktur.
Leyditurk
 
Üst