Fethullah Gülen'den türban değerlendirmesi!

Fethullah Gülen, yeni kitabında türban tartışmalarına farklı boyut kazandıracak ilginç açıklamalarda bulundu

Gülen hareketinin lideri Fethullah Gülen, yeni çıkan "Vuslat Mustuşu" adlı kitabında başörtüsünün dindeki yeriyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Daha önce "Başörtüsü teferruattır" diyen ve türbanın dinin olmazsa olmazlarından olmadığını söyleyen Gülen, yeni kitabında "Hiçbir Müslüman başörtüsünü Kelime-i Şahadet'- le bir saymamalıdır" dedi. Gülen, başörtüsünün dinin açık emri olmakla birlikte muamelat kısmına ait bir farz olduğunu belirtti. Son dönemde yoğunlaşan türban tartışmaları yüzünden provokasyonlar olabileceğini belirten Gülen kitabında şu ifadelere yer verdi:

SÜTÇÜ İMAM OLMA

"Çarşaf yakma gibi protestolar, aslında toplumun değişik kesimlerini karşı karşıya getirmek için düzenlenen provokasyonlardır. Katiyen kendi insanımıza karşı Sütçü İmam'lığa kalkışmamalıyız. Sokakta, çarşıda, pazarda ve okulda meseleyi mülayemetle halletmeye çalışmalıyız. Ülkemizin kavgaya tahammülü yoktur. Hususiyle Allah'a gönül veren ve kendilerini milletimizin hayrına adayanların kavga ile işi olamaz; olmamalıdır."
haberaktuel.com

SAHARAY

Bir söylediği bir söylediğini tutmayan, tutarsız insanların sözlerine pek itimat etmem.
Fikirlerinde ani dönüşler yapan, zikzak çizme konusunda usta olan insanları da hiç kaale almam.

Bir söylediği bir söylediğini tutmayan, tutarsız insanların sözlerine pek itimat etmem.
Fikirlerinde ani dönüşler yapan, zikzak çizme konusunda usta olan insanları da hiç kaale almam.

Söylediğinizle çelişir bir harekettir bu cevabınız....
Madem kaale almıyorsunuz,o zaman neden cevap yazıyorsunuz?
Yoksa bu kaale almayışınızı kendinizde gizli tutmak size kafi gelmiyormu?
Ayrıca bir söylediği bir söylediğini tutmayan demişsiniz,bunun ıspatını,kanıtını sesli,görsel,veya yazımsal olarak örneklendirebilirmisiniz?

SAHARAY

Söylediğinizle çelişir bir harekettir bu cevabınız....
Madem kaale almıyorsunuz,o zaman neden cevap yazıyorsunuz?
Niye cevap yazmayayım? Bu insanın dokunulmazlığı mı var?
Yoksa bu kaale almayışınızı kendinizde gizli tutmak size kafi gelmiyormu?
Benim kaale aldığım burda açılan konudur ve konuda ki içeriktir.Ben içten pazarlıklı bir insan olmadığım için genelde içimde pek saklayamıyorum.Peki bunun neresi yanlış?
Ayrıca bir söylediği bir söylediğini tutmayan demişsiniz,bunun ıspatını,kanıtını sesli,görsel,veya yazımsal olarak örneklendirebilirmisiniz?
Sayın Gülen'in ağlayarak söylediği hem de kendi ağzından dökülen kelimeleri defalarca dinledim.Kulaktan dolma, o demiş, bu demişlerle yorum yapmam ve yazmam.
Zaten bu yazıda da daha önce dedikleriyle şimdi dedikleri arasındaki fark ortada gün gibi aşikar. Yotube açılsın videoları buraya koyarım ve izlersiniz gavs...

Llütfen aşşağıda yazdıklarımı kötü birşey söylemişim gibi algılamayın Saharay hanım..

konuyla alakalı bir şey yazmayacağım direkt szinle alakalı bu cümlelerim.

Hani derler ya Kadınlar birer Çicektir, evet bencede birer çiçektirler ve sizde bir çiçeksiniz
ama "objektif çiçeği" değil

SAHARAY

Llütfen aşşağıda yazdıklarımı kötü birşey söylemişim gibi algılamayın Saharay hanım..

konuyla alakalı bir şey yazmayacağım direkt szinle alakalı bu cümlelerim.

Hani derler ya Kadınlar birer Çicektir, evet bencede birer çiçektirler ve sizde bir çiçeksiniz
ama "objektif çiçeği" değil

Gavs bu başlık benim adıma açılmadı ve konu ben değilim.

Benimle ilgili konu açılırsa yorumlarınızı orda görmek isterim.Tşk.

Özü sözü bir adam , keferenin elini eteğini yalamaz.Vehhabi sapıklarını övmez ve mezhepsizleri göklere çıkarmaz , ayetleri tarihsel yapıp kafirleri cennetlik yapmaz.Böyle bir şeyi gelmiş geçmiş milyonlarca islam aliminden 1 tanesi söylememiştir.

Cenabı Hak bu iki yüzlülerin şerrinden cümle kardeşlerimi korusun.Planlarını başlarına yıksın.Dini İslam'ı bunların elinden ve şerrinden kurtarsın.