Zekeriya Beyaz'dan olay sözler

İP'in düzenlediği'son siyasi gelişmeler ve AK Parti sonrası Türkiye' konulu panelde konuşan Zekeriya Beyaz'dan başörtüsü için olay olacak sözler...

İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi İlahiyatçı-Sosyolog Prof. Dr. Zekeriya Beyaz da panelde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin her yönden kuşatma altına alındığını iddia etti.

Anayasa Mahkemesi'nin verdiği kararı savunan Prof. Dr. Beyaz, ''Bir kesim türbanı bayraklaştırıyor. Türban, Kur'an-ı Kerim'de yok. İncil'de var. İslamiyeti bir şekil haline getirmek istiyorlar. Birtakım ayetlerin açıklamaları saptırılıyor. Bunlar günah işliyorlar. Saç kıllarını kutsallaştırmak dinimizde yok. Put gibi görmek dinimizde yoktur. (Saçları göstermek cehennemliktir) diyen bir din olur mu?'' dedi.AA

Bakırköy akıl hastanesinde boş yatak olmasa dahi benim adımı refarans olarak verirse yardımcı olacaklarına garanti veririm.

Ülkemizde İlahiyat fakülteleri ve Diyanet işlerinin ne durumda olduğunun apaçık bir göstergesidir. İnkar en büyük ziyandır. Sözün bittiği yer işte burasıdır. Dini işine geldiği şekilde yorumlayan xxxxxxxx biridir BEYAZ....

Sitemizin admini konuyu foruma taıma gereği duyduğuna göre aykırılık zaten kendiliğinden ortaya çıkıyor.

Biraz değiştireyim bir lügatı "Mesela forumdan bir arkadaş ile örnekleyeyim. Hakan2034 arkadaşım bir meyhaneye girse öncelikle adres sormaya girmiştir diye düşünürüm. Zekeriya beyaz bir mabet e (cami veya, havra) oda ayakkabı veya kilim çalmaya giriyor derim" onun sözlerinin önemi ancak İP gibi kuruluşlarda kaale alınır, oda çarpık olmasından dolayı.

SAHARAY

İP'in düzenlediği'son siyasi gelişmeler ve AK Parti sonrası Türkiye' konulu panelde konuşan Zekeriya Beyaz'dan başörtüsü için olay olacak sözler...

İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi İlahiyatçı-Sosyolog Prof. Dr. Zekeriya Beyaz da panelde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin her yönden kuşatma altına alındığını iddia etti.

Anayasa Mahkemesi'nin verdiği kararı savunan Prof. Dr. Beyaz,''Bir kesim türbanı bayraklaştırıyor. Türban, Kur'an-ı Kerim'de yok. İncil'de var. İslamiyeti bir şekil haline getirmek istiyorlar. Birtakım ayetlerin açıklamaları saptırılıyor. Bunlar günah işliyorlar. Saç kıllarını kutsallaştırmak dinimizde yok. Put gibi görmek dinimizde yoktur. (Saçları göstermek cehennemliktir) diyen bir din olur mu?'' dedi.AA

devamı....

Mavi renkle belirttiğim cümlelere ben de katılıyorum.Altı tane meali karşılaştırın bakalım
hangi mealde türban ile ilgili bir cümle yada kelime yada ayet var.

Türkçe Kuran Kur'an Kuran-i kerim Kuranikerim Meali Meal Çevirisi Arama Ali Bulaç Diyanet Vakfı Edip Yüksel Elmalılı Hamdi Yazır Süleyman Ateş Yaşar Nuri Öztürk

Bazı doğru sözlerin yamuk ağızlardan ifşaası her söylediğinin doğru olduğu anl***** gelmez, seri katillerin sözlerinin ve hayatlarının % 65 oranını kimse yanlış bulamaz ama sonuca bakınız. Bu adamda benim gözümde güzelliklerin içine bulaşmış bir parazit gibi duruyor.

SAHARAY

Bazı doğru sözlerin yamuk ağızlardan ifşaası her söylediğinin doğru olduğu anl***** gelmez, seri katillerin sözlerinin ve hayatlarının % 65 oranını kimse yanlış bulamaz ama sonuca bakınız. Bu adamda benim gözümde güzelliklerin içine bulaşmış bir parazit gibi duruyor.

Bu yorumunuza katılıyorum ama kişiler için değil, genel olarak katılıyorum.
Ben kişisel olarak bakmıyorum olaylara ve kişisel yaklaşmıyorum.

güney

Aşk olsun sayın erkişi;

Sizin okullarınızda eğitim almış hemde prof. olmuş biri için bunlar sölenirmi hiç...

Yoksa "cemaatten" değil diyemi acaba?

Hoca doğru söylemiş valla....:)))

Aşk olsun sayın erkişi;

Sizin okullarınızda eğitim almış hemde prof. olmuş biri için bunlar sölenirmi hiç...

Yoksa "cemaatten" değil diyemi acaba?

Hoca doğru söylemiş valla....:)))

Sevgili güney onun ders aldığı saha sizin sahanız bakınız (İP konferansındaki zırvalarından bahsettik) ayrıca sahi benim deerli şairim A. Karakoçun dediği gibi, Z. Beyaz da İP in ne olduğunu bilenlerdendir, ondan öğrenelim bari, Z. Beyaz İP nedir?

Sizi bile cemaat kültürüne aşina yapacak kadar hemde. Ama şaşi bakışla. İyi forumlar.

Bu arada bizden derken KP başında şu anda merhum M. Akifi'n torunu var mı? acaba, ne yapalım hepsi bu milletten (size göre halktan) olacak o kadar.