• Hoşgeldin ziyaretçi ÜYE OLARAK Özgün Haber ve Makalelerinizi kaynak göstererek uygun olan katogoriye ekleyebilirsiniz.

Yabancılarla evlilik

Nil@y

Eski Üye
Etnik kökeni ve / veya dini inancı sizden farklı olan biri ile sevgili olur musunuz / evlenir misiniz?
Sahsen kendi dinimden kendi milletimden olmayan biriyle sevgili olmak veya evlenmek istemezdim....Cunku dilden tutunda kulture kadar oyle cok fark varki iki insaninda birbirine uyum saglamasi cok zor...en basiti cevremdeki turklerin yabancilarla evliligini goruyorum o kadar cok sorun varki belki bircok konuda uyum sagliyorlar fakat ayri dili konusuyorlar birde din konusu gibi hassas bi konu varki onlar inanclarina cok baglilar ve ben musluman oldum diyen bile kiliseye gittigi zaman kurallarini uyguluyo yani acikcasi bana pek inandirici gelmiyo...buyuk konusmamak lagzim ama ne kulturumden nede dinimden asla vazgecmem.....

Sahsen kendi dinimden kendi milletimden olmayan biriyle sevgili olmak veya evlenmek istemezdim....Cunku dilden tutunda kulture kadar oyle cok fark varki iki insaninda birbirine uyum saglamasi cok zor...en basiti cevremdeki turklerin yabancilarla evliligini goruyorum o kadar cok sorun varki belki bircok konuda uyum sagliyorlar fakat ayri dili konusuyorlar birde din konusu gibi hassas bi konu varki onlar inanclarina cok baglilar ve ben musluman oldum diyen bile kiliseye gittigi zaman kurallarini uyguluyo yani acikcasi bana pek inandirici gelmiyo...buyuk konusmamak lagzim ama ne kulturumden nede dinimden asla vazgecmem....
Yurtdısında oturma izni almak icin yapılan evlilikler var peki bu konuda ne dusunuyorsun? Cunki herne kadar anlasmalı bir evlilik olsada O ulkenın kurumlarını ınandırabılmek icin bazı seylerin paylasılması gerekiyor (greencard diye bir film vardı anlasmalı evlilik yapan iki kisi aynı evi paylasa paylasa birbirlerine asık oluyorlardı)
Sahsen kendi dinimden kendi milletimden olmayan biriyle sevgili olmak veya evlenmek istemezdim
Bu mecburiyet halınde olabilir demek oluyor sanırım.

Nil@y

Eski Üye
Yurtdısında oturma izni almak icin yapılan evlilikler var peki bu konuda ne dusunuyorsun? Cunki herne kadar anlasmalı bir evlilik olsada O ulkenın kurumlarını ınandırabılmek icin bazı seylerin paylasılması gerekiyor (greencard diye bir film vardı anlasmalı evlilik yapan iki kisi aynı evi paylasa paylasa birbirlerine asık oluyorlardı)
Bu mecburiyet halınde olabilir demek oluyor sanırım.
Kurumlar 24 saat insanlari izlemiyo...tabiki nikah falan evlendigin ulkenin sartlarina gore fakat vatandaslik islemleri senin dusundugunden cok daha farkli..belirli gunler randevu veriliyor ve mulakata gidiyosun inandirmak sana ve evli oldugun insana bagli..Ayni evi paylasmak gibi bi sartin yok yani...

daha insanoğlu kendi kültürlerindeki insanlarla anlaşmayı,sağlayamamaışken yabancılarla nasıl sağlamayı düşünüyolar ilginç.
sen kendi insanını tanıdın anladın çözdün sıra yabancılara geldi öyle mi:Hasta:

yanği büyük konuşmak istemiorum ama ben asla keni dinimden veya milletimden ayrı bi insanla evlenmem ya müslüman ve türk milletinde erkekmi bitti ne yapıyım diğerini

yaw aman kalsın yabancıyla evlilik.sakın ha yapmayın ha.bende bir tane slovakyalı wardı.gittik takıldık.kız tam bir canavar gibiydi.aklıma geldikçe tiksiniyorum.ama o kadar güzeldiki anlatamam.bir yüzü wardı yemin ediyorum çok güzel sevimli.harikaydı.gören herkes evlen diyordu ama birde bana sor.içi iğrençti kızın.slovakyaya gitmiştim orda dedimki kendi kendime ülkeme döndüğümde en çirkin kızla bile ewlenebilirim.yeterki iyi olsun.öyle yani.insan içine girince anlıyor.türk kızları iyidir.hiç olmazsa dediğinizi yapıyorlar.benden söylemesi...

bence arada sevgi varsa neden evlilik olmasın ki?bence iki tarafta saygı gösterirse bi sorun olmaz..(kişisel düşüncem)

güney

bence arada sevgi varsa neden evlilik olmasın ki?bence iki tarafta saygı gösterirse bi sorun olmaz..(kişisel düşüncem)
Kesinlikle katılıyorum; sevgi varsa neden olmasın.Sevgi; fedakarlık,emek,paylaşmak değilmidir zaten.Rengi,dili,dini,ırkı ne farkeder..Sevgi öyle büyüktür ki ,ve öyle evrensel herşeyi alır içine yeterki sen iste yeterki yüreğin büyük olsun gerisi önemli diil....Bu yüzden benim içinde hiç farketmiyor ve farketmeyecek...

Kendi kültüründen birisi ile bile anlaşmak güç oluyor iken açıkcası ben kendi milletimden hatta abartıp kendi şehrimden birini tercih ederim dahi diyebilirim.