• Hoşgeldin ziyaretçi ÜYE OLARAK Özgün Haber ve Makalelerinizi kaynak göstererek uygun olan katogoriye ekleyebilirsiniz.

mucize

blueice

guzelgrubum7d1ai7.jpgMucizevi bir hikaye!

Okuyun derim...


Sally, küçük kardesi George hakkinda anne ve babasinin konusmalarini duydugu zaman yalnizca sekiz yasindaydi. Kardesi çok hastaydi ve onu kurtarabilmek için ellerinden gelen her seyi yapmislardi. George'nin yalnizca çok pahaliya mal olacak bir ameliyatla kurtulma sansi vardi fakat bunun için yeterli paralari yoktu.
Babasinin, umutsuz bir biçimde annesine söyle fisildadigini duymustu Sally: "Yalnizca bir mucize onu kurtarabilir." Bu sözleri duyar duymaz, usulca kendi odasina yürüdü Sally. Domuz biçimindeki kumbarasini gizledigi yerden çikartarak içindeki paralari yavasça yere dökerek saymaya basladi. Yanilgiya düsmemek için tam üç kez saydi kumbaradan çikardigi bozuk paralari. Sonra hepsini cebine koyarak aceleyle evden çikip, kösedeki eczaneye gitti.

Eczacinin dikkatini çekebilmek için büyük bir sabirla bekledi. Eczaci çok yogundu ve bir adama ilaçlarini nasil kullanacagini anlatiyordu. Bu yogun çalismanin arasinda sekiz yasindaki bir çocukla ilgilenmeye hiç niyeti yoktu ama Sally'nin bekledigini görünce "Evet, ne istiyorsun söyle bakalim" dedi. "Biraz acele et, gördügün gibi beyefendiyle ilgileniyorum" diyerek yanindaki sik giyimli adami gösterdi. Sally "Kardesim" dedi. Sessizce yutkunduktan sonra devam etti: "Kardesim çok hasta, bir mucize almak istiyorum
." Eczaci Sally'e bakarak:
"Anlayamadim" dedi.
"Seyy, babam 'Onu ancak bir mucize kurtarabilir' dedi, bir mucize kaç paradir, bayim?
" Eczaci Sally'e sevgi ve acimayla bakti bu kez: "Üzgünüm küçük kiz, biz burada mucize satmiyoruz, sana yardimci olamayacagim" dedi.

Sally o kadar kolay vazgeçmek istemedi. Eczacinin gözlerinin içine bakarak "Karsiligini ödemek için param var benim, bana yalnizca fiyatini söylemeniz yeterli" dedi. Bu arada Sally ve eczacinin yaninda bekleyen iyi giyimli bey Sally'e dönerek "Ne tür bir mucize gerekiyor kardesin için küçük hanim? diye sordu.
"Bilmiyorum" dedi Sally. Sonra gözlerinden asagi süzülen yaslara aldirmaksizin devam etti: "Tek bildigim, o çok hasta ve annem ameliyat olmazsa kurtulamayacagini söyledi ailemin de ameliyat için ödeyebilecekleri paralari yok. Ama babam
"Onu ancak bir mucize kurtarabilir" deyince ben de parami alip buraya geldim.
" "Peki, ne kadar paran var?" diye sordu iyi giyimli adam. " Bir dolar ve on bir sent" dedi Sally. "Ve dünyadaki tüm param bu!"
"Bu iyi bir sans, küçük kardesini kurtarmak için gerekli olan mucize için yeterli bu para" dedi, iyi giyimli adam.

Adam bir eline parayi aldi, öteki eliyle de Sally'nin elini tutarak "Beni yasadigin yere götürür müsün lütfen?" diye sordu. "Küçük kardesini ve aileni tanimak istiyorum" dedi. Iyi giyimli adam Dr. Carlton Armstrong'du ve George için gerekli olan ameliyati yapabilecek taninmis bir cerrahti.
Ameliyat basariyla sonuçlanmis ve aile hiçbir ödeme yapmamisti. Hep birlikte mutluluk içinde evlerine döndükleri zaman hâlâ yasadiklari olaylarin etkisinden kurtulamamislardi. Anne:
"Hâlâ inanamiyorum. Bu ameliyat bir mucize! Dogrusu maliyeti ne kadardir merak ediyorum" dedi. Sally kendi kendine gülümsedi. O bir mucizenin kaça mal oldugunu çok iyi biliyordu. Tam t***** bir dolar ve on bir sent!
__________________


alıntı
 
Zor durumdaki insanlar dilerim böyle güzel mucizelerle mutlu olurlar.Biliyorum ki herkesin böyle küçük mucizelere ihtiyacı var.Ama evlat için böyle bir mucize varya sanırım dünyalara bedeldir.Allah evlatları zor durumda olan ebeveynlere yardım etsin.
 
Üst