• Hoşgeldin ziyaretçi ÜYE OLARAK Özgün Haber ve Makalelerinizi kaynak göstererek uygun olan katogoriye ekleyebilirsiniz.

tarif-i aşk

arkadaşlar size soruyorum
aşşağıda ünlülerin yaptığı bir,iki cümlelik aşk tariflerine katılıyormusunuz???
özellikle kırmızı işaretli olanlar

Balzac: İlk aşk aşı gibidir. İnsanın ikincide hastalanmasını önler...

Rousseau: Aşk mektubuna başlarken ne söyleyeceğimizi bilemeyiz.

Bitirirken de ne yazdığımızın farkında olmayız....

Shakespeare: Sevgililerine aşklarını itiraf eden kadınlar, en az seven kadınlardır...

Eflatun: Aşk, en tehlikeli bir ruh hastalığıdır....

Aziz Nesin: Yenilen taraf aşık olur...

Yakup Kadri: Hiçbir kadın yoktur ki " Seni Seviyorum " sözü karşısında hissiz kalsın...

Katherine Hepburn : Aşkı bilenler normal kadınlardır...

Oscar Wilde: Erkekler kadınların ilk aşkı, kadınlar erkeklerin son aşkı olmasını ister...

İngiliz Atasözü: Aşk için evlenen Istırapla yaşar....

Kontes Nathalie: Aşk, bir kişinin yararına, iki kişinin ortaklığıdır...

Paul Geraldy: Sevmek güzeldir. Bir daha sevmemek daha güzeldir...

Marcel Proust: Aşık olmayanlar, mükemmel bir erkeğin sıradan bir

kadın yüzünden niçin ızdırap çektiğini anlayamazlar...
alıntı..

Hiçbirine katılmıyorum.Aşk herkesin yaşaması gereken bir duygu özelliklede evlilik o kadar güzelki anlatılmaz,yaşanır.Sevdiğinle evlenirsen,karşı tarafa saygı duyarsan,eşini değiştirmeye kalkmazsan çok güzel bir kurum.:Entusiasmado:

Yakup Kadri: Hiçbir kadın yoktur ki " Seni Seviyorum " sözü karşısında hissiz kalsın...

sayin, yakup kadri karaosmanoglu bu sozu nasil soylemis olabilir hala anlamis degilimdir ...hicbir kadin yoktur ki demis,ama ben varim:) bu durumda ben tamamen hissiz bi kadinim va hatta bu durumda igrenc bi kadinim ben itiraf ediyorum...:p
katildigim aslinda yok ama biraz zorlarsak,Aziz Nesin: Yenilen taraf aşık olur... Paul Geraldy: Sevmek güzeldir. Bir daha sevmemek daha güzeldir... guzelde demisler....sanirim sorulmasi ve cevaplamasi en son kisilerden biriydim ben,ama cevapladim iste..:)

Tarif-i Aşk
"Yüzlerce sayfalık bir romana ancak sığabilecek bir hikaye tek kelime etmeksizin nasıl böylesine harika anlatılır"?...Sanat bu işte!

Paylaşım için teşekkürler. Ukrayna yetenek yarışması birincisiydi Kseniya Simonova. Hem videoyu doğrudan izlenecek şekilde koyayım hem de bilgi vereyim dedim:

Kseniya Simonova (Ukraynaca: Ксения Симонова, d. 22 Nisan 1985; Evpatorya - ), Ukrayna'lı kum animasyonu sanatçısı.
22 Nisan 1985'te SSCB'ye bağlı Ukrayna SSC'nin Evpatorya şehrinde askerî kimyager ailesinin kızı olarak dünyaya geldi.
2002'de Evpatorya Genel Eğitim Kurumu'ndan mezun olup aynı şehirde sanat eğitimine devam etti. 2005'te Vladimir Vernad Pedagoji Üniversitesi'nden psikolog diplomasını aldı ve Lviv'taki Ukrayna Baskı Akademisi'ne bağlı Kırım Bilgi ve Baskı Teknoloji Enstitüsü'nden grafik sanat diplomasını aldı.
2007'de Krimskaya riviyera (Крымская ривьера, "Kırım'ın riviyerası") dergisinde çalışmaya başladı ve derginin editörü Igor Paskar ile evlendi. 2008'de eşi Şokolad (Шоколад, "Çikolata") adlı dergiyi yayımlamaya başladı ve oğlu Dmitri doğdu. Ayın yılın Eylül ayında kum sanatını yapmaya başladı.
2009'da Ukrayna maye talant (Україна має талант, "Ukrayna yeteneğe sahiptir") programındaki yarışmaya katıldı ve Büyük Vatanseverlik Savaşı sırasındaki vatandaş hayatını konu alan kum animasyonu göstererek birinciliği kazandı. Ödülü ₴1.000.000 Ukrayna Grivnasını elde etti.