Erkeklerin nesli tükeniyor

Bilim adamları, erkeklerin bir zamanlar dünyanın efendisi olan dinozorlar gibi yok olacağını ileri sürdü. 125 bin yıl sonra dünyaya sadece kadınlar egemen olacak

'Güçlü cinsiyet' olarak bilinen erkekler, 125 bin yıl sonra dünya sahnesinden yok olacak. Alman 'Der Spiegel' Dergisi, kapaktan verdiği 'Erkek adlı hastalık' başlıklı haberinde, konu ile ilgili yapılan son çalışmalara yer verdi. Son 300 milyon yıl içerisinde gerçek büyüklüğünden üçte ikisini kaybeden ve bu eğilimi sürdüren erkeklik kromozomu 'Y' küçülüyor.

Erkeklik kromozomu yenilenmiyor

Sperm sayısından toplumdaki konumuna kadar 'Y' kromozomu taşıyıcılarının bir çökmenin eşiğinde olduğunu belirten İngiliz bilim adamı Steve Jones, 'Kadınların genlerinde iki dinç 'X' kromozomu bulunur ve bunlar geniş ölçüde birbirine benzer. Ayrıca bunlar karşılıklı olarak birbirlerine bir hatada bir emniyet kopyası olarak hizmet eder. Erkeklerdeki 'Y' kromozomu ise kendini yenileme yeteneğini kaybetmiştir' dedi. Bunun değişimlere ve genetik hatalara yol açarak babadan oğula geçtiğini belirten Jones, evrimde de atalar silsilesinde yüzlerce genin yok olduğunu anımsattı.

Beş bin nesil sonra yoklar

İngiliz bilim adamı Bryan Sykes ise 'Adem'e Gelecek Yok' adlı kitabında, erkeklerin, kendilerinden önce yok olan dinozorlar gibi beş bin nesil sonra, yani yaklaşık 125 bin yıl sonra yer küreden silineceğini ileri sürdü.

'Y' kromozomunun küçülmesinin nedenlerinin bilinmediğini belirten bilim adamları, günümüzde gen kopyalama ve dişi dokulardan sperm üretme yöntemleri olduğunu vurgulayarak, kadınların herşey yolunda giderse, erkeklerin spermlerine gereksinimlerinin kalmayacağını belirtti. Erkeksiz bir dünya teknik olarak mümkün görünse bile uzmanlar, 'Yatak odasında örümceği kim öldürecek, tost makinesini kim onaracak, kadınlar aralarında kimi çekiştirecek' gibi soruları da sormadan edemiyor.

Karanlık tarafları

# Yaşamın ilk yılında 100 kız bebek ölürken, bu oran erkeklerde 126.

# Her 12 erkekten birinde renk seçme sorunu var.

# 10 polisiye olayın 9'unda bir erkeğin adı geçiyor.

# Alkole bağımlı olma ihtimali, erkeklerde iki kat fazla.

# Genç yaşlarda daha sık saç kaybediyorlar.

# Okulda, daha çok sınıfta kalıyorlar

# Dışta sert içte zayıf görünen erkekler, daha sık intihar ediyor.
aksam.com.tr
 

SAHARAY

125 bin yıl sonra ben olmayacağım. O yüzden o zamanda yaşayacak olanlar düşünsün bunu:)
 

Eftelya

Dikkat! Erkek nesli tükeniyor​

2238'de dünyadaki son erkek ölcek ve tüm dünya kadın olacak!
Dünyaca ünlü bilim dergisi Focus, erkek neslinin kaderini masaya yatırdı. “Erkeksiz doğum” her geçen yıl bilim dünyasında kaydedilen gelişmelerle gerçek oluyor.

İskoç bilim adamları, 2005’te ilk kez sperm kullanmadan ve klonlama yöntemine başvurmadan insan embriyosu yarattıklarını açıkladı, yani “bakire döllenmenin” ilk adımları çoktan atıldı. Bilim adamları kadınlardan alınan doku örnekleriyle hem sperm hücresini hem de yumurta hücresini laboratuvar ortamında üretmenin mümkün olacağını belirtiyor.

Ancak kadınlar sadece X kromozomu taşıdığı için erkeklerde bulunan Y kromozomunun laboratuvarda elde edilecek olan yumurta ve spermden ortaya çıkması imkansız. Yani “erkeksiz doğum” yoluyla dünyaya gelecek olan bebeğin erkek olma olasılığı yok. Bu nedenle her geçen yıl erkek nüfusunun daha da gerilemesi söz konusu olacak. Focus’un tahminlerine göre gelecekte şunlar gerçekleşecek:

* 2108’de kadınların erkeğe ihtiyacı olmadan hamile kalabileceği klinikler tüm dünyaya yayılacak.

* 2128’de dünya nüfusunun yüzde 70’ini kadınlar oluşturacak.

* 2158’de sperm bankaları tamamen boşalmış olacak ve son tüp ve son erkek bebek dünyaya gelecek.

* 2238’da dünyadaki son erkek ölecek ve tüm dünya kadın olacak.:freakedout:
Habertürk
 

Kadim

Kadınsız bir cennet olacak desenize.İsteyen kim zaten bu dünyanın kahrını çekmeyi :)
 

Kadim

Erkek nesli tükeniyor

İngiliz akademisyen Prof. Jennifer Graves, erkekliği belirleyen Y kromozomunun ölüm sürecine girdiğini ve 5 milyon yıl içinde tamamen yok olacağını açıkladı

İNGİLİZ akademisyen Prof. Jennifer Graves, erkeklik genlerinin giderek azaldığını ve bu nedenle erkekliğin yok olma tehlikesiyle karşı karşıya bulunduğunu bildirdi. İnsan cinsiyet kromozomları uzmanı olan araştırmacı Graves, erkekliği belirleyen Y kromozomunun ölüm sürecine girdiğini ve önümüzdeki 5 milyon yıl içinde tamamen yok olacağını belirtti. İrlanda’daki bir konferansta açıklamalarda bulunan Graves, 3 milyon yıl önce Y kromozumu üzerinde 1.400 gen bulunduğunu, ancak günümüzde gen sayısının 45’e indiğini söyledi. Avustralya’nın başkenti Canberra’daki Avustralya Ulusal Üniversitesi’nde öğretim üyeliği yapan Graves, erkek kromozomunun yok olması durumunda başka bir tür insanın gelişebileceğini de kaydetti.
milliyet.com.tr
 

güney

Daha iyisi olacaktır kesin...:)))
Yanlız bayağı bir süre varmış daha sevinmek başka kadınlara kaldı...:(((
 

güney

hangı kadınlar olursa olsun boşyer ugramayın sevındırmıyecegız sizi:)
bu adamların baska ısı gucu yok mu yaw:p
hehehehh
ay ne gariptir ki bu araştırmacıların %90 ı erkek...:freakedout:
kendi sonlarını hazırlayan bir cins ve bu duruma katıla katıla gülen keyifli kadınlar,
onlarda biz....:freakedout::freakedout:
 
Şu anda doğayla sorunumuz yok, uyum gayet normal.
Küresel dengesizlik nereye götürürse artık...zaman gösterecektir.
 
Üst