İlk insan topraktan mı yaratılmış, maymundan mı gelmiştir?

bende senin yorumunu merak ettim
bana göre insan topraktan yaratılmıştır
hatta normal düşünebilen selim akıllılar içinde bu böyledir.

burda kimse yorum yazmıyor o dikkatimi çekti
merak etmeye devam et arkadaşımmmm:Cachondon:

burada öyle her konuya cevap yazılmaz cevap yazılası konular açman lazım baksana herkez profösör gibi,çok önemli konular hakkında yazıyorlar başka konular klaslarını bozar:Cabreo:

cidden çok önemli konular hava su toprak falan filan böyle yorum yapan yorumları bile yorumlayan yokk öyle bi ortam olsa harika olurrr inceleyip site soğuk geldi yazmıştım oooooooooo

şevkini kırmasın bu ilgisizlık ilk başta kimsesiz gibi hissedersin ama sonradan anlarsınki sıcak bir ortamdayım
sen sabret bak en azından ben varım

ben böööyle hararetli tartışma ortamını severim yorum yapılır şöyle böyle katılır kimisi kimisi katılmaz öyle bişey yok erkekler kızlar öyle konulara herkes katılırlarrr

bu soru bilimsel degil bu yuzden cevap veremiyoruz,

forumda ateist ve ters tepki veren insanlar ariyoruz , bulamazssak kendi kendimize kavga edecek insanlar ariyoruz. ozellikle bu tarz sorularla adami tuzaga cekip cezbediyoruz. adamin maymundan geldigini soylemek hele bu zamanda ters dusunmek mumkun mu. Inancin politkaya donustugu bir zamanda. Boyle bir soru sorarsaniz cevap alamazssiniz.
gecen gunler hep konu acan arkadaslar cikiyor. ateistlere duyurulur filan, ateisitin biri cikacak size cevap vericek yahu sacma sapan dusuncelerle adami punduna getirecez adamda yiyecek. sonra tartisicaz adami yenicez hesapta. iyi vallahi

Benim bir zamanlar ilkokul arkadasim vardi babasi darvvini curuten kitaplar yaziyordu 30 yil once , bunlarin birde kitap satan magazasi, aslinda onun dedesi de aynisini yapmis
yillar sonra soyadi meshur oldugu icin kesin bulurum dedim. tam o dukana yakin geciyorduk. Esnafa sorarak buldum hayal meyal birbirimizi hatirladik.
Bana bastigi bir kitabi hediye etti Darvin teorisi ni cokerten kitap.

Sevindim. ama dusundum bir kere ne darvini tanir ne de bilir.hani dunyada kesfedilmesi gereken bir yer olsa gidersin gorup yazarsin. olmus adamin arkasindan
demekki hala talep var. ne darvinmis yahu diye dusundum. bu adami yucelten bizden baska ulke yok. dunyada en cok darvine inanmayan insan turkiyede. yani istatistikler ile belirlenmis. e daha ne olsun. iste icimizde ateist var mi yok mu ? inancsiz var mi yok mu ?
varsa kimdir. bunu ogrenmek gaye. yahu %99 musluman bir ulkeyiz
kac tane ateist var allah askina. darvinine turkiyede kim inanir . ateist ariyoruz tamam da ateist boyle bir teoremi takmaz bile aklina sokmaz. en cok takan inanan kesim.
ama adamlar ne bicim uyusturmuslar ,oyalamislar bizi. hala daha bunu yaziyoruz.

adamlar artik insan uretiyorlar insan kilindan, asil bunu becerirlerse korkun. cunku inanca ters. bir zamanlar hadi sifirdan insan uretseler ya diyorduk. sac kilindan artik hucre uretiyorlar. hayvanla insani karistiriyorlar.
artik darvin devri bitti. daha korkunc dusuncelerle savasin, en buyuk tehlike budur.
hayvanin insana karismasi, en iyi insan uretmek, klonlamak.
inanan insanlar enerjisini bilime vermeli artik yoksa korkunc seyler olucak dunyada

mrs.x.ray

1. avatar yarışma birincisi
İlk insan topraktan mı yaratılmış, maymundan mı gelmiştir?
genelde nasıl düşünülüyor acaba sadece yorumlarınızı merak ettim
bu sorunun cevabı herkese göre değişir,bir müslümana göre topraktan yaratıldık ( ki bu doğru olan) ,evrimcilere göre maymundan geldik, bu böyledir,ölmek ve ölümden sonrası içinde bu geçerli kimisi ölümden sonraki hayata inanmaz ,kimisi en kıymetli eşyaları ile birlikte gömülür ki dirildiğinde onları yanına alsın,bu böle uzar gider,dediğim gibi bu göreceli bi konu.ama asıl olan elbette ki topraktan yaratılmış olmamızdır.