Sizin Hayatinizi Yönlendiren Sözler Nelerdir ?

Bu bir filozof, film yıldızı,sporcu, siyaset ya da dın adamı..
sizi en cok etkileyen ya da hayatınızda önemli yer tutan, Sizin Hayatinizi Yönlendiren Sözler Nelerdir ?:Entusiasmado:

"Başkalarının düşünceleriyle bilgelik etmektense, kendi hesabına delilik etmek daha iyidir!"

Friedrich Nietszche

-Cömertlik ve yardım etmede akarsu gibi ol.
-Şefkat ve merhametde güneş gibi ol.
-Başkalarının kusurunu örtmede gece gibi ol
-Hiddet ve asabiyetde ölü gibi ol.
-Tevazu ve alçak gönüllülükde toprak gibi ol.
-Hoşgörürlükte deniz gibi ol
-YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN,YA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL.

Hz.Mevlana

ve musa Allaha dedi: işte. ben İsrail oğullarına geldiğim zaman onlara: Atalarınızın Allahı beni size gönderdi dersem ve onlar bana : onun ismi nedir ? derlerse onlara ne diyeyim? ve Allah Musaya dedi: " BEN BEN OLANIM" ve dedi: İsrail oğullarına böyle diyeceksin: "beni size BEN İM gönderdi". insanlar bunu yüzyıllardır anlayamadı, Allahı hep başka yerde aradı ve dolayısıyla hep başka şeylere inandılar. kısaca kendine güveni(imanı, inancı) olmayan bir adam Allaha nasıl güvenebilir. Bu adamları tarih yazıyor. işte beni bu etkilemiştir. Doğangüneş te Neitzsche' nin bu duruma uygun sözünden etkilenmiş.

SIR!

Sır sakla ki sen sırrı
Saklasınlar senin sırrını
Saklamaz isen sen sırrı
Saklamazlar sırrını!

Alem-i Sır

* "Büyüklük odur ki kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın. Memleket için gerçek ülkü ne ise onu görecek ve o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır, seni yoldan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen burda direneceksin. Önünde sonsuz engeller yığılacaktır. Kendini büyük değil, küçük, araçsız hiç telakki edecek, kimseden yardim gelmeyeceğine inanarak bu engelleri asacak, ondan sonra sana büyüksün derlerse bunu diyenlere güleceksin."

* " Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, muvaffakiyet için en hakiki mürşit ilimdir , fendir. İlim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir "

M.K. ATATÜRK

SAHARAY

Kusurlarını, yüzüne karşı söyleyen insandan çekinme!
Çekineceğin insan,kusurlarına rağmen seni yüzüne karşı metheden insandır.

Doğru olan şeyi görmek, fakat bunu yapmamak cesaretsizliktir.

CONFUCİUS

Cümleler doğrudur sen doğru isen, doğruluk bulunmaz sen eğri isen...

YUNUS EMRE

Benim Sümük diye attığımı Başkaları İlik diye kapıyor.

Bu aralar bu...:freakedout: