• Hoşgeldin ziyaretçi ÜYE OLARAK Özgün Haber ve Makalelerinizi kaynak göstererek uygun olan katogoriye ekleyebilirsiniz.

Vekillerden cevap, Haddini aşma!

HABERTÜRK'te Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Aktaş'ın hazırlayıp sunduğu Basın Kulübü programında, aldığı 135 bin YTL’lik maaşla ilgili TBMM’de yapılan eleştirilere sinirlenip, “550 milletvekili var ama bir tek Fatih Terim var” diyen Milli Takım Teknik Direktörü’ne milletvekilleri bu sözlerle cevap verdi

İktidar ve muhalefet milletvekilleri, Milli Takımlar Teknik Direktörü Terim’i sert sözlerle eleştirdiler.

VATAN’a konuşan vekillerin sözleri şöyle:

* CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin: Terim sık sık milletvekillerine laf atıyor. Kendine gelsin. Milletvekillerine laf söyleyen, demokrasinin kabesine de dil uzatıyor demektir. Haddini aşan sözler söylemesin.

* AKP Sivas Milletvekili Selami Uzun: Türkiye’de de binlerce teknik direktör var. Biz onu biriyle kıyaslamıyoruz. Mütevazi olsun, kendisi kazanır.

* CHP Gaziantep Milletvekili Yaşar Ağyüz: 550 kişi olarak Türkiye’nin menfaatine siyasetle çözüm yolu üretirken, Milli Takım’ın başarısıyla da övünüyoruz. Bu övüncümüzden payını alan Fatih Terim’in sözleri, narsizmden başka bir şey değildir.

* CHP Adıyaman Milletvekili Şevket Köse: Bu yoğurdun bolluğu nereden geliyor? 550 milletvekilinin hepsi birer Fatih Terim’dir. Terim’in sözleri kabul edilemez, kınıyorum.

* CHP Sivas Milletvekili Malik Ejder Özdemir: Terim’in, maaşı ile ilgili eleştirileri milletvekilleri gibi olgunlukla karşılaması gerekir. Milletvekilini halk seçer, Terim kendisini kimin seçtiğine dönüp baksın.

* MHP Afyon Milletvekili Abdülkadir Akcan: Bu tip tartışmalar ne bize ne Fatih Terim’e bir yel kazandırmaz. Futbol federasyonunun tespit ettiği bir rakam var. Yabancı teknik adam getirdiğinizde daha mı az ödeyeceksiniz? Ancak Terim’in milletvekilleri ile ilgili değerlendirmesine de kesinlikle katılmıyorum. Bu sözleri değerlendirmeye benim terbiyem imkan vermez.

DTP'li Sakık'tan Terim'e yanıt: "Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Genelkurmay Başkanı da bir tane. Onların kaç katı maaş alıyorsun?"
 
İnsan aç gözlü olmaya görsün. Yazık yahu. Bir tarafta asgari ücretle evine bakmaya çalışan insanlar. Bir tarafta para içinde yüzüp utanmadan etrafına da çamur atan insanlar. Ne içler acısı bir durum yarabbi.
 
Güçlü Türkiye'mizde hangi alanda veya hangi konuda adalet var? Ülkemizde herkes kendine bakmaz hep başkalarına bakar. Ülkemizde adaletsiz kanser gibi her tarafımızı kaplamış. Ülkemizde hiç kimse masum değil, herkes suçlu. Herkes iki yüzlü gerisi masal
 
Üst