Sigara iç dedeni gör sigara içme torununu gör

Kapalı alanlarda sigara içilmemesi yasasını bir tiryaki olarak bende destekliyorum,zamanla herkezin torununu göreceğini düşünüyorum. Türkiyemizin havası bundan sonra dumansız olacak insallah:))

Bu sitede sigara içmek yasaktır:)

bir sigara icen olarak icmeyenleri kesinlikle kinamiyorum..ama sigara ole bi illettirki(mecazen)ictikce icilesi ictikce yok olasi lanet biseydir...bunu bile bile icilirmi evet malesef ki iciyoruz...kapali mekanlarda sigara icmek elbetteki kotu ama icmeyen birinin bu mekanlara gidipde oturmasida yanlis diye dusunuyorum..bu kavram genis bi kavramdir bicok celiski yaratabilir ki bunlara girmiyorum...yurt disinda ki yasaklara bakarsak bi cok yerde hatta hicbiyerde diyebilirim yasadigim yer olarak soyleyebilecegim uzere ve hatta bi cok sokaklarda bile yasaktir ve bu yasaga kesinlikle herkes uymaktadir...sonuc olarak turkiyemizde bu yasaklar ne denli yasaklanabilir yada kac kisi bu yasaga uyabilir bilemiyorum...bazilari ki ben sigarayi zevk icin icerim ve keyif alirim bu insanin kendi ozgurlugudur..elbette yasaklar konulmussa herkes uygulamalidir kapali alanlar vs...kendini bilen kisi yasaklari cignemedigi surece kendi icinde kendi mekaninda icebilir diye dusunuyorum ...en azindan kisinin bu ozgurlugu kisitlanmamalidir...bu yasak sadece sigara olarak tanimlanmamalidir..hayatimizi bicok etken mahvedebilecegi gibi bicok etken de rahatlatabilir yada kisinin kendisini iyi hissetmesine yardimci olabilir dedigim gibi bi kavramlar genis olcude ele alinabilir ve bu detaylara girmiyorum...ve insanlari rahatsiz etmedigi surece kisi kendi icinde sigara yada vs..tuketimini ozgurce yasamalidir...bu sitede sigara yasagi oldugu icinde su anda sigarami sondurerek bu yasaginiza saygi duymaktayim bayim...:)saygilar...

Kapalı mekanlarda yasaklanması doğru ama tüm kapalı mekanlar mı olmalı idi?
Neden mesela kahvehanelerde yasaklandı (yoksa kahvehanelerde ayrı köşeler yapılabilecek mi?)

Ben içmiyorum ve yasaklanması hoşuma gitti. Yasak etkisini 100 % göstermesede hissettiriyor ağırlığını.
Daha fazla uyaran vatandaşlar çıkarsa etkisi daha da yükseklere çıkacaktır. Ve eğer yasak dolayısı ile cezalar gerçeklesir ise zaten o zaman inanırım ki bu zehir daha az yerde içilecek.

Ben rahatsız oluyordum zaten ve rahatsız olduğumu bildirdiğim zaman kendimi savunamıyor idim ama artık yasaktan sonra umarım iyi olur.