O günden beri duyduğu hiçbir bilmeceyi çözemiyor zaman

Adam denize doğru yürüdü.Cebinden dolma kalemini çıkardı.eğildi ve dolma kaleminin ucunu denize batırdı.Sonra arka ucunu döndürerek mürekkep haznesine deniz suyu doldurdu.O günden beri denizden başka bir şey yazmıyor o kalem…

Kadın dikiş dikerken iğneyi dalgınlıkla eline batırdı.Parmağının ucunda küçük bir kan topu oluştu hemen.yere damlamasın diye menekşe saksısına damlattı onu.O günden beri kan kırmızıdan başka açmıyor o menekşe…

Çocuk bakışlarının üstüne siper edip uzaklara baktı.O böyle merakla bakarken uzaklara birden yakın oluverdi.Çocuk bu uzakların en yakın halini unutmamak için sonsuza dek kapadı gözlerini.O günden beri mesafelerini kaybetmiş rüyalar görüyor çocuk…

Zaman ihtiyar bir ressam kılığına girip üç resim yaptı.birinci resimde denizle kalemini dolduran bir adam vardı.İkinci resimde menekşelerikanıyla sulayan bir kadın vardı. Üçüncüsünde ise;bir çocuk uzakları yakından görüyordu.Karşılarına geçip uzun uzun baktı üç resmede…sonra bıraktı fırçasını elinden ;
O GÜNDEN BERİ DUYDUĞU HİÇBİR BİLMECEYİ ÇÖZEMİYOR ZAMAN…

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Zaman..

Çok zaman önceydi. O kadar zaman önceydi ki zaman diye bir şey yoktu.
İnsanlar güneş doğup batıncaya kadar yaşıyorlardı hayatı. Bir daha hiç olmayacakmış gibi dolu ve anlamlı.
Derken zaman diye üç parçalı bir şey icat etti insan.
Bir parçasına dün dedi, diğer parçasına bugün, öteki parçasına da yarın.
Sonra fesat karıştı zamana ve insan bugünü unuttu. Dünü düşünüp pişman oldu, yarını düşünüp telaşlandı ; ama işin ilginç tarafı tüm telaş ve pişmanlıkları güneş doğup batıncaya kadar yaşadı. Farkında olmadan rezil etti bu gününü.
Oysa yarın, bugüne dün diyor, dünde bu gün için yarın diyordu. Bir türlü beceremedi. Bir eliyle yarına, diğer eliyle düne yapıştı. Bu günü eline yüzüne bulaştırdı... Mutsuz oldu insan.
Ve ne gariptir ki yarının telaşı da, dünün pişmanlığını da hep bugün yaşadı ; ama bugünü hiç yaşayamadı.
Ne yarın ne de dün !...

Sakinn_Begendiginiz Oykuler

Venhar

Cevap: Zaman..

Ben tşk ederim
aramıza hoşgeldiniz

onairci

Sözlük Yazarı

Dünü kaldırsakta, hiç pişmanlıklarımız olmasa, ne güzel olurdu, o zaman belki bu günü daha iyi yaşar, yarın içinde daha iyi plan yapardık.

Venhar

Çok sevdiğim bir söz var
Bugünde dünün yarınıydı dün ne yaptınki bugün ne yapacaksın:)

gün herzaman ayi yerde doguyor karsi istikametti batiyor önemli olan onu güzel
amaclarla kullanalim gelen gün geceni aratir .

Zaman beni unutuyorken denizin mavisinde,
Kalbimin kızılı gözümün karasında,
Aylak bir saat işliyor
bana inat senden uzakta..
Öfkem karışırken hayata
Artık kendi çocukluğumun büyüyen sokaklarındayım..
İçimde aşk
Benlıgımde hasret,
İçimde ben
Bakısımda sen .
İçimde dostluk,
Yuregımde kavga derin..
''ResuLL ''

diye yazdıgım bı siir geldi aklıma birden ..
Tsk ler paylasımın ıcın

Venhar

Şiir harikaymış resul
tebrikler