• Hoşgeldin ziyaretçi ÜYE OLARAK Özgün Haber ve Makalelerinizi kaynak göstererek uygun olan katogoriye ekleyebilirsiniz.

Yumruk atmak mı? Yumruk açmak mı?

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
İşimize, okulumuza gitmek, güzel bir güne başlayabilmek için her sabah güzel duygularla kalkıyor ve güne başlıyoruz.

Fakat, hiç düşündünüz mü acaba; akşama kadar kaç tane yumruk yiyoruz ? Kaç kere içimiz acıyor ?

Bu yediğimiz yumruklar, saldırılar sokaklarda kol gezen kapkaççılardan, tinercilerden veya trafik canavarlarından değil tabiî ki. Bunlardan gelebilecek saldırıları anlayabiliyor; delidir, ne yapsa yeridir.. diyor, bazen etrafından dolaşarak, bulaşmadan geçip gidiyoruz

Peki; gün boyu evliysek eşimizden, komşularımızdan, iş yerinde iş arkadaşlarımızdan, ve özellikle patronumuzdan, okulda arkadaşlarımızdan, bazen alışveriş yaptığımız mağazanın kasiyerinden, bazen de bindiğimiz otobüsün şoföründen kaç tane yumruk yiyoruz dersiniz ?

İLETİŞİM CANAVARLARI tarafından bazen ters bir bakış, bir söz, bazen de bir tavır ve ön yargı olarak atılan ve ta içimize kadar acıtan ve bir türlü hazmedemediğimiz bu yumrukları hiç saydınız mı?

Peki; bunlara karşılık olarak ne yapacağız?

Çevremizde giderek çoğalan iletişim canavarları tarafından atılan her yumruğa yumrukla cevap vererek, hiçbir lafın altında kalmamak pahasına herkese haddini mi bildireceğiz?

Böylelikle, her şeyin ve herkesin kötü ve düşman olduğu, giderek sosyal sınırlarımızı daraltarak, yani dostluklarımızı azaltarak, kabuğuna çekilen, mutsuz ve huzursuz bir hayat mı yaşayacağız?

Yoksa; bize çeşitli şekillerde atılan bu sıkılı yumruklara yumrukla cevap vererek değil; Hayatımıza kalite katmak, dostlarımızı çoğaltmak, sevmek ve sevilebilmek, mutlu ve huzurlu bir hayat yaşamak adına, doğru iletişim becerilerimizi kullanarak ; bu yumrukları açarak Onlarla tokalaşacak mıyız?

Şöyle bir düşündüğümüzde bu soruyu olumlu yönde cevaplamanın öyle kolay olmadığını görürüz. Zira, hemencecik haddini bildirmek, dişe diş lafını azgına tıkamak varken, karşımızdakinin sıkılı yumruğunu doğru ve zamanında açıp, bir de tokalaşacağız
Kabarık nefsimizin yanında bunu gören eşimiz ve dostumuzu da tatmin etmek işin cabası

Seçim sizin
İster yumruk atın, isterseniz yumruk açın
inş daha önce verilmedi
 
Güzel paylaşım gerçekten. Emeğinize sağlık.

Ama ben malesef hep nakawt oluyorum bu
İstanbul sitresinden olsa gerek.
Ne ise biraz daha '' hoş görü'' silahına sarılacağız anlaşılan.:Seguridad:
 
Askerlik yapmış olanlar bilir. Üniformadan geçmez muhabbeti vardır, ben iplemem arkadaş ha şu da var ters bakana en tersinden bakarım ki çok güzel bakarım ben.:) Ben bana sert gelene sert olurum. Yumruk mumrukta yemem yoramazlar beni.
 
Üst