yerden 200 metre yukseklikde tenis oynamak isteyen varmı?

Dünyanın en yüksek tenis kortu Dubai'nin Burj Al Arab otelinde bulunuyor.
Kulenin sivri uçlu tepesiyle birlikte 321 metre yükseklikle bu bina dünyanın en yüksek otelidir.
Tenis kortu ise 210 metre yükseklikteki otelin çatısında bulunuyo

Ekstrem maçlar dışında bu yükseklikte özellikle de rüzgar göz önüne alındığında burada oynamak pek mümkün değil... O nedenle bu ünlü tenis kortu daha çok helikopter alanı olarak müşterilerine hizmet veriyor...

İşte ünlü tenisçi Andre Agassi ve dünyanın 1 numarası Roger Federer arasındaki dostluk maçı görüntüleri...

Burj Al Arab

Burj Al Arab (Arapların Kulesi) Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri'nde bir lüks oteldir. İsmi Yelken Otel olarak geçmektedir.

Yapımına 1994 yılında Basra Körfezi yakınlarında başlanan otel 1 Aralık 1999 yılında kapılarını müşterilerine açmıştır. Otel deniz kıyısında önceden büyük kaya bloklarının denize indirilmesiyle oluşturulan bir adacık üzerine kurulmuştur. Otel dünyanın ilk 7 yıldızlı oteli olmakla ün yapmıştır. Ve otele konaklama haricinde günübirlik kültür gezileri düzenlenmektedir.

Burj Al Arab, Arap Kulesi anl***** gelsede, mimari açıdan denizde yüzen bir yelkeni andırdıgı için Yelken Otelde denilmektedir.

Otelin dış yüzeyi hem mevcut ağırlığı azaltmak hemde sıcak havanın sirkülasyonunu sağlamak amacıyla büyük bez kumaşlardan yapılmıştır. Bu yönüylede geceleri projektörlerle aydınlatılan dış yüzeyde değişik renk figürleri oluşmaktadır. Otelde sarı olan her nesne ya som altından ya da varak altın kaplamadan oluşmaktadır.

Müşterilere kendilerini Burj Al Arab'ın büyülü atmosferinde hissedebilmeleri için otele ulaşımlar Rolls-Royce marka taksilerle yapılmaktadır.

Otelin ucuz suitlerinin fiyatları 1000$ - 6000$ arasındayken daha pahalıları 15000$'a kadar çıkabilmektedir
Vikipedi
 

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
İnanılmaz bişey izlerken bile tüylerim diken diken oldu ..
 

mrs.x.ray

1. avatar yarışma birincisi
bende yükseklik korkusu var ben beş katlı bir apartmanın beşinci katından bile bakamıyorum. :Triste::Triste:
 
Üst