• Hoşgeldin ziyaretçi ÜYE OLARAK Özgün Haber ve Makalelerinizi kaynak göstererek uygun olan katogoriye ekleyebilirsiniz.

Sabredenin sonu hakikaten selamet midir?

SAHARAY

Sabır

Sabır erdemdir derler. Doğru mudur bu? Sabır sağlamlık mı demektir? Sabır zayıflık mıdır yoksa? Sabreden kazanır mı herzaman? Sabreden kimse elem içinde midir? İnsan ne için sabreder? Sabredenin sonu hakikaten selamet midir? Şimdi bu kadar abes soru için “yaa sabır!!!” çekiyosunuzdur. Duydum duydum çekiyorsunuz…
Sabır biz insanların doğasında vardır? Her insanın sabredeceği şeyler birbirnden farklıdır. Bundada belirleyici olan insanın ihtiyaçları, bulunduğu; piskolojik, sosyolojik, ekonomik vs. durumdur. Ne mi demek istedim?

Her insanın tabiatında sabır vardır. Ancak bazıları birçok şeye sabreder, bazıları çok az şeye sabreder. Bu insanın ne olduğu ve değerleri ile alakalıdır.
Bence sabır bir erdemdir, ancak sabrı erdem kabul etmek için, sabrın bir amaca güdülenmesi en evlasıdır. Bakın kayalara onlar yaratıldıkları iş için sabrediyorlar. Biz insanlar ise, dünyaya geliş amacımız için sabretmeliyiz…
Herkesin bir amacı vardır… Mutlaka sizinde vardır… İsteklerinizi bilmiyorsanız, hedeflerinizi bilmiyorsunuz demektir. Hedefleriniz tespit edin. Ardından sabrınızı keşfedin ve hedeflerinize yönlendirin.

İnsan hayatı, yine kendisinin yapmış olduğu tercihlerden oluşan bir binadır. Yaptığınız tercihlerin ne kadarı sizinse, yaşadığınız hayatta okadar sizindir.
Aldığınız kararlarda sabredin… Hedefsizliğe sabredebiliyorsanız inanın herşeye sabredebilirsiniz. Ama bir karar almak güçtür unutmayın, tartın, biçin, araştırın, inceleyin ve doğru olduğuna inandığınız kararı alın ve öyle sabredin…
Alıntı

Siz ne kadar sabırlısınız ve bazen sabrınızın çatladığı anlar oluyor mu?
 
Üst