• Hoşgeldiniz Yayın hayatımıza turktwit.com olarak devam etme kararı aldık. Tüm uyelerimizi yeni sosyal medya sitemizTurkTwit.Com 'a bekleriz

Dayak Nedir?

nush ile uslanmayana etmeli tekdir,
tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir
.

bence doğru bir söz ve sorununda cevabı burada sanırım....

yinede kavgaları sevmem....

kuslarli4.gif

nush ile uslanmayana etmeli tekdir,
tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir
.

bence doğru bir söz ve sorununda cevabı burada sanırım....

yinede kavgaları sevmem....

kuslarli4.gif

Güzel söylemişsinde arkadaşım ok diyelim yerinde bi söz diyebiliriz ancak ben daha çok bu konuyu açarken bu işin psikolojsini düşünerek açtım peki sana göre insanlar hangi psikolojiye göre bu eylemi uyguluyo,yorumun için şimdiden teşekkürler:Entusiasmado:

aslında soru neden dayak atılır değilde neden kavga edilir şeklinde olsaydı daha anlamlı olurdu sanırım

mehmet akif bir mısrasında heyecan geldimi mantık sıyrılır gider diyor.....

kavga bir netice bir sonuç getirmez..ALLAH dostları bizlere iki desti(küp) çarpışırsa biri kırılır diğeri ise yarılır diyor....

yani her iki tarafda zarar görür

peki bizi bu duruma iten sebep ne biz neden kavga ediyoruz .......
günümüzde tüm insanların artık hiç bir şeye tahammülü kalmamış gibi gözüküyor.....
neden....niçin.....bu durum

benim açımdan düşünürsek eğitimdeki yanlışlıklar ahlak..irfan..fazilet...gibi kavramların bizlere unutturularak bizden kavgacı bir toplum yetiştirilmek istenmesidir..

insanların ruhunu etkileyen olayları tespit etmek lazım ilk önce mesela sanat müziği dinleyen birinin davranışları ile

rak müziği dinleyen birinin davranışları farklıdır

kendimizi iyi yetiştirirsek ruhumuzu ve beynimizi etkileyen faktörleri tespit edebilirsek
bizleri dayak atmaya teşvik eden psikolojiyide buluruz sanırım

kuslarli4.gif

iyi forumlar

niye kavga ederiz

olaylar çıkmaza girdigi an, şiddet başlar

sözle anlatamadıgını kaba kuvvetle anlatırsın

bazen çözüm değildir
ama en kötü karar bile kararsızlıktan iyidir

dayak....
kişinin yapmasını istemedigin bir davranışını önlemek amaçlı kullanılan bir tür yöntemdir.

saygılarımla...