Sürtük!!!

Bir kadının içindeki sürtüklük duygusu ne kadar yoğunsa o kadar hanımefendi görünmeye çalışır"

Ya siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? Haklımı Freud?

NOT: Tartışma konusudur, supermeydan forumda hiçbir uyemiz uzerine alınmasın lütfen!

Ne diim doğru söylemiş.. Doğru söze ne hacet.. Bu gibi insanlar oldukça çok..

Bende bu tür insanları cahil yerine koyuyor asla muhattap olmuyorum..

Freud derki! "Bir kadının içindeki sürtüklük duygusu ne kadar yoğunsa o kadar hanımefendi görünmeye çalışır"

Ya siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? Haklımı Freud?

Saçma bence hanımefendilik insanın oluşundadır,karakterindedir.Yada freud efendi kadınlara sürtük teşhisi koymuşta erkeklerde yokmu sürtüklük?

bunun altinda cinsellik yatar. hicbir kadin kendini desifre etmez. az kalsin kadinlari cozecekmis. ama omru yetmemis unlu pskianalizcinin. mutlaka dogruluk payi vardir.
cun freud dedimi aklima cok sey gelir. asil kitabini okudum. bir kadinin daha bebeklikten yetiskinlige kadar beyninden gecip te sakladigi seyleri aciga cikarmis. Histeri ve psikolojik
kadin hastaliklarini bu sekilde bulmus. hic umulmadik sorularin cevaplarini almis.
ve bunun icin tek bir denek kullanmamis, ortak noktalarini yakalamis.

eminim olurken sirlarin bir kismini aciklamadi, cunku kitabini okuyup kizlari cozecektik .

sacmalamis olsa da bir dogruluk payi vardir.

Biraz haksızlık etmiş Freud sanıırm.Yada kadınlara hakaret etmek için değişik bir yöntem bulmuş.Etrafında hanımefendi olarak gördüğü kişilerin aslında bir s.......k olduğunu fark ettiği içinde olabilir tabii.Yok değil ama genelleme yapamayız:))

arkadaşlar sanırım bir yanlış anlaşılma var bakıyorum herkes sürtük kelimesini cinsellikle ilgili tutuyor...

sürtük kelime manası olarak:Vaktini çok gezerek geçiren, evinde oturmayan kişi demek oluyor..........

demek ki neymiş çok gezen evinde oturmayan her türlü toplantıdır ve dernektir çağdaşlıktır diye
erkekler arasında gezen kadınlar sürtük müş.........

ben demiyorum arkadaşlar türk dil kurumunun sözlüğü diyor.......

Freud haklı gibi gözüküyor bu durumda çok toplum içine girmeye çalışan kişide hanım efendi gibi gözükmek zorundadır......

iyi forumlar

inanmayan baksın

arkadaşlar sanırım bir yanlış anlaşılma var bakıyorum herkes sürtük kelimesini cinsellikle ilgili tutuyor...

sürtük kelime manası olarak:Vaktini çok gezerek geçiren, evinde oturmayan kişi demek oluyor..........

demek ki neymiş çok gezen evinde oturmayan her türlü toplantıdır ve dernektir çağdaşlıktır diye
erkekler arasında gezen kadınlar sürtük müş.........

ben demiyorum arkadaşlar türk dil kurumunun sözlüğü diyor.......

Freud haklı gibi gözüküyor bu durumda çok toplum içine girmeye çalışan kişide hanım efendi gibi gözükmek zorundadır......

iyi forumlar

inanmayan baksın

Sana inanamıyorum atmaca demek toplum içine giren kadınlar sürtük ha.valla çok zekice.Sosyalleşmek sürtüklük.Gerçi gittiği yere göre değişir diye bi düşüncen olabileceğini düşünüyorum.Haksızmıyım??

Sana inanamıyorum atmaca demek toplum içine giren kadınlar sürtük ha.valla çok zekice.Sosyalleşmek sürtüklük.Gerçi gittiği yere göre değişir diye bi düşüncen olabileceğini düşünüyorum.Haksızmıyım??

bana inan meys sürtük kelimesi çok gezen evinde oturmayan kadın demek ben ne yapiyim tür dil kurumu tanımı bu şekilde yapmış linkde verdim inanmayan baksın diye

sürtüklük bu ..gitdiği yere göre değişe bilir tabiki anne baba ziyaretleri veya özel durumlar gibi haller hariçtir diyorum.....

fakat başı boş kendisine fayda sağlamayacak bir şekilde gezmesi sürtüklük işte ne yaparsın.. kadınlar için kullanılmış bir söz.......

sürtüklüğü o kişininde cinsel anlamda kullandığını düşünmüyorum....

sürtük olmak istemeyen kişiler uslu uslu evlerinde oturmalılar bence......:Seguridad:

iyi forumlar

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
ewet öyle yazıyo ama bi alttada başka bişey daha yazıyo
bence bu çok çirkin bir deyim ve kastı yazılmış sanırım bunu yazdığında freud un bir sorunu varmış..