Her kadın için

Güçlü olduğu halde güçsüzmüş gibi yapmaktan yorulmuş her kadına karşılık, zayıf olduğu halde güçlü gibi görünmekten yorulmuş bir erkek vardır.
Aptalı oynamaktan yorulmuş her kadına karşılık, sürekli “her şeyi bilmesi” beklentisinin altında ezilen bir erkek vardır.
''Duygusal kadın” diye adlandırılmaktan bıkmış her kadına karşılık, ağlamak ve nazik olmak hakkı elinden alınmış bir erkek vardır.
Rekabet ettiği zaman “kadınsı değil” diye nitelenen her kadına karşılık, erkekliğini kanıtlamasının tek yolu rekabet olan bir erkek vardır.
Cinsel nesne olarak görülmekten bıkmış her kadına karşılık, cinsel gücü hakkında kaygılanıp duran bir erkek vardır.
Çocukları tarafından “elinin kolunun bağlandığını” düşünen her kadına karşılık, aile babalığının zevklerini doyasıya yaşaması engellenmiş bir erkek vardır.
Doğru dürüst bir işte çalışması ya da eşit işe eşit ücret alması engellenmiş her kadına karşılık, başka bir insanın bütün parasal sorumluluğu omuzlarına yüklenmiş bir erkek vardır.
Kendisine bir otomobilin karmaşık yapısı öğretilmemiş her kadına karşılık, yemek yapmanın vereceği tatminden habersiz bırakılmış bir erkek vardır.
Özgürlüğüne giden yolda bir adım atan her kadına karşılık, özgürlüğe ulaşmanın biraz daha kolaylaşmış olduğunu fark eden bir erkek vardır.
alıntı
 
Üst