Kıvırma sanatımıdır?

Bir yandan önünü göremeyen cyber hocaların, internet müslümanlarının yazılarını okuyorum, diğer yandan islamiyetin ne kadar engin, hoşgörülü olduğunu anlatan yunus'u veya mevlana'yı. kafam karışıyor doğal olarak. anlamak istiyorum, allah kimi islah etsin?

“ne olursan ol, yine gel” diyen mevlana'yı mi, yoksa “git, benim görmek istediğim şekilde gel” diyen cyber hocaları mi? “eğer bir insanın kalbini kırarsan, hak'ka eylediğin secde değildir” diyen yunus'u mu, yoksa “siz, sizden olmayanlarla vuruşmadıktan sonra gercek mümin olamazsınız” diyen internet müslümanlarını mı?

Birtakım, kendilerini allah'ın askeri tayin eden, insanlara göre mevlana ve yunus çoktan cehennem azabı çekiyor olmalıdırlar. çünkü onlar şart koşmuyor, çıplak, sarhoş, hayat kadını, ateist, politeist de olsan “gel!” diyor, “incitme!” diyor. malum kişilere göre bu görüsler allaha isyan, hatta sirk sayılabiliyor.

Fakat ilginçtir... “işte, islamiyet şiddettir, dar görüştür!” dediğiniz de, tersini ispatlamak adına, daha önce teşhir ettikleri mevlana veya yunus'u öne sürerek “işte sevgi, işte hoşgörü!” diye itiraz ederler.

Bu mudur müslümanlık?
Kıvırma sanatımıdır?
alıntıdır..

NOT:Bu yazıyı internette gezinirken okudum ve süpermeydana eklemek istedim sizinde gorüşlerinizi merak ettiğim için.Tamamen alıntıdır...
 
Üst