Dekoratif Camlar

Cam deyip geçmemek gerekir, günümüz de camın kullanılmadığı alan yoktur. Sınırsız düşüncenin ürünü olan dekoratif camlar, yaşamınıza güzellik katmak için tüm desen ve renk çeşitleriyle beğeninize sunulmaktadır. Dekoratif camlar, iç ve dış dekorasyonda, duşakabin camı, emniyet camı, mobilya camı gibi her türlü konstrüksiyonda uygulanabilir.

Dekoratif camların her deseninde transparan seçeneği sunulmaktadır. Bunun dışında satndart renkler beyaz, bronz ve fümedir. Tasarımcının isteğine bağlı olarak özel desen ve renkler de çalışılabilmektedir.DEKORAL KAPI:Renkli veya renksiz buzlu camlardan üretilen temperlenmiş kapılardır.

Cam cephelerin bütünlüğünü bozmaması, mekan içindeki zarif görünümü ve sessiz çalışması en önemli özellikleridir. Duralama işleminden geçtiği için darbelere karşı dayanıklıdır. Bu nedenle, güvenle kullanılmaktadır.

Üzerine metal ve ahşap kulp uygulaması yapılabildiği gibi, malzeme bütünlüğünü sağlayan cam kulp uygulaması da mümkündür.DEKORAL kapılar 8 mm buzlu camdan üretilmektedir. 110 cm genişlik ve 210 cm yüksekliğe kadar istenen ölçülerde özel olarak üretildiği gibi, standart boyutlarda da üretilmektedir.

CAM TUĞLA: Isı yalıtımı, çimento harcı ile örülen Cam Tuğla duvarların ısı iletim katsayısı ortalama 2.8W/m2Kdir. Ses yalıtımı ile örülen Cam Tuğla duvarlar ort.38-40 lik iyi bir ses yalıtımı değerine sahiptir.
Güvenlik Darbeye Dayanım, Cam Tuğla duvarlar, katmanlı olmaları ve yapımlarında kullanılan yardımcı malzemelerin kazandırdığı direnç sayesinde saldırıya karşı dayanıklıdır.
Işık Geçirgenlik, renksiz Cam Tuğla duvarlar gün ışığı dik geldiğinde, desene bağlı olarak ortalama %75 oranında ışık geçirgenliğine sahiptir.
Yangın dayanımı, DIN 18175e göre üretilen 190x190x80 mm cam tuğlalar kullanılarak, DIN 4102 Bölüm 4-8.4.3 standardına göre 3,5 m2yi aşmayacak büyüklükte örülmüş duvarlar, G sınıfı yangın camlaması olarak nitelendirilmektedir. G sınıfı camlamalar yangı alev ve dumanının geçişini; tek duvarda 60 dk. süre ile çift duvarda 120 dk. süre ile engelleyebilmektedir.
picoodle.com
 
Üst