• Hoşgeldin ziyaretçi ÜYE OLARAK Özgün Haber ve Makalelerinizi kaynak göstererek uygun olan katogoriye ekleyebilirsiniz.

Yeşilçam Film Müzikleri

Yeşilçam filmlerinde duymaya alışık olduğunuz fakat ismini bilmediğiniz müzikleri bu kategori altında yayınlayacaz..

İlk önce slow ve klasik bir müzikle başlangıcı yapalım..

FRANCIS LAI - 13 Jours en france

 
Rambo filminin Soundtrack'leri..

JERRY GOLDSMITH-First Blood


DAN HILL- Its A Long Road

 
C.C.Catch

Gerçek ismi Caroline Catherine Muller'dir..

Yeşilçamda çoğu şarkısı yer almıştır bu şarkıların en hit olanları;

C.C.Catch-I Can Loose My Heart Tonight


C.C.Catch- Cause you are young


C.C.Catch- Strangers by night

 
Nuri Alço uyuşturucu taciri bir kadın satıcısı , Ahu Tuğba'da onun eline düşmüş, zorla çalıştırılmış, uyuşturucuya alıştırılmış, hatta kurye yapılmış, özünde iyi insan olan bir fahiş.dir. bir de gri paltolu bıyıklı komiserimiz Tarık Akan vardır. Ahu Tuğba kıdemli bir fahi.e olarak yeniyetme gencecik kızların "düşürülmesine" isyan eder Nuri Alço'ya bağırır çağırır. Nuri Alço onu iyi bir döver. ve işte intikam vakti gelmiştir. Ahu Tuğba olanı biteni Tarık Akan'a anlatır. (sonradan da aşk yaşayacaklardır tabi) ve merkezin koridorlarında Nuri Alço'yu yakalamaya giderken hızlı hızlı yürürler. Ahu Tuğba arabada beklerken baskın gerçekleşir. fonda çalan şarkı the end'dir...

John Carpenter-The End

 
Cüneyt Arkın'ın 80'li yıllarda çevirdiği bazı filmlerin romantik sahnelerinde Marillion...Sympathy'nin enstrümantal yorumu çalar.

Marillion - Sympathy

 
Yeşilçamın demirbaş müzikleri vardır gittikleri heryerde çalar bar ve diskolarında ağır abilerimiz piliç avı peşindedir bu şarkı eşliğinde dans eder kimi cigarasını sarar wc'de..Kimisi arabasında yüksek volumle dinler..Yeşilçamın vazgeçilmez şarkıları bunlardır defalarca izlesekte o filmlerde ayrı bir tat verir bu parçalar..

Moon Ray - Comanchero


Alphaville-Big In Japan


Opus - Live Is Life


Modern Talking - Brother Louie


Modern Talking - Cheri Cheri Lady


Modern Talking-you're my heart you're my soul

 
Boney m eklemedim ama eklemeyi düşünüyorum Flashback konusunda bütün videoları mevcut..
 
Yeşilçam'da 70'li yıllarda sık kullanılmıştır Disco deyince ilk akla gelen Boney M'dir..1980'li yıllarda yeşilçamı İtalo Disco Denilen kavram sarmıştır fakat aranjörler 80'li yıllardada Yeşilçam'da Boney M'i fazlaca kullanmıştır nitekim Dünya üzerindeki izleri tartışılmaz günümüzde halen oldukça popüler kalmak zor ama Boney M bunu başarmıştır sayısız hit müziğe imza atmış ve sayısız jenerikleri süslemiş ve tam manasıyla jenerik'liktir her türlü program ve yayında halen daha Jenerikte bu bilindik soundları işitebilmekteyiz 1976'dan günümüze 32 senedir halen daha popüler her jenerasyona hitap eden evrensel bir müzik tarzları var...

Boney M

Daddy Cool


Ma Baker


Rivers of Babylon


Brown Girl In The Ring

 
Üst