uykuda Insan istedigi düşü gorebilir mi ?

mesela uyuyoruz,Uyuyoruz, ruya goruyoruz, ayni ruyayi olsa olsa politikacilar gordurur insanlara , bunu kabul ediyorum. su anki durum da bu belkide kimbilir.

1-benim sorum gercek , insan istedigi ruyayi gorebilir mi ? ismarlama siparis ruya mesela ?
2- 3-5 kisi ayni ruyaayi ayni yerlerde ayni olaylarda gorebilir mi zaman farkli olabilir ??
//ben mesela daha once gordugum ruyanin devamini gordugum oldu ,sizler bu konuda ne dusunuyorsunuz. //

insan istedigi ruyayi gorebilir mi ?çok zorlarsam kendimi evet görebilirim.mesela neyi görmek istiyorsam rüyamda o gün o şeyi çok fazla kafama takmam gerekir düşünmem gerekir.hiç denemedim ama görürüm herhalde.

3-5 kisi ayni ruya'yi ayni yerlerde ayni olaylarda gorebilir mi zaman farkli olabilir ??bilmiyorum belki olabilir ama şimdiye kadar hiç duymadım.

SAHARAY

mesela uyuyoruz,Uyuyoruz, ruya goruyoruz, ayni ruyayi olsa olsa politikacilar gordurur insanlara , bunu kabul ediyorum. su anki durum da bu belkide kimbilir.
1-benim sorum gercek , insan istedigi ruyayi gorebilir mi ? ismarlama siparis ruya mesela ?
2- 3-5 kisi ayni ruyaayi ayni yerlerde ayni olaylarda gorebilir mi zaman farkli olabilir ??
//ben mesela daha once gordugum ruyanin devamini gordugum oldu ,sizler bu konuda ne dusunuyorsunuz. //
1-Eğer bir düşünceye odaklanırsanız istediğiniz rüyayı görebilme ihtimaliniz çok fazladır.
Sipariş rüya işine ben inanmıyorum.

2-Üç beş kişi aynı rüyayı görür. Bir örnek vermek gerekirse 1999 depremi gecesi çoğu
insan depremle ilgili rüya görmüş. Ben de bu deprem rüyasını görenlerden biri olarak ne
zaman deprem gördüysem rüyamda mutlaka ertesi gün deprem oldu. Hatta tanıdıklar bana bazen sorarlar yakında deprem olacak mı diye.:)

3-Rüyalar bazı olayların habercisidir. Ben buna çok inanıyorum.Bazen olacakları görüyorum ve aynı şekilde olaylar gelişiyor. Bazen de olacak olan olaylar başka
şekilde görünüyor.Bir örnek vermek gerekirse bir akrabamı rüyamda yüksek bir
tepeden kuş gibi uçtuğunu gördüm.Ertesi gün telefon ettim akrabam bir gün önce
çatıdan aşağı düşmüş onu öğrendim.Rüyalar parça parça da görülebilir.

Bazen çok istediğim birşeyi gördüğüm oluyor.

Ama benim için bana daha ilginç geleni,rüyama müdahale edebiliyorum.Yani,eğer rüyamda öldürüleceğimi görüyorsam,o sırada rüyada olduğumu hatırlıyor ve hemen gözlerimi açıyorum...Bana garip geliyor...

Dis dunya ile en kucuk temas ruyamizin yönunu degistirebilir, Psikologlar cok kotu bir deney yapmislar, acaba insan uyurken yapilan telkinler nasil sonuc vericek diye.

uyuyan ve ruya gordugune ikna olunan kisiyi REM uykusunda ruya gordugu ani yakalamislar, adamin kan kaybetmekte oldugunu ayaginin yaralandigini telkin etmisler. ve bu sesler icin senaryo yazilmis. ayrica uyuyan adamin ayagina BUZ degdirmisler.
ruya yasayan bu adam ölmus. Bu beyinin bir ruyaya ne kadar bagli oldugunu gosteriyor.
--ölmeye karar veren bir beyin

ruya gorme esnasinda,cocukluguma gidiyorum buzdolabi fabrikasinda epey zorlanmistim cocukken buyuk buzdolaplarini tasidim, gece ruyalarimda fabrikada goruyordum kendimi, cunku yaptigim is agirdi sanirim 13-14 yasinda idim. ve ruyamin devamini gorebiliyordum.

insanin ruh hali ve o anki sicaklik etkiliyor.
ayni ruyayi 3-4 kisinin gormesi zor.ama insan icin imkansiz diye birsey yok. ayni olaylar yasandiysa ayni yerlerdeyse. ayni ortami paylasiyorlarsa hemen hemen benzer ruyalar olusma olasiligi vardir.

belli bir ortami paylasan kiz gurubu icin arastirmalar yapilmis. 1 yil sonra yemek yedikleri wc ye gittikleri gunler ayni hale gelmis. adet duzenleri de ayni gunde geliyormus. benzer ruyalar goruyorlarmis. genelde amerikada yatili okullarda bu disiplin vardir.

ruya nin tek buyuk olayi benim gozumde 5 dakika surmedigi halde sanki cok buyuk zaman dilimi gibi gecmesidir. Bu benim bilimsel dusunceme gore buyuk bir ipucu

Eger beynimize zamani cok hizli kullanabilmeyi ogretebilirsek cok buyuk gelisme saglayabiliriz. Uykuda ogrenme olayina kesinlikle sicak bakiyorum.

Hani kitap okumuyoruz demistik ya uykularin icine zorla meslekler sigdirabiliriz.
Imkansiz diye birsey yoktur. Bize sadece C.C. Allahin verdigi beyni kullanmak kaliyor.
var ama kullanmadiktan sonra bir anlami yok. Bilimde yatiyor hersey

denizcilikte bir laf vardir. bir malzeme calisiyorsa gemide denizin ortasinda cok muhimdir.
eger baska bir arac calismiyorsa onu hemen atiniz yada tamir ediniz. cunku geminin agirligini etkileyerek sizi yaniltir. bosuna yuk tasirsiniz.

kimbilir belki ruyalar bize cok seyi aciga vuruyor, biz anlamamakta direniyoruz