• Hoşgeldiniz Yayın hayatımıza turktwit.com olarak devam etme kararı aldık. Tüm uyelerimizi yeni sosyal medya sitemizTurkTwit.Com 'a bekleriz

Bu Resmin Hikayesini yazmak istermisiniz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

SAHARAY

Aşağıdaki resimde görülen iskeletler aynı mezarda bulunmuş.
Hangi ilde bulunduğunu bilmiyorum bana da bu resim maille geldi.
Bu resime bir hikaye yazmak istermisiniz?
Sizce bu iki insanın nasıl bir hikayesi olabilir?

Not: Hikaye yazan arkadaşlarımın isimleri listelenip anket olarak açılacaktır.
En çok oy alan arkadaşımızın hikayesi birinci olacaktır.Hepinize kolay gelsin.

öylesine bir sevgi varki ikisinin arasında ölüm bile ayıramamış sanki onları

birlikte olmaları için izin verilkmemiş ve kendilerşi için ölümün tek yol oldğunu düşünmüş ve kol kola ölüme merhaba biz geldik geride kalanlar sevinsin öldük ama biz yinede birbirimizden ayrılmadık diye mesaj bırakmışlar sanki

blueice

Aşk hayatta ve ölümde varlığını böyle ispatlamış teşekkürler bu duyguyu bize yaşattırana ....
Aşkıma sesleniyorum seninle ölümde elini tutmaya, uçurumdan aynı anda atlamaya, bıçağı aynı anda kalbime sokmaya,herşeye varım .....
Günleri doğuranda sensin batıranda,beni ben yapan beni gerçekten seven de sensin...yalnız doğdum belki ama seninle öleceğime söz verdim ve işte sözümü tuttum ölümde de seninleyim....

Bu resime bakarak öyle manalı anlamlı hikayeler yazılırki ben yazacağım hikayenin adını ÖLÜMÜNE SENİNLE koyardım..

SAHARAY

Bu resime bakarak öyle manalı anlamlı hikayeler yazılırki ben yazacağım hikayenin adını ÖLÜMÜNE SENİNLE koyardım..

Yazacağınız hikayeyi bizlerle de paylaşırsanız çok memnun oluruz.
Böylece hem yarışmaya da katılmış olursunuz.

İyi forumlar

ÖLÜMSÜZ

Asırlar önce yaşanmış bu gerçeklik.yaşamın en doğal yöntemlerle gerçekleştiği , sevginin en doğal olduğu zamanlarda...

Savaşların en ilkel ve acımasız olduğu dönemlerdi,Karon 17 yaşında uzun boylu esmer yeşil gözlü bir delikanlıydı. Cesur , gözü kara , üstün savaşçı özelliklere sahip yağız biriydi.Savaş kabilesi Arak’ın en önemli savaşçısıydı.Ailesini yine bu savaşlarda kaybetmişti yaşamak için savaşa ve yeni topraklara ihtiyacı vardı , tek amacı buydu .Gittikçe büyüyen ve gücüne güç katan Arak’ın kabilesi artık gözünü uzak diyarlara dikmişti.Bu kaçıncı hazırlıktı artık saymıyorlardı.En bereketli topraklara uçsuz bucaksız ormanlara sahip Yumoş’i kabilesiyle savaşa hazırlardı artık.Bu topraklar Arak’ın kabilesine geçmeliydi.

Hazırlıklar tamamlandı bıçaklar kılıçlar keskinleştirildi okçular belirlendi ve daha nice hazırlıklar yapıldı. Karon en önlerdeydi her şeyi göze almıştı yine...Tan ağarmadan yola çıktılar 40 gün 39 gece yol aldılar.Yumoş’i kabilesini görebiliyor duyabiliyorlardı çarpışma ansızın başladı.Her yer toz duman içinde kalmıştı.Etrafta kadın çığlıkları kılıç sesleri yankılanıyordu.Her yer kan revan içindeydi. artık çok geçti. kaybetmişlerdi savaşı.Hazırlıksız sandıkları kabile dört bir yanını sarmış pusu kurmuşlardı. Arak’ın savaşçılarının yarısı kaçmış yarısı son nefesine kadar savaşmıştı.Kaç gün geçti bilinmez savaşın üzerinden...

Karon gözünü yavaşaca araladığında bir çift ışıl ışıl ona bakan masmavi gözü gördü.İçini huzurla dolduran bir çift göz.Sanki hayalleri gerçek olmuştu.Vücudunu hissetmiyordu.Konuşmak istiyor ama konuşamıyordu.Ağzı düğümlenmiş vücudu yok olmuştu sanki.Başına gelenlerden habersizdi.Sırene yavaşça eğildi buğulu sesiyle hoş geldin dedi.Tam 15 gün uyanmasını beklemişti gözünü kırpmadan sanki büyük bir bağla bağlıydı adını bile bilmediği yaralanmış yabancıya.Artık Sırene ‘nin hayatında da bir bu yabancı kalmıştı tüm ailesini savaşta kaybetmişti.İçi yanıyordu ama yaşamak için bir sebebi daha vardı. Karon sesi duyunca gözlerini tekrar kapattı gördüğü rüya olmalıydı üstüne üstlük konuşuyordu onunla... Tekrar gözünü açtı evet ordaydı gözlerini kırparak büyülü güzelliği olan kıza cevap verdi..

Birbirlerinden başka kimsenin olmadığının farkın dalardı.Karon kımıldayamayacak kadar ağır yaralıydı.Bir yanı yaşadığı ani aşkla canlanıyor bir yanı yenilginin verdiği mahcubiyetle daha da derinden kanatıyordu yaralarını.Sırene nin elinden hiçbir şey gelmiyordu yaralar kapanmayacak kadar derin dışarı çıkamayacak kadar kaçak yaşıyorlardı.1 hafta beraber konuşmadan gözlerle tenle anlaştılar.Kanayan yaraları teker teker öpmeye üstünü sevgiyle örtmeye çalıştı.

Artık yaraları acı vermiyordu Karon a ama kapanmıyordu da ....
Yine bir gece beraber daldılar güzel hayallere.Sırene artık hazırdı onunla her şeye....
Sevgilerini ölümsüzleştirdiler böylece...
NURAY 28.04.2008

Son düzenleme:

blueice

SEVMEK …

Sevmek inanmaktir. Sevmek yasamaktir. Sevdigini kendisi gibi, kendisinden de çok duyumsamaktir. Sevmek sevdigi olmaktir. Sevmekte ikilikler kalkar, bir olmalara gidilir. Iki ten, iki kalp, iki gönül yoktur sevgide. Tek bir kalp olunur, tek bir yürek olunur. Sevmek paylasmaktir . Sevdigiyle sevdigini paylasmaktir. Sevdigiyle kalbini bölüsmektir sevmek. Ki tek kalp olunsun.
Sevgide son yoktur. Sevgiler hiçbir zaman son bulmazlar. Biten sevgiler yoktur, bitmis gibi görünen sevgiler vardir. Vazgeçis de yoktur sevgide. Yasandikça yasatilir sevilen. Ama kimi zaman sevgili için kimi zamansa sevginin bir geregi olarak saklanir bu asklar. Vazgeçis yoktur, vazgeçmis gibi görünmek vardir o yüzden.
Sevmekte istemek yoktur. Sevgilinin oldugu yerde son bulur istekler. Bir sey varsa istedigin bu senin için degil, sevgili için istedigindir. Ondan Onun adina istersin. Onu daha sonsuz sevebilmek için istersin. Sevme özgürlügünü istersin, kabul edilmesini istersin. Istersin ama bir gün gelir bu istekler de son bulur. Kendinden istersin artik. Sevgiliyi daha çok sevmek istersin kendinden. Sonsuz kilmak istersin. Bu yolda sevgili olur mu, olmaz mi bunu sevgilinin istegi belirler. Sevmek sevgiliyi istememeyi ögrenmektir. Sevmek sevgiliyi sevgili olmadan sevmektir. Sevmek; sevmek istemektir.
Sevmek, beklememektir. Beklentilerin son buldugu bir duraktir o. Öyle ki tüm gerçekler, tüm dünya silinir gider. Ne Ondan anlasilmayi beklersin, ne onu anlamayi. Ne onun gelmesini beklersin, ne onun Leyla, Mecnun olmasini. Bekledigin bir sey yoktur sevmeyi becermek disinda.
Sevmek, gücenmemektir. Sevmek sevgililerin hiçbir sözüne üzülmemeyi ögrenmek demektir. Sevgilinin olum hançerine bile hayir dememektir sevmek. Onun vurusuna, onun tokadina alinmamaktir, sevgiliden gelen her hareketi ve her sözü kabullenmektir. Ihanetlere, hainliklere bile üzülmemektir. Sevgiliden gelen öl emrine bile ölürüm diyebilmektir. Kendi elleriyle kalbini bir biçak ucuna koymaktir sevmek. Sevmek ölmektir.
Sevmek, ölmesini bilmektir. Sevgili için yasamaktir. Onun eli, kolu, gözü, kalbi olmaktir. Ama artik onun bir seyi olunmadigi bir zaman ölmesini bilmektir!
Sevmek, vermektir. Sevmek sevdigi için almasini bilmektir. Almamaya yemin ederek vermektir. Ama almalarda kurtaracaksa sevgiliyi almasini bilmektir sevmek!
Sevmek, tükenmektir. Sevmekten ölürken tekrar varolmaktir o sevgiden. Sevmek sevgilinin gel deyisine hayir demektir. Sevgilinin askiyla bogusurken, yüzerken o ask denizinde sevgilinin uzanan eline hayir demektir. Sevgilinin bakan gözüne bakmamaktir sevmek. Aglayan gözlere sefkat ve tebessümle yanit verebilmektir.
Sevmek, sevgili olmaktir. Sevgilinin yüzündeki gülücük olmaktir. Onu yasama döndürecek bir damla su olmaktir. Sevmek sevgilinin limani olmaktir. Sevmek sevdiginin cani olmaktir. Onun ölümü isteyebilecegi cani olmaktir.
Sevmek yangin olmaktir. Yanmaktir, kor olmaktir. Dag olmaktir, evren olmaktir. Her sey olmaktir, hiç olmaktir. Alev olup girmektir gönüllere. Sevmek yürümektir gönüllerde.
Sevmek güvenmektir. Sevmek onaylanmaktir. Sevmek sevgiliye bir nefes gibi, bir ses gibi yakin olmaktir. Sevmek çok ötelerde olsa bile yasamak ve yakin olmaktir sevgiliye.
Yakinliliktir, dogalliktir, özdenliktir sevmek. Yalansizlik, içtenlilik, olumsuzluluktur sevmek. Ilk insanin, Havva"nin Adem"in safligini ve temizligini, çocuk masumlugunu tasimaktir sevmek. Gözyasi olmaktir, yagan yagmur olmaktir. Bir sonbahar mevsiminin sari yapragi gibi yalniz olmaktir sevmek. Sevgilisizken sevgiliyi sevmektir.
Sevmek üsümektir. Sevgilinin yokluguna üsümektir. Sevgiliyle her seyi göze almaktir sevmek. Ki sevgilinin oldugu cehenneme yürümektir. Sevgilinin olmadigi Cennete de gitmemektir sevmek. Sevmek, sevgiliyi cennet etmektir.
Sevmek bir olmaktir. Sevmek yasamaktir. Ve sevmek inanmaktir. Sevmek bir baskasinin hayatini yasamaktir.
Sevmek sevmesini hakketmektir. Sevmek sevgilinin baktigi yerde, sustugu yerde olmaktir. Sevmek sevgilisiz gecen gecelerin sabahina varmaktir. Sevmek saz benizli sabahlarda yasamaktir sevgiliyi.
Sevmek sevmesini bilmektir. Sevmek ölmesini bilmektir. Sevmek olmaktir. ASK olmaktir.
Ask bir kere sevmektir. Sevmek askin kendisi olmaktir.
Ölümü Özlemeyen Aski Anlayamaz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...