tutarsız ve çelişkili insan üzerine

tutarsızlık sergileyen insanlar ve onlar hakkında yorumlarımız

bana göre söledikleri ile yaptıkları tamamen farklı olan bu gün söylediğinin yarın arkasında durmayandır...................

SAHARAY

Tutarsız insanlarla anlaşamadığım için onlardan uzak duruyorum.
Bir insan söylediği sözlerin her zaman arkasaında olmalıdır.

tutarsızlık sergileyen insanlar ve onlar hakkında yorumlarımız

bana göre söledikleri ile yaptıkları tamamen farklı olan bu gün söylediğinin yarın arkasında durmayandır...................

bu tür kişiler kendi dünyalarında bile rahat edemeyen hemen her konuda anında karar veremeyen kuralları ve duygularıyla boğuşan yani kendi kişiliklerinin farkında olamayan insanlardır

hani bir söz vardır ER MEYDANINA ÇIKACAKSAN BAŞINI UZATMAKTAN ÇEKİNME
YOKSA ER MEYDANINDA İŞİN NE.....?

tutarsız llık segiliyen bir kişi kötüdür diyemeyiz çünki değişik hava şartlarında yetişen her bitki farklı bir yapıya sahip olur bir insanda bulunduğu sosyal yapı sosyal guruplar içerisinde faklılıklar göstrebilir bu yüzden onları suçlamak yanlıştır

insan vermiş olduğu sözü mtlaka tutmalıdır .hiç kimseninde verdiği sözü tutabilecek diye bir garantisi yoktur çünkü tüm güç insanlarda değildir

bir insanın tutarsızlığı karşısında illede bir suçlu aranacak ise karşısındaki kişinin gösterecek olduğu tutarsızlığı anlayamayan kişi suçlanmalıdır bence

dip not:yorumlara artık espri şaka ve benzeri kelimeler eklenmiycekmiş diye duydum.

dip not:yorumlara artık espri şaka ve benzeri kelimeler eklenmiycekmiş diye duydum

duyduğun doğru olsa gerek atmaca fakat yeri geldiğinde yorumlara esprili yaklaşımda olmalı diye düşünüyorum.....

tutarsizlik ve celiski
siyaset ve politikacilar mi demek istiyorsunuz ? sokaktaki siradan herkes bu sekilde,ayrica en son model cep telefonu var. bu bir moda bence ,10 sene once bu kadar kulagina kupe takan erkek yoktu, benim babam kulagima kupe takicam oyardi. insanlar degisiyor, buna uymayanlar kulaga kupe takmayanlar da var.
insanlar cesit cesit

tutarsizlik ve celiski
siyaset ve politikacilar mi demek istiyorsunuz ? sokaktaki siradan herkes bu sekilde,ayrica en son model cep telefonu var. bu bir moda bence ,10 sene once bu kadar kulagina kupe takan erkek yoktu, benim babam kulagima kupe takicam oyardi. insanlar degisiyor, buna uymayanlar kulaga kupe takmayanlar da var.
insanlar cesit cesit

buda başka bir bakış açısı siyaset ve politikacılar bunda da bir çelişki var........yaptıkları ve yapamadıkları.......taki sandıktan çıkana dek.sonrası malum

blueice

hem söylediklerini uygulamayan ve arkasında durmayan bir de insanları dinlemeden haksız yere yargılayıpta özellikle kendi hataları yüzünden sebepsiz yere kıran ve kapris yapan insanları sevmem insanları çocuk yetişkin diye ayırmam ama yetişkin rolü oynayıp sonra bu çocukça kaprislerle dostlarını yoranlara bu sözlerim kendi tutarsızlıklarımız ve hatalarımız yüzünden eleştirilere kızıpta etrafımızdakileri kırmayalım işte asıl tutarsızlık budur.

SAHARAY

hem söylediklerini uygulamayan ve arkasında durmayan bir de insanları dinlemeden haksız yere yargılayıpta özellikle kendi hataları yüzünden sebepsiz yere kıran ve kapris yapan insanları sevmem insanları çocuk yetişkin diye ayırmam ama yetişkin rolü oynayıp sonra bu çocukça kaprislerle dostlarını yoranlara bu sözlerim kendi tutarsızlıklarımız ve hatalarımız yüzünden eleştirilere kızıpta etrafımızdakileri kırmayalım işte asıl tutarsızlık budur.

Ellerine sağlık ne güzel ifade etmişsin.

bütün kabahati devamlı karşısında arayanlar... sözün kurşun misali ağızdan çıktığına bakmadan......... taraflı bakış açısı ile yorumlayanlar

SAHARAY

Bir de forumlarda yazan kararsız ve tutarsız insanlar var...Mesela aylar önce yazdığı bir yorumun

tam tersini yani zıddını aylar sonra başka bir şekilde yazabiliyor...Eski defterleri karıştırırken farkettim.:freakedout: