Artan Hiçbir Şeyi Atmıyoruz!

Artık kumaş ve duvar kağıtlarından üretilebilecek projelerin sonu gelmez. Biz de basit fakat zevkle yapabileceğiniz birkaç projeye yer veriyoruz.

AYAKKABILARINIZ İÇİN

Genişçe bir kutuyu duvar kağıdı ile kaplayın. İçine ayakkabı ve terliklerinizi doldurun. Onların da düzene ihtiyacı var.

KAVANOZLARA NEŞELİ ŞAPKALAR

Kalmış kumaşların neşeli ve renkli bölümlerinden keseceğiniz yuvarlak parçaların etek kısmına dantel dikip, kavanoz kapaklarının üzerine rafya ya da kurdele yardımıyla bağlayın. Kavanozları ister mutfağınızda, isterseniz takı, şeker gibi fazlalıkları dekoratif bir biçimde saklayabilmek için kullanabilirsiniz.Parça kumaşlarınızı değerlendirerek, eviniz için yeni çözümler yaratabilirsiniz.

ODANIZ MİS GİBİ KOKSUN

Kullanmadığınız kumaşlardan minik yastıklar dikip içlerine lavanta ya da rendelediğiniz sabunlardan doldurun: Odanız mis gibi koksun. Ayrıca, yastıkçıkların üzerine kumaş parçalarından kesip oluşturduğunuz desenleri tutkal yardımıyla sabitleyin.

KARTON KUTU NE HALE GELDİ?

Ajandanızın üst kutusu gibi bir kutunun fazlalık bölümlerini zarf haline getirin. Üzerini ve iç kısmını duvar kağıdı ile kaplayın. Zarfın kapanacak bölümünün uç kısmını, delgeç yardımıyla delin. Geçireceğiniz kurdeleyi kullanarak, kutu kapağını bağlayın. İçine ister kartlarınızı yerleştirin, ister faturalarınızı!Artan duvar kağıtlarından yapabileceğiniz ne çok şey var! İster kaplayın, ister yapıştırın.

BİRAZ DA NOSTALJİ YAPALIM

Kartonların üzerine kumaş ve duvar kağıtlarıyla desenler oluşturun. Biraz da sticker kullanırsanız, sonuçtan memnun kalacaksınız. Bunları büyükçe karton üzerine uygulayarak amerikan servis olarak da kullanabilirsiniz.

DEFTERLERİNİZİ KAPLAYIN

Artan duvar kağıdınızla kaplayacağınız defter ve kalemlerinizi zevkle kullanacağınızdan eminiz. Defterleri, biraz boşluk bırakarak kaplarsanız, defterin kabarmasını önleyebilirsiniz. Aynı uygulamayı biraz tutkal yardımıyla kalem üzerine de yapabilirsiniz. Üzerine bir de kordon yapıştırırsanız bu ikiliyi isterseniz kendiniz kullanabilir, isterseniz sevdiğiniz birine hediye edebilirsiniz.

YASTIK DİKİN

Artık kumaşlardan birinin üç tarafını basitçe dikin ve bir minder kılıfı yapın. Dördüncü kenarına birkaç kurdeleyi karşılıklı olarak dikerek, sabitleyin. Minderi içine geçirdikten sonra kurdeleleri bağlayarak kılıfınızı kapatın.
Mynet
 
Üst